15 mayıs Dirliş Ertuğrul 148. bölüm fragmanı analizi özeti ve tüyoları. 147. bölümde neler oldu?

TRT 1 kanalının reyting rekorlar kıran dizisi Diriliş Ertuğrul’da heyecan dolu sahneler tüm hızıyla devam ediyor bakalım yeni bölümde neler olacak sizler için derledik…

Moğollarla sert bir kavga eden Ertuğrul Bey, Kutlu davası için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kaldı. Kayılar, Ertuğrul Bey’in bu ayrılıktan sonra yollara düşerler. Kayılar, zor bir durumda, bambaşka bir dünyanın beklediği Karacadağ sınırlarına doğru ilerledi. Yeni evleri, onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giderken daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Kılıcı, yeni düşmanlarını yenecek kadar keskin miydi?

Ertuğrul Bey başka bir dünyadaydı. Ve bu dünyayı yönetmekten daha fazla akıl, cesaret ve sabır isterdi. Daha güçlü ve daha vahşi görünen Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlarlardı. Çünkü Tapınakçıların gizli eli Simon, bir kılıç tarafından öldürülemeyecek kadar akıllı ve güçlüydü. Dahası, Simon yalnız olmazdı. Ertuğrul Bey, Simon’ı destekleyen Müslümanları öğrendiğinde ne yapacak? Ertuğrul Bey, kılıçlarının susturulduğu, zihinlerin tarafından konuşulan bir cehennemdeydi. Aklı, onu cehennemin alevlerinden koruyacak mıydı?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen halkının yurdu olmuştur. Ancak aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası en güçlüleri arasındaydı. Güçlerini başarısızlığa tahammül etmeyen ve demir yumrukla hükmeden Çandar Bey’den aldılar. Gücünü yıllardır koruyan Candar Bey, çocuklarıyla en büyük sınavını yapacaktı. Candid Bey’in en büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecek. Çavdaroğlu ile Kayı Obası arasındaki gerilim Candar Bey’in hamlelerini durdurabilir mi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obas hiçbir zaman teklif ve tehdit beklemiyordu ama bunları göreceklerdi. Öyleyse, Kayılar ve Çavdaroğulları yolu nerede ve nasıl kesişecek? Ertuğrul’un aldığı her kararın hem kadınlar hem de obanın beyler için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul şimdi Oba’nın efendisi oldu. Obanında yeni sorunları vardı. Göç yoluna giderken yorulmuştu ve KAyılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkıştı. Onlar için bu olay kolay olmayacaktı. Düşmanlarına karşı savaşan Ertuğrul Bey yeni sorunlar bekliyordu. Sevdiklerinden ayrılan ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olan Kayılar birliklerini koruyabilecekler mi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla karşı karşıya kalan Ertuğrul için tek bir hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…..

Diriliş Ertuğrul 148. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2019