Acun Ilıcalı Survivor’ın gelirini bağışladı

Acun Ilıcalı’dan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına büyük destek geldi. Survivor 2020 çekimleri için Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Acun Ilıcalı, salgın, kampanya ve gündeme özel samimi açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı’nın açıklamaları:

Acun Ilıcalı Survivor'ın gelirini bağışladı

ÜLKEMLE GURUR DUYUYORUM

Acun Ilıcalı, “Dünyanın birçok ülkesinde akşam belli bir saatten sonra sokağa çıkmak yasaklandı, bunun nedeni yağma olması. Türkiye’de hiçbir zaman böyle bir şey olmadı. Ülkemle gurur duyuyorum” dedi.

SMS GELİRLERİNİ KAMPANYAYA BAĞIŞLADI

Bugüne kadar birçok kampanyaya adını yazdıran, yaptığı bağışlarla ve yardımlarla, elinin açıklığıyla adından sıkça söz ettiren Acun llıcalı, koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına ‘Survivor 2020’ yarışmasının bu haftaki SMS gelirinin tamamını bağışladı.

TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYDUM

Türk olmaktan dolayı yine gurur duydum. Çok mutlu olduğum bir dönemi yaşıyorum, bunu herkesin de bilmesini istiyorum. Çok önemli bir ayrıntı insanlar gözünden kaçabiliyor ama ben bizzat takip edip gördüğüm için bunu sizlere anlatmam lazım.

DÜNYADA KARANTİNALAR VAR

Bu mutluluğu, bu gururu, bu farkı sizin de yaşamanızı istiyorum. Dünyanın birçok yerinde karantinalar oldu. Bu karantina sürecinde de insanlar evlerine girdiler, evlerinden dışarı çıkamıyorlar. Bütün dünya için bizim yaşadığımız şartlar söz konusu!

DİĞER ÜLKELER YAĞMALAMADAN KORKUYORLAR

Türkiye ile diğer ülkeler arasında şöyle bir fark var; Dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Belli bir saatten sonra insanlar sokağa çıkarmıyorlar. Buradaki çok önemli sebep de şu; Dükkanların ve işyerlerinin yağmalanmasından korkuyorlar, bu konuda bir güvence yok.

BİRÇOK ÜLKEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI VAR

Amerika’da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı ciddi anlamda uygulanıyor akşamları, dediğim gibi bunun en önemli sebebi de insanların mağazaları yağmalamaya başlamasından doğan endişe!

TÜRKİYE’DE YAĞMALAMA OLMAZ

Avrupa’da bile mağazalar, vitrinler tahtalarla kapatılıyor. Bu bahsettiğim ülkelerden biz çok zengin değiliz, ama baktığımız zaman böyle bir riski bizim ülkemiz de hiçbir zaman yaşamıyoruz. Böyle bir içgüdümüz de yok. Millet olarak bu konularda çok farklıyız. “Hadi bunu yağmalayayım, böyle bir durum varken bunu fırsata çevireyim” diye bir olay Türkiye’de yaşanmıyor. Gerçekten aziz bir milletiz. Bundan dolayı çok mutluyum. Bu zor günleri de inşallah hep beraber aşıp, iyi günlere ulaşacağız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.