2019 Survivor Mehmet Şef Kimdir ? 29 Mayıs Konuğu Yalçınkaya

Yeniliklerin kanalı TV8 de bir ilk daha. Sporcular bu sefer parkurda değil mutfakta yarışacak. Başlarında ise 2019 Survivor Mehmet Şef kimdir ? 29 mayıs günü Survivor Mehmet Yalçınkaya kim ? Yunanistan’dan gelen Yorgos şef kimdir ?

2019 Survivor Mehmet Şef Kimdir 29 Mayıs Konuğu Yalçınkaya

Survivor 82. bölümüne 29 mayıs günü konuk olan Mehmet Yalçınkaya kimdir ? Master Chef programının juri üyesi olarak kendisini yakından tanıdık. Aynı zamanda sunuculuğunu da yapan mutfak ustasını Survivor’da tanıyalım. Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi olmuştur. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005 yılında Amerika’ nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı. Çok hızlı yayılan bir ismi vardı. Mehmet, 2007 yılında aynı derginin internet sitesinde spesiyalleri biyografisi yayınlandı. Mehmet Yalçınkaya , Almanya’nın Erfurt şehrinde, dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu.

Survivor 29 mayıs yemek oyunu kim kazandı

Yurt dışında bulunduğu önemli yerlerde Türk Mutfağını dünyaya tanıtmayı başardı. Küçük yaştan itibaren yemek kültürüne ilgisi olan Mehmet Yalçınkaya 29 mayıs Survivor konuğu oldu. Survivor 29 mayıs yemek yarışmasını kim kazandı ? Siyah takım ve beyaz takım arasında yapılan yemek yarışmasını Mehmet Yalçınkaya yönetti. Zorlu parkurlardan sonra takımlar birbirlerine karşı mutfakta yarıştılar. Survivor 29 mayıs kim kazandı hangi takım mutfak yarışmasında galip geldi ?

Survivor Mehmet Yalçınkaya Kimdir

Survivor 29 mayıs ödül ne? Ödül yapılan yemekleri yiyecek takım oldu. Mehmet’in sunumu ile farklı bir konsept Dominik adasına taşındı. Survivor Mehmet Yalçınkaya kimdir çok merak konusu oldu. Şuanda dünyanın yemek ustaları tarafından tanınan bir Türk aşçı olması ne kadar gurur verici. Yunanistan’ı ünlü aşçı usta Yorgos Şef’te Mehmet ile birlikte programda yer aldı. Yunan kültürü ile alakalı zaman zaman ufak tatlı atışmalar olsa da bunun önüne geçilerek siyasi bir tartışmaya dönüşmesi engellendi ancak şu unutulmamalıdır ki baklava bizimdir 🙂

2019 Survivor aşçılık oyunu hangi takım kazandı 29 mayıs

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.