Adı “Desi” olan ve yaklaşık 20 yıl yaşayarak kendi türünün en yaşlısı ünvanıyla Guinness Dünya Rekorlarına giren hayvan hangisidir?

Adı “Desi” olan ve yaklaşık 20 yıl yaşayarak kendi türünün en yaşlısı ünvanıyla Guinness Dünya Rekorlarına giren hayvan hangisidir sorusunun cevabı. 22 Ağustos 2019 tarihli Müge Anlı, Güven Bana Yarışması her Perşembe günü saat 20:00’da ATV Ekranlarında! Bugünkü yarışmacılar Sezen Aksu ve Emir Özbalak.

Yarışmada 15 soru soruluyor. Toplam Ödülün 1 Milyon TL olduğu ve birbirini tanımayan 2 kişinin birlikte yarıştığı Güven Bana ‘da yarışmacılar birbirlerine güvenerek daha yüksek ödül kazanabiliyorlar.

Güven Bana 22 Ağustos 2019 Soruları - Sezen Aksu ve Emir Özbahar- Müge Anlı - ATV

Güven Bana Sorusu ve Cevabı (22 Ağustos 2019):

Adı “Desi” olan ve yaklaşık 20 yıl yaşayarak kendi türünün en yaşlısı ünvanıyla Guinness Dünya Rekorlarına giren hayvan hangisidir?

  1. Eşek
  2. Kaplumbağa
  3. Köpek
  4. Ördek

 

Doğru Cevap: Ördek

Guinness Dünya Rekorlarına, Dünya’nın en yaşlı Ördeği ünvanıyla giren “Desi” adlı ördek, Ağustos 2002’de 20 yaşındayken (20 yıl, 3 ay ve 16 gün) İngiltere’deki Beriden, Maidenhead’de öldü. Ingrid Raphael’in sahip olduğu dişi bir ördek olan Desi, Yeşilbaş Ördekgiller (Anas platyrhynchos) familyasındandır.

Yeşilbaş Ördek familyasından dünyanın en yaşlı ördeği Desi

Güven Bana Yarışmasına Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Yarışmacı Olma Şartları için tıklayınız…

Müge Anlı Güven Bana Yarışması İletişim Telefon Numarası ve Whatsapp Hattı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.