23 Haziran Seçim Yayın Yasağı Ne Zaman Kalkacak ? Oylar Ne Zaman Sayılacak

31 Mart seçimlerinden sonra YSK kararı ile yenilenen İstanbul Seçimleri için büyük gün bugün. Yayın yasağı olması nedeni ile Tv kanallarının henüz seçim ile alakalı yayın yapmadığı pazar günü tüm İstanbul halkı belediye başkanını seçmek için bu gün sandık başına gitti. Peki dünyanın takip ettiği 23 haziran seçim yayın yasağı ne zaman kalkacak oylar ne zaman sayılacak bugüne dair hile ve çalıntı oy konularındaki son durum nedir ?

23 Haziran Seçim Yayın Yasağı Ne Zaman Kalkacak ? Oylar Ne Zaman Sayılacak

Tayyip Erdoğan’ın oy kullandığı Kısıklı semtinde gazeteciler hazır bekledi. Çok küçük yorumlama yapan sayın Cumhurbaşkanı’mız böyle olmamalıydı buraya gelmeden bu iş çözüme kavuşmalı idi ancak YSK’nın verdiği karara saygı duyuyoruz dedi. Binali Bey ise ” iyi çalmışlar ” slolganı ile katıldığı seçim yarışının sonuçlarını beklemek üzere ekran başındaki yerini şu saatlerde aldı. Ekrem İmamoğlu oyunu Beylikdüzü’nde ailesi ile birlikte kullandı. Efendiliğinden vaz geçmeyen genç aday günün sonunda her şey güzel olacak sözü ile gazetecilere yanıt verdi.

 23 Haziran Seçim Yayın Yasağı Saat Kaçta Kalkacak

Tüm dünyanın yakından takip ettiği Türkiye 31 mart seçimleri için Ak Parti dünyanın en güvenilir seçimi demişti. Sonrasında çıkan şaibe iddiaları ve varsayımlar ile zarfa atılan dört oy pusulasının sadece başkanlık kağıdında hile var denilerek iptal edilmişti. 23 Haziran seçimleri için Avrupa Birliği sandık görevlisi göndermeyi gündeme getirdi. Sadece güvenlik amaçlı Türkiye demokrasisini koruma maksadı ile oyların çalınmasını engelleyelim sayımlarına yardımcı olalım en azından bir güvenlik görevlisi gibi başında nöbet tutalım teklifi AKP tarafından red edilmişti.

23 Haziran Seçim Yayın Yasağı Saat Kaçta Kalkacak

Tarihi kararın açıklanacağı 23 haziran seçim yayın yasağı ne zaman kalkacak ? Merak içerisinde takip ettiğimiz oylar ne zaman sayılacak ? Gecenin en çok izlenen kanalı FOX TV’nin yorumları ne olacak. İstanbul seçimlerini kim kaç puan ile kazandı ? Sürprizler ve değişen oy oranları hakkındaki tüm detayları bu akşam 17:00 itibari ile belli olacak. ATV’nin 21:30 itibari ile yayınlayacağı Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı bize seçimlerin 21:30’dan önce açıklanmış olacağını söylüyor.

23 haziran seçim yayın yasağı ne zaman kalkacak
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

23 Haziran Seçim Yayın Yasağı Ne Zaman Kalkacak ? Oylar Ne Zaman Sayılacak (1 Yorum)

  1. Türküye Halkın İstanbul Secimlerin Tebrik Ediriz Secimde Kimin Kazanması Önemli Deyil Önemli Olan Millete Vatana Hidmetdi

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2019