Ada Gh5 Türk Robot Çocuklar Duymasın Dizisinde Videosu İzle

Akınsoft firmasının uzun yıllardır üzerinde çalıştığı robot teknolojisi yerli ve milli anlayışı ile Konyadaki Arge laboratuvarlarında daha önce üretilen robotlara göre çok daha kaliteli ve insansı tepkiler verip Türkçe konuşan ve iş yapmaya başlayan bir robot olarak Türk mühendislerin gururu olma yolunda ilerliyor. Milli robot ADA GH5’in yer aldığı Çocuklar Duymasın dizisi 6 Mayıs 2018 saat 20.00’de Kanal D’de..

Nerden çıktı bu robot demeyin, Adı Ada ama marifetleri saymakla bitmez. Çocuklar Duymasın dizisinde de güzel bir tanıtımı olacak ve herkesin merak etmesini ilgilenmesini sağlayacak ve güzel bir tanıtım olacak düşüncesi ile böyle bir girişimle Mint yapım öncülüğünde tüm Türkiyenin tanıması ve neler yapıldığını neleri yapabileceklerini göstermeleri açısından bir ön çalışma sayılır Ada robotun dizide oynaması..

Milli robot ADA GH5 Akınsoft firması tarafından üretilmiş olan son teknoloji robotlarından birisidir. Ada yerli ve milli imkanlarla hazırlanan bir robot olmakla birlikte yer aldığı Çocuklar Duymasın dizisinde çaycılık da yapacak. Oldukça renkli görüntülere sahne olacak olan Çocuklar Duymasın 6 mayısta saat 20.00’de Kanal D’de Ada isimli robotla sizlerle olacak..

Diziye girerken dikkatleri üzerine çekecek olan Ada Gh5 haluka selamün aleyküm diye seslenince şaşırıp kalır Haluk. Aynı zamanda taş fırın erkeği yerine Ekmek fırını mı demek istedin deyince kahkahalar kopacak. Ada isimli Türk robot çok maharetli, mutfağa girip yemek yapar, çay koyar üstüne üstlük ikram da eder.

Çaycı Hüseyine Beygir mühendisi demesi de yine izleyenleri güldürecek. Ada robot izleyenlerden tam not alacak ve çok sevilerek izlenecek. Aynı zamanda böylesine bir robotu ortaya koyabilen Türk mühendislerine de teşekkür eder Akınsoft firmasına teknoloji geliştirmelerinde başarılar dileriz.

Siz nasıl buldunuz Ada Gh5 robotunu beğendiniz mi? Daha iyilerinin ülkemizde yapılmasına destek olmak veya katkıda bulunmak ister misiniz? Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz..

Not: Bu arada insansı hareketler ve davranışlar yapabilen Ada robotun Erik Dalı şarkısına diğer ada robotlarla birlikte eşlik ettiği videoyu da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2018