3’te 3 Tarih Yarışması 27 Aralık Neden Yok Gün Değiştirdi? Engin Altan Düzyatan

3’te 3 Tarih Yarışması 27 Aralık Neden Yok Gün Değiştirdi? Engin Altan Düzyatan… 3’te 3 Tarih yarışması perşembe akşamları Trt1 ekranlarında yayınlanıyordu. Diğer bilgi yarışmalarından farklı olarak hep tarih konulu sorular çıkıyordu. Bu yüzden de daha dikkat çekici bir program olmuştu. Ancak reyting malesef istediğini vermedi programa. Bu yüzden de salı akşamı yayınlanmasına karar verildi. 3’te 3 Tarih Yarışması salı akşamı Trt1 ekranlarında yayınlanacak.

Trt1 de salı akşamı Mehmetçik Kutlu Zafer dizisi yayınlanıyordu. Dizi için final kararı alınmıştı ancak Trt1 diziye bir şans daha vermeye karar verdi. Mehmetçik Kutlu Zafer dizisi gün değişikliğine gitti. Yeni gününde yayınlanacak olan dizinin yerine 3’te 3 Tarih Yarışması getirildi.

Engin Altan Düzyatan’ın sunumuyla perşembe günleri izleyicisi ile buluşan ve tek tarih temalı bilgi yarışması olma özelliği taşıyan 3’te 3 Tarih yarışmasında kendi tarihimizin yanı sıra dünya tarihine de yer verilecek. 3’te 3 Tarih yarışması diğerlerinden çok farklı. 3’te 3 Tarih yarışmasında yarışmacılar 15 adet dört seçenekli soruyu cevaplamak için yarışacak. 15 soruyu doğru yanıtlamayı başaran yarışmacı büyük ödüle kavuşacak.

3’te 3 Tarih yarışmasını diğerlerinden ayıran önemli bir özelliği daha var. Prof. Dr. Tufan Gündüz’de yorumları ile 3’te 3 Tarih’te oluyor.  Yarışmacılar arka arkaya gelecek 3 soruyu cevaplarken yanlarında ihtiyaç duyduklarında soru sorabilecekleri Prof. Dr. Tufan Gündüz var. Gündüz 3 farklı yöntem; cevap şıklarından ikisini eleme, doğru cevap ile ilgili ipucu verme ve soru değiştirme sistemi ile yarışmacılara yardımda bulunacak. Bu jokerler yarışmacıların soruları bilmelerini kolaylaştıracak.

3’te 3 Tarih yarışması perşembe akşamları yayınlanırken 25 Aralık salı akşamına itibaren salı akşamları yayınlanacak. Engin Altan Düzyatan’ın sunduğu bu önemli yarışma umarız uzun süre devam eder. Böyle bilgilendirci programlara gerçekten çok ihtiyacı var kanalların!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: , Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2018