1766 İstanbul Depreminden sonra 3. Mustafa tarafından hangi cami inşa edildi

1766 İstanbul Depreminden sonra 3. Mustafa tarafından hangi cami inşa edildi

Fatih Camii
Süleymaniye Camii
Sultanahmet Camii
Nuruosmaniye CAmii doğru cevap Fatih Camii olacak.. İstanbul’da çeşitli dönemlerde yaşanan deprem felaketlerin sonucunda büyük zararlar gören ve bir çok kez onarım gören camii, Osmanlı zamanında 1509, 1557, 1754 ve 1766 depremlerini ağır hasarlı olarak atlatan yapı, her defasında geniş çaplı yeniden inşa sürecine girmiştir. Doğru Cevap: Fatih Camii olacaktı..

Fatih Cami, son olarak Gölcük’te yaşanan depremde zarar görmüş ve zemin güçlendirme çalışmalarının ardından 2012 yılında yeniden ibadete açılmıştır.. Nuruosmaniye Camii ise, İstanbul’da inşa edilmiş ilk barok özellikli camidir. Çemberlitaş semtinde, Kapalıçarşı girişinde yer alır. 1748-1755 yıllarında inşa edilmiştir.

Oğlunun ısrarı üzerine yarışmamıza başvuran 40 yaşındaki yarışmacımız Muhammed Vefa Arıkan, evli ve iki çocuk babası. Vefa Bey, İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisansını tamamlayan yarışmacımız, şu anda bir havayolu firmasında yer eğitim öğretmeni olarak çalışıyor. Yarışmacımızın hedefi 125.000 TL’lik ödül.

13 Ağustos Kim milyoner olmak ister Muhammed Vefa Arıkan kimdir kaç lira kazandı ne kadar kazandı parası nedir: Muhammed Vefa Arıkan 60 bin sorusuna kadar oldukça iyi geldi. Ancak tahmin sorusunu bilmekte güçlük çekti. Madeni paranın dik düşme ihtimali nedir sorusuna cevap veremeyince 30.000 lira alarak yarışmadan ayrıldı.
13 Ağustos Kim milyoner olmak ister Muhammed Vefa Arıkan

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2018