31 Aralık 2018 Yılbaşı Hangi Diziler Yayınlanacak Hangi Dizi Ertelenecek?

31 Aralık 2018 Yılbaşı Hangi Diziler Yayınlanacak Hangi Dizi Ertelenecek? Yılbaşı akşamında genel olarak televizyon kanallarının yayın akışları değişir. Kanallar yılbaşına özel diziler ve programlar koyarlar yayın akışlarına. Hatta gece yarısına yakın saatlerde konserler yer alır. Yılbaşı gecesini evde geçirecek olanlar tek eğlencesi televizyon olunca ekranda neler olacak merak ediliyor haliyle. Yılbaşı gecesinde en eğlenceli tv programları ekranda yerini alacak.

Yılbaşı gecesi özel yayın akışları hazırlanırken genelde dizilerin yeni bölümleri yayınlanmıyor. Yılbaşında dizilerin yeni bölümü yayınlanmaz. Peki bu sene 2019 yılının ilk akşamlarında hangi diziler yayınlanmayacak? Bilgileri aşağıda sizlerle…

31 Aralık 2018 pazartesi akşamı tv yayın akışı oldukça dolu. Ancak pazartesi akşamının bu sene yılbaşına denk gelmesi sebebiyle muhtemelen çoğu dizi yada program yayınlanmayacak. Pazartesi yayınlanan Show tv ekranlarının fenomen dizisi Çukur Yılbaşı gecesi olan 31 aralık pazartesi akşamı yayınlanmayacaktır.

Star TV de yayınlanan reytinglere ilk sıralardan oturan Söz dizisi de yılbaşı gecesi tatil yaparak yeni bölüm yayınlamayacak. Fox TV’de Yasak Elma, TRT1 de Egenin Hamsisi, Atv de Kim Milyoner Olmak İster, TV8 de Masterchef Türkiye yayınlanmayacaktır muhtemelen. 31 Aralık pazartesi akşamı yılbaşı olsa da salı akşamı da bu sebeple çoğu dizi yayınlanmaz. Genel de kanallar yılbaşı gecesi yayınlanan programın tekrarını koyarlar. Ya da film yayınlarlar.

31 Aralık 2018 Pazartesi yayınlanması gereken diziler Şöyle:
1. Çukur / Show TV
2. Söz / Star TV
3. Yasak Elma / Fox TV
4. Egenin Hamsisi / TRT 1
5. Kim Milyoner Olmak İster / ATV
6. Master Chef Türkiye / TV 8

1 Ocak 2019 Salı yayınlanması gereken diziler Şöyle:
1. Kadın / Fox TV
2. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz / ATV
3. Mehmetçik Kutlu Zafer / TRT 1
4. Ufak Tefek Cinayetler / Star TV
5. Master Chef Türkiye / TV 8

Salı akşamı da normal durumda yayınlanması gereken diziler ve programlar; Fox TV de Kadın, Atv de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Trt1 de Mehmetçik, Startv de Ufak Tefek Cinayetler, TV8 de Master Chef Türkiye… Yayınlanması planlanan bu dizi ve programlarda muhtemelen yılbaşı ertesi olduğu için yayınlanmayacaktır.

31 aralık 2018 ve 1 ocak 2019 salı akşamı yılbaşı özel gösterimleri olacağı için yayınlanmayan dizi ve programlar bulunurken aslında bunun yankısı bir hafta boyunca sürüyor. Seyirciler merakla yeni bölüm beklerken kanallar bir hafta yeni bölüm yayınlamıyor. Hatta bazı dizilerin iki hafta yayınlamadıkları oluyor.

Çünkü her yılbaşında kanallar ile reklam verenler tekrar masaya otururlar ve reklam payını dağıtırlar. Her sene yeni reklam anlaşmaları ve dizilerin izlenme oranına göre dağılan reklam payları yeniden ayarlanıyor. Bu yüzden de yılın ilk haftasında diziler yeni bölüm yayınlamıyor. Çünkü reklam payları kesinleşmediği için reklam ücreti alamıyorlar. Bu yüzden de yayınlanan bölümden zarar etmiş oluyorlar.

2019 Yılının ilk haftası çoğu dizinin yayınlanmayacağını biliyoruz. Bilgilerini sizlerle konumuzda detaylı paylaşmaya devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

31 Aralık 2018 Yılbaşı Hangi Diziler Yayınlanacak Hangi Dizi Ertelenecek? (2 Yorum)

  1. Yılbaşı akşamı dizi nedir yılbaşı akşamı eğlence proğramı olur müzik olur bıktık şu dizilerden saçmalık.

Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2018