7 Tepe’nin Şehri İstanbul’dan 7 Kıtaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri

7 Tepe’nin Şehri İstanbul’dan 7 Kıtaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri saat kaçta, hangi kanallarda yayınlanacak?

7 Tepe’nin Şehri İstanbul’dan 7 Kıtaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri

7 TEPE’NİN ŞEHRİ İSTANBUL’DAN 7 KITAYA KONSERİ NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAYINLANACAK?

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen “7 Tepenin Şehri İstanbul’dan 7 Kıtaya” adlı konser 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda saat 19.00’da İletişim Başkanlığının YouTube kanalından ve tüm ulusal kanallardan yayınlanacak.

Konsede Ludwig van Beethoven’in 9. Senfonisi’nin Franz Liszt tarafından yapılmış piyano düzenlemelerinin dünyadaki sayılı icracısından olan piyanist İdil Biret, “İnsanlık Senfonisi” olarak da bilinen bu ölümsüz eseri İstanbul Boğazı’nda seslendirecek.

Arpist Şirin Pancaroğlu ve ses sanatçısı Bora Uymaz, Yunus Emre’nin “Ben Yürürem Yane Yane” ilahisini Kız Kulesi’nde icra edecek.

Ayasofya’da neyzen Yavuz Akalın “Segah Peşrev” (Yusuf Paşa), Topkapı Sarayı’nda udi Murat Bağdatlı “Kürdilihicazkar Longa” (Kemani Sebuh), Galata Kulesi’nde flüt sanatçısı Elif Yurdakul Baykurt “Syrinx” (Claude Debussy), Dolmabahçe Sarayı’nda tamburi Özer Özel ve kemence sanatçısı Aslıhan Özel “Nihavend Saz Semai” (Mesut Cemil Bey), Pierre Loti Tepesi’nde kanuni Serkan Mesut Halili “Şehnaz Longa” (Santuri Ethem Bey) eserlerini seslendirecek.

7 TEPE'NİN ŞEHRİ İSTANBUL'DAN 7 KITAYA KONSERİ NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAYINLANACAK

Muhteşem İstanbul manzaraları fonunda gerçekleşecek konserde, gerek klasik Türk müziği gerekse Klasik Batı müziğinden eserler sunulurken, Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş?-ı Veli, Pir Sultan Abdal’dan Immanuel Kant, Thomas Aquinas, Alphonse de Lamartine’e Doğu ve Batı dünyasının önemli düşünürlerinin sevgi ve insanlık mesajları da müziğe eşlik edecek.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.