4-5-6 Şubat 2019 Fatih Portakal Neden Yok Fox tv Ana Haber Niçin Yayınlanmıyor?

4-5-6 Şubat 2019 Fatih Portakal ile Fox tv Ana Haber Neden Yok  Niçin Yayınlanmıyor ne zaman başlayacak?

Fatih Portakal ile FOX Ana Haber Bülteni 4-5-6 Şubat 2019 tarihlerinde yayınlanmayacak. Fatih Portakal ile FOX TV ana haber bülteni daha önce Rtük tarafından incelemeye alınmış ve Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın katıldığı program nedeniyle gerekçesiyle Fatih Portakal’a yayın durdurma cezası verilmişti. FOX TV Ana Haber Bülteni ve Fatih Portakal’a verilen bu ceza üst kurul tarafından da onaylandı. Bu nedenle 4-5-6 Şubat 2019 tarihlerinde Fatih Portakal haberleri yayınlanmayacak.

Rtükün isteği ve üst kurulun onayı ile Fatih Portakal’ın cezası kesinleşmiş oldu. Fatih Portakal ile FOX TV ana haber bülteni 4 Şubat 2019 Pazartesi günü, 5 Şubat Salı günü ve 6 Şubat çarşamba günleri ekrana gelmiyor. Fatih Portakal’ın almış olduğu bu yayın durdurma cezası daha önce de başka kanallar için uygulanmış ancak Fatih Portakal’ın Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın katıldığı program nedeniyle rtük tarafından kendisine yayın durdurma cezası verilmişti.

4-5-6 Şubat 2019 Fatih Portakal Neden Yok4-5-6 Şubat 2019 Fatih Portakal Neden Yok

Fox TV’nin itirazı üzerine üst mahkemeye giden dava üst kurul tarafından da onaylanınca Fox TV ana haber bülteni sunucusu Fatih Portakal 3 gün boyunca yayın durdurma cezası kesildi. Bu Ceza onaylanınca 4 – 5 ve 6 Şubat 2019 tarihlerinde Fox TV ana haber bülteni yayınlanmayacak. Fatih Portakal mı sunmayacak yoksa tamamen mi yayınlanmayacak onu Zamanla göreceğiz .

CEZA NEREDEN KAYNAKLANDI? RTÜK, Halk TV’de yayımlanan Halk Arenası ve Fox TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu ana haber programına verilen cezayı onayladı.Böylelikle, 1 Şubat -8-15 Şubat tarihlerinde Yılmaz Özdil’in katıldığı Halk Arenası programı nedeniyle verilen 3 program durdurma ve 22 Şubat-22 Mart arasında ise Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın katıldığı program nedeniyle verilen 5 program durdurma uygulanacak. 4-5-6 Şubat tarihlerinde de Fatih Portakal, ana habere verilen yayın durdurma nedeniyle yayın yapamayacak.

4-5-6 Şubat 2019 Fox TV ana haber Fatih Portakal neden yok Niçin yayınlanmıyor sorularına cevap vermiş olduk.

Daha önce neler olmuştu? 4 Şubat 2019  Fatih Portakal Neden Fox tv Ana Haberi Sunmuyor Ne Oldu? Fatih Portakal pazartesi günü ana haberin sunuculuğu yapmadı. Onun yerine haftasonu haberlerini sunan Gülbin Tosun sundu. Ama seyirciler Fatih Portakal’ı çok merak etti. Neden ana haberleri sunmadı kovuldu mu başka bir sorunmu var diye merak edenler oldu. Bizler de sizlere bu konuyu bilgilendirme amaçlı açıyoruz.

Fatih Portakal haber bülteninden önce her zaman yaptığı gibi mesajların yazılması için tabela daha yazısını söyledi. Sonrasında haberlere çıkmadı. Hafta içi haberlerini sunan Fatih Portakal cuma günü haberlere çıkmadı. Haftasonu haberlerini sunan Gülbin Tosun açıklama yapmadan ana haberleri sundu.

Bunun üzerine de seyirci Fatih Portakal’ın neden haber sunmadığını merak etti. Fatih Portakal haber bülteninden yaklaşık 2 saat sonra twitter dan mesaj yazarak hayranlarını mutlu etti. Fatih Portakal mesajında sadece “Kovulmadım :)” dedi. daha sonrada yeni bir twit attı en aşağıdaki twiti..

Fatih Portakal’ın sunduğu haber programı reytinglerde dizilerle yarışıyor. Fatih Portakal’ın sunduğu ana haber çoğu diziden yüksek reyting alarak hafta içi her gün ilk 5 te yer alıyor. Bu reyting başarısına sahipten Fatih Portakal haberlerden ayrılmaz buna kanalda izin vermez.

30 Nisan Fatih Portakal Neden Fox tv Ana Haberi Sunmuyor Ne Zaman Gelecek Sunacak?

30 Nisan Fatih Portakal neden yok niçin ayrıldı kovuldu mu gibi sorular ilk akla gelse de Twitterden yaptığı açıklama ile Fatih Portakal kovulmadım demiş ama başkada açıklama yapmamıştı. Son gelen haberlere göre kovulmamış ama istifa etmiş. Ama kendi ağzından duymadan da inanmak istemiyoruz açıkçası.. Sizce kovuldu mu istifa mı etti?

4-5-6 Şubat 2019 Fatih Portakal ile Fox tv Ana Haber Neden Yok  Niçin Yayınlanmıyor ne zaman başlayacak?

Fatih Portakal ile FOX Ana Haber Bülteni 4-5-6 Şubat 2019 tarihlerinde yayınlanmayacak. Fatih Portakal ile FOX TV ana haber bülteni daha önce Rtük tarafından incelemeye alınmış ve taraflı haber olduğu gerekçesiyle Fatih Portakal’a yayın durdurma cezası verilmişti. FOX TV Ana Haber Bülteni ve Fatih Portakal’a verilen bu ceza üst kurul tarafından da onaylandı. Bu nedenle 4-5-6 Şubat 2019 tarihlerinde Fatih Portakal haberleri yayınlanmayacak.

Rtükün isteği ve üst kurulun onayı ile Fatih Portakal’ın cezası kesinleşmiş oldu. İşte son yolladığı twit: Pazartesi başlayacam demişti ama henüz yok ortalıkta. Babasına da geçmiş olsun diyoruz bu arada..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

4-5-6 Şubat 2019 Fatih Portakal Neden Yok Fox tv Ana Haber Niçin Yayınlanmıyor? (6 Yorum)

 1. Ekranlarda Fatih portakalı görmek istiyoruz . Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 2. Fatih bey çıksın onun dürüstlüğü yandaşsız haber sunumunu seviyoruz ben başka kanalın haberini izlemiyorum

 3. Haber spiker lerinin Bağırarak
  Haber sunmalarından nefret ediyorum..
  Haber in içinde magazinin ne iş var zaten yeteri kadar magazin programları mevcut
  HABER spikerlerinde diksiyon yok habercilik anlayışı yok
  Standard bir HABER sunma saati
  Yok bunlarla kim ilgileniyor
  Artık bir çeki dūzen verilse şu Televizyon Dünya sına
  Hepsi saldım çayıra Mevlam gayıra hesabı hepsi bir yarış içinde tabiiki yarış olucak ama yinede değişin bir şey yok aynı hamam aynı tas
  Bunları muhattablarına havale ediyorum.
  En yakın zaman da bir důzene kavuşmasını umutları bekliyorum .

Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2019