18 Ocak Cuma Kar Tatili Var mı, Karne Alamayan Öğrenciler Ne Yapacak?

18 Ocak 2019 Cuma günü okullarda hem karne heyecanı yaşanacak hem de kar ve soğuk nedeniyle 18 Ocak 2019 Cuma günü tatil olan şehirler il ve ilçelerde karneler nasıl alınacak öğrenciler karne alacak mı bu soru oldukça merak edilmeye başlandı. Biz de 18 Ocak Cuma günü karne heyecanı yaşayacak okullar ve kar tatili olacak okulları burada sizlere hem duyurmak hem de 18 Ocak Cuma günü kar tatili olan il ve ilçelerin karnelerini öğrenciler nasıl alacak bu konu hakkında bilgilendirme yazmak için bu kolumuzu açıyoruz.

Bildiğiniz üzere yurdumuz kar ve soğuk ile mücadele ediyor ve son günlerde özellikle iç ve Doğu bölgelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle birçok ilimizde ve ilçemizde okullar kar tatili yapmaya başladı. 18 Ocak Cuma günü karne heyecanı yaşanacağı için okulları kar ve soğuk nedeniyle kapalı olan okullar hangileri hangi illerde karne günü 18 ocak cuma kar tatili olacak gibi sorular oldukça merak ediyor.

18 Ocak Cuma Kar Tatili Var mı, Karne Alamayan Öğrenciler Ne Yapacak?

18 Ocak Cuma günü il ve ilçelerin Okullardaki öğrenciler karnelerini nasıl alacak öğrencilerin karne almak için gittiği okullarda kar tatili varsa karneler hangi gün teslim edilecek bu konu hakkında hemen kısaca bilgi yazalım: 18 Ocak 2019 Cuma günü bütün yurtta karneler öğrencilere dağıtılacak. Ancak kar nedeniyle tatil olup 18 Ocak Cuma günü karne dağıtımı yapamayan okullar karnelerini 21 ocak Pazartesi günü de dağıtabilecek. Karne gününden önce bir çok ilimizde okullar kar tatili yaptığı için acaba 18 Ocak Cuma günü de kar tatili olur mu kar ve tipi dolayısıyla tatil olan il ve ilçeleri kısaca hatırlayacak olursak:

17 Ocak Perşembe günü Amasya Yozgat Kırşehir Kayseri Nevşehir Aksaray Konya Kahramanmaraş ve Sivas gibi birçok ilimizde öğrenciler kar ve soğuk nedeniyle Eğitime bir gün ara vermişlerdi. Bunun haricinde birçok Doğu ilimizde kar oldukça etkisini göstermeye devam ediyor Bu nedenle 18 Ocak Cuma günü öğrenciler karnelerini nasıl alacak kar tatili olursa öğrenciler karne alacak mı almayacak mı Ya da hangi gün alacak gibi sorular oldukça merak ediliyor öğrenciler tarafından.

18 Ocak Cuma Kar Tatili Var mı, Karne Alamayan Öğrenciler Ne Yapacak?18 Ocak Cuma Kar Tatili Varsa hangi gün karne alınacak?

Biz de bu konuda tekrar bilgilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz 18 Ocak Cuma günü tatili olursa Cuma günü karne alamayan öğrenciler Pazartesi günü alabilecek yani 21 Ocak Pazartesi günü karne almak için okula gidebilirsiniz. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin karne almasını zorunlu tutmadığı için isterlerse 15 tatil boyunca okullarında karnelerini alabilir öğrenciler. Ayrıca e-okul üzerinden de karneleri görebilecek veliler. Bu vesileyle 18 Ocak Cuma günü karne heyecanı yaşayacak bütün öğrencilerimize eğitim öğretim hayatında başarılar diliyoruz ve 15 gün boyunca tatil yapacak bütün öğrencilerimize İyi tatiller diliyorum.

18 Ocak Cuma günü karnesini alamayan öğrencilerimiz olursa onlarda 21 Ocak Pazartesi günü karnelerini okullardan alabilir. 15 tatil boyunca yarı yıl boyunca okullar açık olacağı için yollar ne zaman açık olursa ya da kar ve tipi etkisini ne zaman kaybederse öğrenciler o zaman karnelerini okullardan alabilirler.

SON DAKİKA: 15 tatile yani yarıyıl tatiline bir gün kala 17 Ocak perşembe günü yoğun kar yağışı nedeniyle bir çok il ve ilçede okulların tatil edilmesi ile birlikte karne heyecanı yarıda kaldı. Öğrenciler ve velilerin karnelerin ne zaman alınacağı sorusuna il milli eğitim müdürlüğünden cevap aldık. Milli eğitim müdürlüğü karnelerin e okul sistemine kayıtlı olduğunu, tüm veli ve öğrencilerin buradan karne notlarını görebileceğini belirterek, ayrıca okulların açık olduğunu isteyen veli ve öğrencilerin okullara giderek karne alabileceklerini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 17 Ocak 2019