251. Bölüm 1 ocak 2018 Adını sen koy dizi Analizi: GÜLAY ALBASAN..

Gözler ıslaktı bu gün yine..Hemde sadece zehra deĝil, Ömer’de aĝlıyordu, bu ansızın başa gelene.  Belkide ilk defa bu  kadar acı oluyordu ayrılık. Ne zaman bitecek diye soruyordu Ömer bu ayrı kalış. İlk defa alınlar buluştu ellerle birlikte. Beraber düşünülüyordu, ne olacaktı çare, araya giren bu engele. Zehra üşüyordu soguktu çünkü, ve tek başınaydı kahrolası nezarette.  Dayanamaz ömeri Zehrasını titrerken görünce.  O üşemesin, o korkmasın o ürkmesindi tek derdi sadece.  Nasıl bir imtihandı, sevdiceĝi karşısında, boynu bükük, gözler sönük, ve ellerinde kelepce..

 

Ayrılamıyor ömer zehrasının yanından, bir an bir saniye bile. Vakit doldu diyor görevli, ama ömer kopupta gidemiyor, zehrasını öyle görünce. Git artık diyordu zehra ömerine, dinlen biraz, yoruldun sende.. Gidebilirmiydi ömer, girebilirmiydi zehrasız eve, başını yastıĝa koyup uyuyabilirmiydi, sevdiceĝi soĝuk nezaretteyken. Eve geliyor ömer, ama, Zehrası yoktu yanında, yapa yalnız kalmıştı koskaca odada..

Teselli ediyordu ömer’i, sadece düĝünden kalma küçük bir hatıra. Uyumak ne mümkündü, zehrası yokken yanında..Karakola atıyor kendini ömer, saç baş daĝınık, süzülmüş o kara gözler.  Zehra bilmez, ömeri bir nefes kadar yakınındadır. Buz gibi  yerde, tek ısıtan ömerinin ona olan inancıdır. Zor geçer gece, hem zehra hemde ömere..Güzel haberdir beklenen, lakin yorucu olacak biraz, daha çok var özgürlüĝe..

Ömer gelir zehranın yanına, Zehrası soruyor ne zaman bitecek bu çile..Ömer hissettirmeliydi zehrasına, ne olursa olsun, ne zaman olursa olsun, hep yanındayım diye..Ama aĝlıyordu Ömer, ben sensiz yarımım diye..TUTSAĜIM ZEHRAM.  ESARETİM GÖZLERİNDE. KALBİNDEYİM, VE NEFESSİZİM SEN YOKKEN DİYORDU ÖMER. YAŞAMIYORUM SENİN  OLMADIĜIN HİÇ BİR YERDE..

YORUMLAR

  1. bende hepinizi birer birer tanımak çok isterim röportaşım ise 8 ocakta olacak tatlıcı ülkercim

  2. merhabalar degerli dizihaber tivi ailesine

    1. Didem ablacım merha, ablacım 8 ocakda röportajının olduğunu söylediler. Ama hangi kanalda olduğunu demediler. Rica etsem söylermisin. Seni tanımayı çok isterim:-)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.