30 Mayıs Yargı Reformu Ne Zaman Açıklanacak Saat Kaçta ?

2018 Eylül ayında MHP’nin verdiği af önergesinin sözden ileri gitmediği bir yıl geride bırakıldı. Sayın Cumhur Başkanımız’ın sözlü çeşitli ifadeleri olmuştu. Verilen tarih ise 30 Mayıs Yargı Reformu ne zaman açıklanacak saat kaçta ? Barolar birliği saat kaçta Külliye’ye davet edildi ? Yargı Reformu açıklandı mı? Yargı Reformunda af var mı?

30 Mayıs Yargı Reformu Ne Zaman Açıklanacak Saat Kaçta

200 bin olan ceza evi kapasitesinin 250 binlere ulaşması ve bir yıl önce dillendirip rafa kaldırılan af meselesinin büyük beklenti yaratması gözleri 30 mayısa çevirdi. Seçimden önce özellikle iktidar partisinin seçim sonrası bakarız dediği ancak İstanbul seçimleri dolayısı ile yaklaşık 3 ay tatil yapan TBMM 30 mayıs günü toplanacak. Ancak açıklama Cumhurbaşkanımız tarafından yapılacak. İstanbul’u kaybeden AKP kazanabilmek için 23 hazirandan önce bir şeyler yapmaya çalışıyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarih verildi peki saat kaçta açıklanacak içerisinde af var mı?

Yargı Reformu saat kaçta açıklanacak

30 Mayıs Yargı Reformu içerisinde Af var mı?

Torba yasa şeklinde düzenlenen yargı reformu adı altında bir çok madde bulunuyor. Bunların içerisinde artık halkın içerisinde bulunduğu sorunlardan ilgilenemediği çok madde var. Herkesin beklediği ise açık açık Af var mı yok mu? Yargı Reformu saat kaçta açıklanacak ? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 mayıs saat 13:00 için Barolar Birliğini Külliyesine davet etti. Basına kapalı başlayacak açıklamalardan haber çıkması 16:00’ı bulacağını düşünüyoruz. Öncesin gelecek her haberi elimiz kulağımız olan Külliye’den geldikçe sayfamızda yayınlayacağız.

30 Mayıs Yargı Reformu içerisinde Af var mı

Umutların bir yıldır oyalandığı meclisin yoğun denildiği şu an için seçime odaklıyız af için düşüncemiz şuan yok çünkü zamanımız yok denilmesi mahkum ve yakınlarının yarasına tuz bastı. Sosyal medya hesaplarında yoğunsunuz ancak poşet bile bizden değerli vergisi geldi. 80 yeni Audi alımı için oylama yapmaya zaman bulundu her şeyi bıraktık bir yıl oldu önerge verileli hukuki işlem süresinin bile üzerinde bırakıldı. Öneri taslak şeklinde rafta kaldı. Resmi makamlardan yazılı açıklama bir türlü gelmedi. İstanbul seçimleri öncesi son umut olarak tüm Türkiye’nin beklediği Yargı Reformu saat kaçta açıklanacak merak içerisinde bekleniyor.

30 mayıs Yargı Reformu af var mı

Sonuç olarak umutların af konusunda tükendiği günleri geride bırakırken Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün açıklaması ile son kez gün verildi. Adalet Bakanı içerisinde af ile alakalı bir şey yok daha çok nafaka ve dava süresi üzerine olduğunu savunduğu reform yarın açıklanıyor. Yargı Reformu saat 13:00 itibari ile Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. İçerisinde af yok denilse de artık mahkumlar ve yakınları son bir umut olarak bekliyor. Eğer yarın da çıkmaz ise artık kimsenin Af inancı kalmayacak. Bu durum mahkum ve yakınlarının acısını kat ve kat arttırmıştır. Duyguları ile oynanan mahkum yakınları zor günler geçirmektedir ancak kimse açıklama yapmamaktadır. 30 mayıs Yargı Reformu af var mı ?

Yargı reformu saat kaçta

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2019