10 mayıs Hercai 9. bölüm de neler olacak özeti analizi ve tüyoları!!! Kan davasındaki düğüm çözülüyor Miran Aslanbey, Hazar Şadoğlunun Öz oğludur!!!

10 mayıs Hercai 9. bölüm de neler olacak özeti analizi ve tüyoları!!! Kan davasındaki düğüm çözülüyor Miran Aslanbey, Hazar Şadoğlunun Öz oğludur!!!

Reyyan Azat ile evlenmekten vazgeçti! Reyyan Miran’a gerimi dönüyor?Fırat Dilşah Aslanbeyin öz oğlumu?

Hazar Şadoğlu, Dilşah Aslanbey’i Öldürmedi!Kan Davasındaki Asıl katil kim ?
Reyyan Azat ile Evlenmekten neden vazgeçti? İste tüm bu soruların cevabını sizler için hazırladık.

Miran Reyyan’ın ondan gitmesini kabullenemez, çok öfkelidir. Reyhan’ın ondan intikam almaya çalıştığını mecbur kalıp ondan gittiğini düşünür,. Öte yandan Reyyan’dan Evet cevabını alan Azat nikah işlemleri için acele eder. Azat babasının ona yalan söylediğini aslında Onun arkasında olmadığını anlamıştır. Bu yüzden Cihan dahil olmak üzere tüm ailesine karşı tavır alır. Zehra Reyyan’ın Azat evlenmesini istemez fakat Reyyan kararlıdır.

Hazar, Miranın annesi, Dilşah Aslanbeyin mezarına Gelir tam o sırada Miranda mezarlığa gelir annesinin mezarlığının başında ağlayan Hazarı gören Miran, Deliye döner. Hazar ile kavga ederler Miran Hazar’a silah çeker. Hazar’ın Mirana tek söylediği annesini çok sevdiği ve ona zarar vermek istemediğidir. Miran Hazar’ı Bırakır. Yaren Reyyan ile uğraşma ya devam eder. Reyyana Konak ızdırap olmaya başlar
Miranın kafasında soru işaretleri vardır, Hazar’ın neden mezarlıkta olduğunu anlayamaz. Öte yandan Reyyanın zorla tutulduğunu düşünür.

Hazar Nasuh ile konuşur, Dilşah’ın( Miranın annesi ) öldüğü geceyi anlatmasını ister. Hazar Tatmin olmaz hikayede bir eksik vardır. Aynı şekilde Miran da ayni hikayeyi Azide’dan dinler, o da aynı şekilde tatmin olmaz. Miran dayanamaz Şadoğlu konağına gizlice girer ve Reyyan ile konuşur. Onu evlenmemesi için ikna eder. Reyyan ikna olmaz, Mirana tokat atar. Miran Reyyanı kaybetmiştir.
Sultan Aslanbey , Elif’i Londra’ya göndermek ister, Miran her ne kadar bu kararı onaylamasada Azize kararlıdır. Elif karşı koyar ve evden kaçar. Fırat ve Miran Elif’i ararlar.
Azat ve Reyyanın Nikah günü gelmiştir, Reyyan odasında yoktur, Azata bir mektup bırakıp gitmiştir. Mektupda Bu evliliği yapamayacağının ve çok özür dilediğinin söyleyip gitmiştir.

Azat Reyyan’ın gidişinden Nasuh, Handan ve Cihan’ı suçlar. Konak karışır. Azat Miranı öldürmek için Konak’tan çıkar. Zehra Azata duygusal bir konuşma yapar, konuşma sonunda Reyyan’ın kendi rızası gitmek istediğini ve Melike ile beraber onu Konak’tan gönderdiklerini söyler. Azat bir kez daha yıkılır.
Elif ve Azat bir kez daha karşı karşıya gelir. ( bir önceki yazılar da söylediğimiz gibi büyük aşk başlayacak muhtemelen) Miran tam konusacaklarken üstüne gelir ve Azatı döver. Elif hiç bir şey anlamaz, ağabeyine sorar düşman oldukları cevabı alır. Elif Azatı daha önce Gönül ve Yaren ile aynı masada konuşurken görmüştü. Abisinden düşmanımız sözünü de duyunca Gönül’ün bir iş çevirdiğini anlar.
Reyyan melike ile beraber Melike’nin nenesinin yanına gider. Bir süre her şeyden uzak orada kalacaklardır.

Gül, Miranın yanına gider ondan ablasını bulmasını ister ve Evde olup biten herseyi Mirana anlatır, Miran, Reyyan’ın, Azat ile evlenmediği öğrenmiştir. Aynı zaman da Gül Reyyanın yerini de Mirana söylemiştir.
Sultan Gönül’ün, Yaren ile işbirliği yaptığını anlar. Gönül her şeyi itiraf eder. Sultan Gönüllü uyarır ama gönül dinlemez.

Öte yandan bütün olup bitenlere şahit olan Fırat annesini soru yağmuruna tutar, Annesinden Dilşah aslanbeyin öldürüldüğü gün neler olduğunu öğrenmeye çalışır, annesi kaçamak cevaplar verir.
Gönül Yaren ile buluşacakken Elif önünü keser, Onu Şadoğulları ile beraber gördüğünü ve Azatın kim olduğunu öğrendiğini ona söyler. Gönül çok korkar ve Elif’e bunu kimseye söylememesini rica eder. Öte yandan Yaren’in Evden çıktığını gören Cihan Yaren’i takip eder.

Yaren Gönül’e Reyhan’ın abisi ile evlenmekten vazgeçtiğini söyler. Gönül çok panik olur. Çünkü Reyyan Tüm gerçekleri Mirana anlatırsa, onu kaybedebilir.Cihan Yareni Gönül ile konuşurken yakalar, sürükleyerek konağa götürür.Miran Reyyan’ı bulmuştur.

Azize tüm gerçekleri Fırat’ın annesine açıklamıştır Miran Aslanbey aslında Miran Şadoğludur. Kan davasındaki büyük sır çözülmüştür. Azizenin asıl amacı Şadoğullarına kendi soylarından birine bitirtmektir. Bu bilgiyle birlikte Fırat’ın Dilşah Aslanbeyin özoğlu olduğunu anlamaktayız ailenin bütün malvarlıklarının Fırat’ın üzerine olmasıda bu kanıyı destekliyor

Hercai 9. bölüm fragmanı..

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.