28 Nisan 2018 Cumartesi TOTAL ve AB Reytingleri Survivor Yeni Gelin İnsanlık Suçu

28 Nisan 2018 Cumartesi TOTAL ve AB Reytingleri Survivor Yeni Gelin İnsanlık Suçu… Cumartesi günleri yayınlanan diziler ve programlar arasındaki reyting yarışı nasıl sonuçlandı? Cumartesi akşamı yayınlanan diziler ve geçen haftaki reytingleri değerlendirelim sizlerle. Cumartesi akşamı Show tv de Yeni Gelin, Kanal d İnsanlık Suçu, Fox tv Adı Zehra, Tv8 Survivor 2018…

Show tv Yeni Gelin dizisi geçen hafta 5.27 reyting ile 2. sırada yer almıştı. Yeni Gelin dizisi her zaman reytinglerde 1. oluyordu ancak Survivor onu tahtından etti. Survivor 2018 programı da haftanın 4 günü yayınlanıyor ve reytinglerde çok başarılı şekilde devam ediyor. Survivor 2018 8.30 ile reytinglerde 1. oldu geçen hafta. Bu hafta da reytinglerde de birinci olacağını tahmin ediyoruz.

Diğer diziler İnsanlık Suçu da geçen hafta aldığı 4.26 reyting ile 4. sırada yer aldı. Yeni başlayan bir dizi için başarılı bir oran. İnsanlık suçu dizisinden önce başlayan ve Foxtv ekranlarında yayınlanan Adı Zehra dizisi ise 3.62 reyting ile 6. sırada yer alıyor. Bu diziler için yeni sezon kararları ne olur bilinmez şimdilik net bir bilgi yok.

Sezon sonuna doğru reyting grafikleri yeni sezon devam mı tamam mı kararları için etkili oluyor. Sizce yeni sezonda devam etmesi gereken yapımlar hangileri yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

28 NİSAN TOTAL REYTİNG;

28 NİSAN AB REYTİNG SIRALAMASI;


Birbirleriyle yarışan dizilere rakip olarak tv8’deki Survivor 2018 yarışması ve Fox Ana Haber’in de reytingde üst sıralara çıktığı Cumartesi akşamları, diziler için artık çok daha zorlu geçecek gibi görünüyor!

Fazilet Hanım ve Kızları’nın uzun süre üst sıralarda yer aldığı dizi, Survivor’ın ilk sıraya yerleşmesiyle zora girmişti. Yeni Gelin ile kıyasıya rekabet eden dizi, bu hafta aldığı reyting sonuçlarıyla şaşkınlık yarattı.

Kanal D’nin İnsanlık Suçu dizisi, ilk bölümleriyle düşük reyting alsa da gittikçe yükselen bir çizgi takip etmişti. Ancak bu hafta o da hızlı bir düşüş yaşadı. Total’de 8. ve AB’de 7. sıraya gerileyen dizi geçtiğimiz hafta 21 Nisan akşamı yayınlanan bölümüyle Total’de 4. ve AB’de 2. sıraya gelmişti. 14 Nisan’da Total’de 6. ve AB’de 4. olan dizi, 7 Nisan yayınıyla da Total’de 10. ve AB’de 6. sıradaydı. Hızlı yükselişiyle şaşırtan ve umut vadeden dizinin bu hafta gerilemeye başladığı görülüyor.

Fox’un Adı Zehra dizisi, yayınlandığı günden beri ilk 3’e girmeyi başaramadı. Bu hafta da geçtiğimiz haftalara benzer bir tablo ortaya çıktı ve Total’de 9. ve AB’de 8. sırada yer buldu.

TRT’nin Kalk Gidelim dizisi ise son haftalarda yükselişe geçerek şaşırtmıştı. 7 nisan haftası AB’de 2., 14 Nisan haftası AB’de 3. sıraya çıkan dizi, hızlı çıkışının ardından 21 Nisan’da 5. sıraya gerilemişti. Bu hafta ise Ab kategorisinde 6. sıraya geriledi.

Reyting tablosunda yerini koruyan tek dizi ise Yeni Gelin oldu. AB sıralamasında her hafta 7., 8., 9. sıralarda yer alsa da haftalardır Total’de 2.liği korumayı başarıyor. Bu hafta da sonuç değişmedi ve Total’de 2. olan dizi AB’de 9. sıradaydı.

Tabloya bakıldığında Cumartesi akşamları kazanan tek yapımın ise Survivor olduğunu gösteriyor. tv8’deki yarışmanın bu hafta Survivor Ekstra bölümü de dizileri ezip ilk sıralara yerleşmeyi başardı.

Fox Ana Haber de her hafta olduğu gibi yine dizilere büyük rakip olmaya devam ediyor.

İşte 28 Nisan akşamı ilk 3’e giren yapımlar:

Total
1. Survivor / TV8
2. Yeni Gelin / Show TV
3. Survivor Ekstra / TV8

AB
1. Survivor / TV8
2. Survivor Ekstra / TV8
3. FOX Ana Haber Hafta Sonu / FOX

ABC1
1. Survivor / TV8
2. Survivor Ekstra / TV8
3. FOX Ana Haber / FOX

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2018