12-15 Şubat 2019 Yemekteyiz Yarışmacıları Aldıkları Puanlar Haftanın Birincisi Kim Oldu?

12-15 Şubat Yemekteyiz Yarışmacıları Aldıkları Puanlar Haftanın Birincisi Kim Oldu? Yemekteyiz yarışmasında yeni bir hafta başladı. Bu hafta diğer haftalardan biraz farklı. Çünkü yarışmacılar Best Of diye geçiyor. Best Of Yemekteyiz izliyorsunuz bu hafta. Yarışmacılar Best Of ama nasıl? Kavga da tartışma da mı yoksa mükemmel yemekler konusunda mı bunu hafta finalinde anlayacağız.

Yemekteyiz yarışmasında bu hafta sürpriz bir konukta var. Mehmet Şef.. Masterchef Türkiye’den tanıdığımız sevdiğimiz ve israfa kesinlikle tahammülü olmayan Mehmet Şef bu sefer Yemekteyiz yarışmacısının mutfağında. Soğanı doğramasından torbayı koymasına tereyağının dışarı da kalmasına kadar her konuyu eleştiren Mehmet Şef bakalım bu mutfağa ne kadar dayanabilecek?

Yemekteyiz yarışmasında yeni hafta da yeni yarışmacılar programa dahil oldu. Yemekteyiz yarışmasında bu hafta yarışacak olan yarışmacılar; İman Dumrul, Bilal Türen, Dilek Bingöl, Sevim Kendigelen, Su Kıymet Yalman.. Best Of yarışmacıları bakalım Yemekteyiz Best Of’ta nasıl performans sergileyecekler? Yemekteyiz yarışmasında yarışmacılar kimdir? Hangi yemekleri misafirlerine sundular? Rakiplerinden kaçar puan aldılar hepsi hafta boyunca konumuzda olacak.

Yemekteyiz yarışmasında 11 Şubat pazartesi günü ilk yarışan yarışmacı İman Bey. İman Dumrul Moda Tasarımcısı. İman Bey misafirlerine farklı bir menü ile geliyor. Çorbasına Rapunzelin saçı diyerek yapması bile insanın midesini bir garip yapıyor .. Sizce de öyle değil mi? İman Bey’in misafir menüsü; Evelik Aşı Çorbası, Şakşukalı Kapya Biber, Kış Salatası, Iğdır Yöresi Bozbaş, Pirinç Pilavı, Ayva Tatlısı. Klasik yemeklerin yanı sıra Bozbaş ve Evelik Aşı çorbası ile farklılığını gösterdi İman Bey. Bu farklı menü ile de rakiplerinden kaç puan aldı?

Yemekteyiz yarışması 11 Şubat İman Bey’e Sevim Hanım Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 11 Şubat İman Bey’e Su Kıymet Hanım Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 11 Şubat İman Bey’e Dilek Hanım Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 11 Şubat İman Bey’e Bilal Bey Puan Verdi.

Yemekteyiz yarışmasında 12 şubat salı günü yarışacak olan yarışmacı Bilal Türen. Bilal Bey sigortacı. Bakalım yemeklerde de işinde olduğu gibi garantici mi? Bilal Bey’in yemek menüsü; Bilal Bey’in rakiplerinden aldığı puanlar;

Yemekteyiz yarışması 12 Şubat Bilal Bey’e Sevim Hanım 3 Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 12 Şubat Bilal Bey’e Su Kıymet Hanım 2 Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 12 Şubat Bilal Bey’e Dilek Hanım 5 Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 12 Şubat Bilal Bey’e İman Bey 3 Puan Verdi. 

Yemekteyiz yarışması 13 şubat yarışacak olan yarışmacı da Dilek Bingöl. Dilek Hanım pazarcı. Mesleğinin avantajları kullanarak misafirlerine en güzel sebze yemekleri ve salataları sunacaktır diye tahmin ediyoruz.

Yemekteyiz yarışması 14 şubat perşembe günü yarışmacısı Sevim Kendigelen. Sevim Hanım ev hanımı. Yemek konusunda usta olan bir isim bakalım Yemekteyiz yarışmasında neler yapacak?

Yemekteyiz yarışmasında 15 Şubat hafta finalinde Su Kıymet Yalman Hanımın evine konuk oluyor yarışmacılar. Su Hanım reklamcılık işiyle uğraşıyor. Güzel bir menüyle rakiplerinden son puanlarını alarak şampiyon olabilecek mi? Yemekteyiz yarışması 15 Şubat cuma günü Su Hanım’ın yemek menüsü; Sebze Çorbası, Sultan Karnabahar, Kereviz Salatası, Kuzu Pirzola Püre Eşliğinde, Kabak Tatlısı. Su Hanım rakiplerinden kaç puan aldı?

Yemekteyiz yarışması 15 Şubat Su Kıymet Hanım’a Dilek Hanım 4 Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 15 Şubat Su Kıymet Hanım’a Sevim Hanım 4 Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 15 Şubat Su Kıymet Hanım’a Bilal Bey Puan Verdi.
Yemekteyiz yarışması 15 Şubat Su Kıymet Hanım’a İman Bey 3 Puan Verdi.

Yemekteyiz yarışmasında 15 Şubat cuma günü hafta finalinde en yüksek puanı alarak yarışmanın birincisi olan yarışmacı İman Bey oldu. Yemekteyiz yeni hafta bilgileri de konumuzda olacaktır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.