2018 Yaz Dizileri Yeni Sezonda Devam Edecek mi Yoksa Final mi Olacak?

O kadar çok dizi yayınlanmasa da bu yaz diziler oldukça zorlandı diyebiliriz. Sanırız artık insanlar yavaş yavaş tv ekranından dizi izlemeyi bırakmaya başladılar. Hatta dünya kupası bile çok ilgi gördü diyemeyiz bu yaz. Erkenci Kuş dizisi hariç diğer diziler umduğunu bulamazken yaprak dökümü erken başladı. Kocaman Ailem bu hafta erken final yaparken diğer diziler de tehlike çanları çalıyor..

Bu yaz reyting bakımından şu ana kadar çok kötü gidiyor, tek bir dizi dışında oda Erkenci Kuş (Egenin Hamsisi TRT 1 dizisi olduğu için onuda dışında tutuyorum). Bu dizilerin hepsi zirvede ama zirvede oldukları halde reyting oranları çok farklı.

Gelelim Erkenci Kuş dizisine, her yaz çıkan romantik komediler gibi aynı döngüde dönüyor dizi. Çok büyük bir farklılık yok, fakat başroller kendini bu yaz izlettirmeyi başarıyor. Reyting bakımından 8 barajını geçen dizi kış sezonuna geçecektir, fakat orda ne yapar belli olmaz. Şunu iyi biliyorum ama Erkenci Kuş bu yazın reyting şampiyonu.

Egenin Hamsisi dizisi daha 1. bölümü yayınlandı, bu yüzden onu dışarıda tutmak istiyorum. Bu dizinin bu hafta AB grubunda 5 reytingi geçeceğine inanıyorum.

Meleklerin Aşkı bir nebzede olsa diğer dizilere göre biraz daha yüksek alıyor, 5 reytinge yakın giden dizi bakalım önümüzdeki hafta ne kadar yükselecek. Kış sezonuna girebilir fakat en geç kasımda final kararı verilir dizi için.

Darısı Başımıza, maçlar bitti yükselir dendi fakat hiç bir şekilde çok büyük bir yükselme görülmedi. Dizi şu an 4 reytinge bile tam ulaşamıyor ve kış sezonunu için riskli. Yaz dizileri hep birbirine benziyor ve bu yüzden öne çıkan daha çok izleniyor (kanal faktörü de var burda)

4N1K Ilk Aşk, reytinglerde yüksek alma ihtimali olan bir diziydi ama istediğini alamıyor. 2 bölüm daha bu reytingler ile giderse final kararı çıkması yakındır. 4 reyting bile alamayan dizi fanlarını üzüyor. Kış sezonunu onayı kesinlikle imkansız dizi için.

Ve gelelim bu yazın 2 kaybeden dizisine: Kocaman Ailem ve Kalbimin Sultanı. 2 dizide reytinglerde çok kötü sonuçlar alıyor ve zirveden uzaktalar, Kocaman Ailem 8. Bölümde final kararı verdi bile, Kalbimin Sultanı 2 bölüme kalmaz final yapacaktır eminim.

Sizce bu 2 dizi neden izlenmedi? Sizce hangi diziler kış sezonu onayı alacak? 2018 Yaz Dizileri Yeni Sezonda Devam Edecek mi Yoksa Final mi Olacak? konularında sizlerde yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2018