1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil mi Değil mi? Son Karar Ne Oldu

Bildiğiniz üzere 31 Mart pazartesi günü okullarda seçim atmosferi var. Yerel seçimlerin yapıldığı okullar 1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil mi Değil mi? Son Karar Ne Oldu gibi sorular geliyor. Ayrıca sadece seçimin olduğu okullar mı yoksa tüm okullar mı tatil olacak konusunda öğrenciler öğretmenler ve veliler sürekli merak içindeler. Bizde 1 Nisan 2019 Pazartesi Tüm Okullar Tatil mi Değil mi? Son durum hakkında açıklama yapalım istedik.

1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil mi Değil mi?

1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil mi Değil miÜlkemizde 31 Mart pazar günü yapılan seçimler dolayısı ile tüm okulların tatil olup olmadığı merak ediliyordu. Son açıklamaya göre seçimde görev alan öğretmenlerin de durumları göz önünde bulundurularak 1 Nisan pazartesi günü tüm öğretmen ve idarecilerin izinli sayılmalarına ve tüm okulların da tatil edilmesine karar verilerek seçimle ilgili araç ve gereçlerin okullardan ve sınıflardan çıkarılıp toplanması işleri için okuldaki hizmetli görevlilerin okullardaki görevlerinin devam etmesine karar verildi.

1 Nisan 2019 Pazartesi Öğrencilere Öğretmenlere Tatil mi Değil mi?

Seçim sonrasında okullardaki düzenin eski halini alması sınıf temizlikleri ve seçimle ilgili tüm eşyaların sandık ve seçim araç gereçlerinin okullardaki düzeni bozmayacak şekle getirilmesi için çalışma yapılacağından dolayı pazartesi günü yani 1 nisan 2019 da okullar öğrenci ve öğretmenlere tatil olacak. Seçimde görev almayan idarecilerin okula gelmesi gerekiyor.

1 Nisan 2019 Pazartesi Seçim Olmayan Okullar Tatil mi Değil mi ?

1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil mi Değil mi
1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil mi Değil mi dizihaberi.tv

Seçim olsa da olmasa da 1 Nisan 2019 Pazartesi Okullar Tatil edildi. Çünkü bazı okullarda seçim sandığı olmasa da öğretmenler görevli oldukları için pazartesi günü dinlenecek olmalarından dolayı 1 Nisan 2019 Pazartesi Okulların tamamı resmi olarak tatil ilan edildi. Aksi bir açıklama olmadığı müddetçe 1 Nisan 2019 Pazartesi günü üniversiteler hariç Okullar Tatil oldu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 28 Mart 2019