31 Aralık 2018 Pazartesi Tatil Mi 2019 Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak?

31 Aralık Pazartesi 2018 Tatil Mi 2019 Yılbaşı Tatili Kaç Gün Olacak? 2019 Yılbaşı yaklaşırken tatil ne kadar olacak sorusu akıllara gelmeye başladı. Çünkü herkes tatile göre plan yapacak tatil uzun olursa belki bir kar kayak tatili planlayacaklar. Ama netleşmeyen tatil günü insanlara plan yaptıramıyor şimdilik.

1 ocak salı 2019 tatil olur her zaman ve bu yılda resmi tatil ilan edildi. Ancak öncesinde yani 31 Aralık pazartesi günü tatil mi? Yılbaşına kısa süre kaldı artık. Yılbaşı tatili 4 gün mü olacak yoksa sadece 1 gün yani salı günü mü tatil olacak? 2019 yılbaşı akşamında herkes eğlenip güzel bir gece planlıyor. Ancak önceki günün tatil olması demek planların değişmesi tatile kar otellerine Uludağ, Kartepe, Erciyes, Kartalkaya gibi yerlere gitme anlamına geliyor. Bu yüzden de herkes plan yapmadan önce tatil haberi bekliyor.

Memurlar kamu çalışanları 31 aralık pazartesi günü de resmi tatil olur mu sorusunun cevabını bekliyorlar. Üzülerek söylüyoruz ki şimdilik resmi bir tatil haberi yok. Netleşen bir bilgi olduğunda konumuz güncellenecektir. 31 Aralık pazartesi tatil olduğunda ilk konumuzdan öğrenebilirsiniz.

Genel de resmi tatillerin arasında böyle bir gün kaldığında o gün de tatil olur. Turizm açısından tatil edildiği söylenir. Ancak şimdi kış mevsimi olduğu için ve turizme katkı sağlamayacağı  düşünüldüğü için tatil edilmeyebilir. Kış turizmi de ülkemizin önemli gelir kaynakları arasında. Ülkemiz de kış mevsiminde gidilecek o kadar güzel kayak merkezi otelleri var ki bunu değerlendirmek için yılbaşı tatilinin 4 gün olması güzel bir bahane olurdu diye düşünüyoruz.

Not: Geçtiğimiz yıllarda zaman zaman arada kalan tek iş günleri hem tatilcileri ve tatil merkezlerini memnun etmek için hemde tatilin bölünmemesi için aradaki bir günlük iş günleri bakanlık tarafından tatil edilmişti, şimdi merkezi sistemle direkt Cumhurbaşkanlığına bağlandığı için kararları genel merkez olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı veriyor. 31 Aralık 2018 Pazartesi günü de tatil olursa toplamda 4 günlük bir tatil bekliyor tüm Türkiyeyi..

Sizler 31 aralık 2018 pazartesi akşamının tatil olmasını ister misiniz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2018