272. Bölüm adını sen koy analizi: GÜLAY ALBASAN.

 

 

 

 

 

 

 

Tek ihtiyaçları, birbirine sevdiĝini söylemekti ömer ve zehranın. Sevgi karşılıksız olunca zordu, yada karşılıĝı olupta, söyleyememek yaralıyordu insanı. Ömerin nekadar çok sevildiĝini bilmek hakkıydı, ancak Zehra ürkek bir güvercin gibiydi, ve kendine bile itiraf ederken korkuyordu bu sevgiyi. Çünkü daha önce söylemişti ömere, seni seviyorum diye, ama ömer zehranın bu sevgisinden kuşku duyup, onu olmayacak bir biçimde yargılamış, ve infaz etmişti.. Zehra  ömeri her gördüĝünde eli ayaĝına dolanıyor, ve elini kolunu nereye koyacaĝını şaşırıyordu. Ömer elinde battaniyeyle ayşe’ye yakalanınca yatak odasına geri döner boynu bükük bir vaziyette. Zehra kırgındır ömere, ve aynı yatakta yatmak istemez ömerle. Yinede en sevdiĝim yanları, konuşabiliyorlar artık bazı hususları.  Ve muhabbet arasında elektirikler gider, bu sefer  kalplerden gelen sözler duyulur ömer ve zehradan. Birbirine bu kadar özlem duyarken, susturuyorlar yine kalplerindeki sevgiyi. Ömer uyuyor koltuĝun üzerinde, zehra dayanamaz ömerin rahatsız haline. Ve yerine yat istersen der.  Zehra ne kadar paralasada kendini boşanacaĝım diye, hasrettir tüm benliĝi ömerin sevgisine. Kokusuna muhtaçtı ömerinin zehra, ve sarıp sarmalıyordu ömeri narin kolları. Ömerde zehradan farklı deĝildi aslında, yaklaşıyor, yaklaşıyordu zehrasına.  Seyrediyordu güzel gözlerini, saçlarını.

 

Sabah olmuştu nihayet, ve ayşe mutsuzdu, çünkü bu acemice haller, ayşenin dikkatini çekiyordu. Çok geçmeden evlilik terapistini sarar ömer ve zehranın başına. Ömer mutluydu, zehra tedirgin. Ömere bir umut ışıĝı doĝmuştu, zehra korkuyordu ömeri affetmekten. Ama ikiside bir kezdaha yaşıyordu maziyi, ve ikiside derin bir ah çekiyordu, yaşanan ve yaşanamayanlar için.

YORUMLAR

  1. GÜLAY‘CIM SEN MUÇBURİYETTEN ÖYLE DAYRANMAK ZORUNDASIN…ÇOK ŞİK GİYİMLİ İNSANLAR GELİP GERİ DÖNÜŞÜME ÇÖP ATINÇA VEYA ÇÖPE SU PETLERİNİ DAHA ÖĞRENMEMİZ GEREKEN ÇOK ŞEY VAR İĞİTMEYE ÇALIŞMAKLA OLMUYOR BEN MAVİ KAPAK İÇİN PET ASMİŞTIM VE B ÇOK TATLI ÇENLER BİRİKTİRİP GETİ…ŞİMDİ YİNE ATAMIYORUM..
    HAYVAN KORKUSU OLABİLİR İNSANLARDA ARTIK BELEDİYELER SAİB ÇIKMALI KEDİLER İÇİN PARKLARA YUVALAR KOYMALI ….EVET ADILAN KEDİ VAR OLUNCA CAMDA MİYAVLIYAN SAYISI ÇOĞALDI EŞİM BÜYÜK MAMALAR ALMASA DAHA ZOR KÖPEKLE GEZERKEN KİMBİLİR ÇOK ÇOCUK SEVSİN DİYE EĞİLİP SEVDİRİYORUM SEVGİ MERHAMET ÇOCUKTA ÖNCE HAYVANDAN BAŞLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM…SEN ÜZÜLME YARATAN RABBİM AÇ BIRAKMAZ….YETER Kİ ŞİDDET GÖRMESİNLER SEVGİMLE KAL DUYGULU KIZIM….

  2. gunaydin canim arkadasim nasilsiniz hepinizin gunu hayirli ugurlu mutlu gecer insallah amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.