11 Oscar kazanan ancak oyunculukta ödül alamayan film hangisidir

11 Oscar kazanan ancak oyunculukta ödül alamayan film hangisidir? Er Ryanı Kurtarmak Avatar Titanik Jurassic Park

11 Oscar kazanan ancak oyunculukta ödül alamayan film hangisidir sorusuna verilecek tek cevap var aslında o da Titanik filmidir. Oyunculuktan dolayı ödül alamayan Titanik hem görsel hemde senaryo ve yönetmenden dolayı bir çok ödülü aynı anda almıştır..  Bu Sorunun doğru cevabı Titanik filmi olmalı..

Dünyaya En Yakın Gezegen Hangisidir? Venüs Merkür Mars Jüpiter Doğru Cevap: Mars

Aslen Gaziantepli olan 24 yaşındaki yarışmacımız Leyla Mavi Öner, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. İstanbul Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olan Leyla Hanım, ödül kazanması durumda, bu parayla seyahat etmek istediğini söylüyor.

İngilterede hangi sporda Rufus adlı şahin hangi spor dalında görev alıyor: Cevap: Wimbledon ailesinin organize ettiği tenis turnuvalarında görev alıyor.. Yani Cevap A şıkkı Tenis Wimbledon çalışanlarından biri de Rufus adlı bir şahindir! Wimbledon ailesinin önemli üyelerinden biri olarak görülen erkek şahinin görevi, başta güvercinler olmak üzere uçan kuşları korkutup alandan uzaklaştırır..

Hangisi Tercüman Anlamına Gelir Dilmaç Dilşah Dilber Dildaş Tercüman Anlamına Gelen kelim ehangisidir sorusuna verilecek en doğru cevap Dilmaç olacaktır. Türk dil kurumunda dilmaç kelimesi Çevirmen manasında geçmektedir. Çevirmen : Dilmaç doğru cevap olacaktı.  Soruya cevap veremeyen Cahit Dinçer yarışmadan 30 bin lira alarak çekildi. Sonrasında tahmini doğru çıktı.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 27 yaşındaki yarışmacımız Cahit Dinçer, aslen Adanalı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Cahit Bey, bir ay sonra Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asistan hekim olarak çalışmaya başlayacak. Cahit Bey’in yarışmadaki hedefi 15.000 TL’lik barajı geçebilmek.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2018