50 Kelimelik Mektuplar Dizisi Oyuncuları Konusu Özeti (Trt1)

Çok yakında Trt ekranlarında yeni bir dizi hazırlığı başlayacak. Daha önce bakanlıkyapmış olan Tevfik İlerinin hayatının anlatılacağı Yeni dizi 50 Kelimelik Mektuplar Dizisi Oyuncuları Konusu Özeti (Trt1) ekranlarından önce sizlerle dizihaberi.çtv den buluşacak. Henüz cast aşamasında olan ve ileriki günlerde hayata geçirilmesi düşünülen dizinin konusu eğitim olacak. Tevfik İlerinin eğitim açısından neler değiştirdiği nasıl hamleler yaptığı hakkında bilgileri sizlere dizi içerisinde vermeye çalışacak.

TRT 1 de başlayacak olan dizinin adı “50 Kelimelik Mektuplar” olarak kesinleşti. Mini bir dizi olacak ama hedef kitle olarak Adnan Menderes hükümeti zamanında Milli Eğitim bakanlığı yapmış olan Tevfik İlerinin örnek şahsiyetine atıfta bulunmak olacak. Neden bu isim böylesine özentili bir şekilde dizi oluyor derseniz Çünkü Tevfik İleri gerçekten hem bir bakan olarak hemde eğitimci olarak örnek bir şahsiyet.. Onun hayatını kaybettiği Yassıada’da hapisteyken mahkumların 50 kelimeden fazla mektup yazılmasına izin verilmiyordu. Öyle bir dönemi kaleme alacak dizi.

50 Kelimelik Mektuplar Dizisi Senaristi Yapımcısı Yönetmeni Kim: Sadık Yalsızuçanlar’ın Tevfik İleri’yi anlattığı “Vefa Apartmanı” kitabından Nevin Şahin’in “50 Kelimelik Mektuplar” diye senaryolaştıracağı dizinin yapım şirketi Busat Film, genel yönetmeni ise Kudret Sabancı. TRT bu farklı düşüncesi ile ön plana çıkan ve 27 Mayıs askeri darbesinden sonra hapsedildiği Yassıada’da ölen Adnan Menderes hükümetinin Milli Eğitim Bakanı Ahmet Tevfik İleri’nin hayatını mini dizi yaparak yeni nesillere tanıtmayı amaçlıyor.

50 Kelimelik Mektuplar Dizisi Oyuncuları Konusu Özeti netleştikçe sizlere sunmaya devam edeceğiz. 50 Kelimelik Mektuplar Dizisi hakkında sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2017