250.bölüm, 29 aralık Adını sen koy analizi: GÜLAY ALBASAN.

Kaybetme korkusuydu gözlerden dökülen yaşların sebebi. Bir daha görememek, birdaha elini tutamamak, ve birdaha asla onu yanında hissedememekti,  yürekleri yakıp yıkan sızı..Bir kaç saniyeliĝinede olsa, derinden hissetmişti ömer ve zehra bu tarifsiz acıyı yüreklerinde. Ömer  yetişememek korkusuyla hızla gelir konaĝın önüne, ve bir kez daha zehraya doĝrulan silahın, ateş almaması için dua eder. Ve uyarır zehrasını, dikkat! et zehra diye..

Ve aynı anda ömerde silahın hedefi haline geliverir birden..Zehra o anın etkisiyle ömer, ömer, lütfen yaklaşma der sevdiceĝine. Neyseki çok sürmez bu kötü ve korkunç durum. Polislerin gelmesiyle rahat bir nefes alır her iki aşıkta. Yaşadıĝı şok’un etkisinden olacakki, zehranın dizlerinin ve gözlerinin baĝı çözülür adeta. Ömer teselli olur zehrasına, lütfen artık sakinleş der, ve ikimizede birşey olmadı diyerek zehrasına güven teşkil eder..

Ama o güçlü zehra, sanırım artık, fazlasıyla etkilenmeye başlar bu olaylardan. Birtürlü kendine gelemeyen zehraya, Ömeri her fırsatta destek olmaya çalışır. Ürküp korkan zehrasına, olanca şefkatiyle yaklaşıp, ne olursa olsun sana birşey olmasına müsade etmem diyor, ve zehrasının bakışlarından, yüreĝinin sesini okuyup, )burdayım, yanındayım,) merak etme der zehrasına.

Bu arada ömer asya sayesinde zehraya birde özür borcu olduĝunu fark eder. Ama gönlü, sevgisi kocaman zehra, bunun içinde affeder sevdiĝi karaoĝlanı. Yavaş yavaşda olsa ömer zehrasına tekrar güvenmeye başlıyordu nihayet. Ve babaannenin bütün gereksiz ahkâm kesmelerine raĝmen, zehrasıyla gurur duyuyordu ömer. Ve onu hiç kimseden saklamayacak kadar çok seviyordu. Ne olursa olsun zehram benim eşim demekten hiiç gocunmuyordu..Ve ayşemizinde kaçgündür süzüm süzüm süzülen gözyaşları, nihayet son buluyordu..

MUTLULUK VE GÜVEN HERKESE YAKIŞIR ELBETTE.. GÜVENDİĜİMİZ DAĜLARA KAR YAĜMAMASI DİLEĜİ İLE..MUTLU HUZURLU GÜVEN DOLU, HAFTA SONLARI DİLİYORUM..

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

 1. dua na canı gönülden amiyn Allah cc kabul etsin
  bu site sevilmezmi duamız hoş sohbetlerimiz gönlümüzü doyuruyor…tatlı rüyalar nasip olsun sana bu saatte sevgimle teyzesi….

 2. Gülay‘cım ben senin hakkında önceden yazdığın her şeyi hatırlıyorum benim ilgi alanım büyük zatların hayatları sözleri ,kıssaları,peygamberlerinkide….sevgimle….tatlı rüyalar…

 3. iyi geceler kır çiçeğim iyiyim sen ve prenslerin nasıl Allah yeni yılı sitede ki gönül dostlarıma ülkeme tüm müslümam alemine hayılar savaşsız yaşanan hayat nasıp etsin çocukların korkusuz gözlerle bakacağı bir dünya……sevgimle kalın adınızı tek tek yazmasamda her biriniz ayrı değersiniz iyi geceler tatlı rüyalar……GÜLAY‘cım çok yoruluyorsun tezesi Allah cc her şeyi gönlünce yorgunluk hissetmeden sağlıklı yaşamayı nasıp etsin kalem dostum …sevgimle…

  1. Hayırlı geceler özgür teyzecim. Teşekkür ederim..

 4. Merhaba arkadaşlar! Özgür teyzem,Ferize Hanım nasılsınız? Hayırlı geceler.

 5. iyi aksamlar ozgur teyzem ben burdayim nasilsin benim bitanecik teyzem benim INSAllah iyisindir bu arada yeni yilin kutlu olsun AILENEN MUTLU YILLARA SENI COOOOOK SEVIYORUM KENDINE COK IYI BAK ALLAHA EMANET OL

 6. Bu gün musafirlikteydim sen sitede yazmışsın hep senin olduğun zamanları kaçırıyorum Küçük şaiirimde burdaymış ben de Oğuz hacama küsmedim kış günü yolculuk var diye dua ettim Allah yinede dualarımı kabul etsin küçük dostlarım xanım Aytaç(yok ne zamandır) sizleri seviyorum gurur duyuyorum sizlerle iyi geceler…

 7. İyi akşamlar Gülay’cım hangi muhterem zattı ziyaret ettin teyzesi bilirmisin? Kastomonuda tezveren dede ( adamın biri dua eder durur bir gün duası kabul olmayınca türbeyi yakar ve yangın gecedir o zamanın valisi rüya görür rüyada sakallı bir zat ey vali sen nasıl valisin beni yaktılar vali uyanır üç kere arka arkaya aynı rüyayı gürür ilgili makamları arar ve tez veren dede türbesi derler ve türbenin tek ayakları yondığı söylenir sen Kastomomu’lu olduğun için bilgin varmı ?teyzesi bir gün Allah kısmet ederse onu ziyaret için Kastamomu’ya gidicem güzel zamanlara ve yorumlara duygulu kızım…..

  1. Özgür teyzecim, hayırlı akşamlar. Ben kastamonudan istanbula sekiz yaşımda geldim, ve ara ara gidiyorum memleketime, lakin biz hep babamın hastalıĝıyla uĝraştığımız için, alış verişe bile zor giderdik..bu yüzden kendi memleketimin mubarek türbelerini ziyaret ettim dersem yalan olur..bugünde HZ YÜŞA TÜRBESİNE KISA BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİK MİSAFİRLERİMİZLE BİRLİKTE..

 8. iyi aksamlar gulay ablacim nasilsin seni cok ozlemisim TURBE ZIYARETINE GITMISSIN Allah kabul etsin ne kusuru ablacim asil sen hep iyi mutlu ol ailenen bize bu yeter bu arada yeni yilin ailenen mutlu huzurlu gecsin INSALLAH AMIN AMIN AMIN

  1. Teşekkür ederim xanım azeri fan..sen nasılsın.şu an çay faslını bitirdik, biraz mola verdim kendime..Sizlerede hayırlı saĝlıklı huzurlu nice yıllar dilerim ailenizle birlikte..hayırlı akşamlar..

 9. Hayırlı akşamlar ..
  Gūlay hanım bugūn ilk defa..
  Siteye hiç uğramadınız..
  Nasılsınız..gerçekten merak..ettim..

  1. Sizede hayırlı akşamlar ferize hanım..teşekkür ederim ilginize..aslında siteye girdim yorumları okuyup onayladım ama kimseye cevap yazamadım.misafirlerim vardı. Sabah dokuzdan beri uĝraşıyorum..öĝlen bir ara türbe ziyaretine gittik.. sonra eve döndük, ama misafirlere ayıp olmasın diye cevap yazacak kadar vakit bulamadım..kusura bakmayın.hayırlı akşamlar..

   1. Tesekkūr ederim. .Gülay cım..
    Gerçekten merak etmiştim..
    Allaha emanet olun. .
    Eviniz..hep huzur dolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.