Adını Sen Koy 250. Bölüm Özeti (29 Aralık Cuma) Leyla İzgü Analizi ile..

Adını Sen Koy 250. Bölüm Özeti (29 Aralık Cuma) Leyla İzgü Analizi: Kervancıoğlu konağında bugünlerde fazlasıyla duygusal günler yaşanmakta.Malum Ömer ve Zehra cephesi hala karanlık,şimdide Ayşe ve Nihat’ta soğuk rüzgarlarla boğuşuyor.Bu soğuk rüzgarların, fırtınaların sebebi tek bir noktaya varmıyor mu??? Hem Zehra ve Ömer’in hemde Nihat ve Ayşe’nin birbirlerini üzmemek için açık açık konuşmamalarından kaynaklanmıyor mu??? Keşke tersi olsaydı herkes birbirine açık olsaydı bu soğuk rüzgarlar esmeseydi.

Bahşende hanım her ne kadar konak’ta esen soğuk rüzgarlara kasırgasını eklese de bazen can alıcı öğütlerini sıralayıveriyor.Evlilik geçip giden mevsime benzer.Bazen güzel bir ilkbahardan sonra yaprakları dökülen sararmış bir sonbahara,bazen sıcacık bir yazdan sonra buz gibi kara kışlara benzetmiş ti.Bu sadece evlilikte değil hayatta da böyle değil mi??? İnsan her ne kadar yaşadığı korkuları ve öfkesiyle yüzleşmediği sürece birileri gelip deşelediği zaman alt üst olur.Tam da Ayşe ve Ömer bu durumda.Kendilerini bırakıp giden anneden sonra sevilmeme, terkedilme korkusu ve öfkesiyle bu yaşlarına kadar yaşamışlar.Ayşe öfkesini yenebilmiş gibi gözükse de duygularının arkasına saklanmış, Ömer ise kendine öfkesinden kalın duvarlar örmüş ve arkasına kendisini hapsetmiş.

Çocuklar aile fertleri ile arasında ilk güçlü bağı anne ile kurar.Anne ve baba çocuklar için hayatta karşılaştıkları korkular ve zorluklar karşısında güvenilen tek limandır.Çocuk yaşta sığınılacak tek limanında sebebini bilmediğiniz bir sebepten bırakıp gitmesi çok zor olsa gerek.Yaşamayan Ömer ve Ayşe’yi anlayamaz diye düşünüyorum.Kabuk bağlayan yaralarına dokunulduğu zaman yine ilk günkü tazeliğiyle kanayan yaralarını birbirlerine sarılarak iyileştirmeye çalışan iki kocaman yürek onlar.

Evet Bahşende hanım kurulu düzene geçmişte olduğu gibi yine çomak sokuyorsun gibime geldi nedense???
Ayşe ve Ömer’de derin travmaların yol açtığı iki küçük masum çocuğun Şevkat ve sevgi dolu annesini ne yaptınız da gönderdiniz??? Sebep ailenize yakıştıramamanız mıydı şu an daha çok merak ediyorum???Bu kanıyı evin emektarı Hediye ablanında desteklediğinin farkındasınızdır.

Bir anne nasıl olurda iki küçük evladını sadece para uğruna bırakır gider???Bu işin görünen yüzü bence.Bu konuyu sanki Zehra deşeleyecek Ömer ve Ayşe’nin anneleri Jülide hanımın neden gittiği çok kısa zamanda ortaya çıkacağa benziyor, çıksında artık.Belki Ömer acılarıyla ve annesine olan öfkesiyle yüzleşir de Zehra’ya daha merhametli davranmaya başlar.Zehra’nın rüyasında gördüğü beklenen vuslatı da hep beraber görürüz.

Ömer kendi kalbini ve kalbinde yer edindiği kadına güvenmeyi öğrenir.Ömer’i iyileştirecek içindeki fırtınaları dindirecek tek limanın Zehra olduğunun da farkında.Farkında olduğu içinde ondan vazgeçmiyor.Yoksa o alyans parmağa tekrar takılırmıydı? Aile büyüğü Bahşende hanım Ömer’e karısının aileye yakışmadığını tıpkı annesi gibi gideceğini söylemesi Ömer’i ne kadar acıttı.Bahşende hanım sizin bilmediklerimiz var; Ömer önüne çıkan her zorluğa engele biricik aşkı sevdası karısı için göğüs gerdi, vazgeçmesi mümkün mü??? Her ne kadar şuan güvenmesede,kızsada buna rağmen yinede aşkı için sevdiği için, güvenini yıkan karısından vazgeçmiyor,vazgeçemiyor.

Ömer biricik karısı Zehra’yı Bahşende hanımın her ağzını açtığında kırıcı ve yaralayıcı konuştuğunu biliyor ve korumacı tavrını hemen takınıyor.Ömer Zehra’sını alıp bahçeye temiz hava almaya atıyor.Limanına sığınıyor ve biricik aşkına Zehra’sına her ne kadar Bahşende hanımın evin büyüğü olsa da konağın hanımının olduğunu hatırlatıyor ve ayak üstü hasretini gideriyor.Zehra Ömer’den aldığı bu destekle nazikçe Bahşende hanıma evin gerçek hanımını hatırlatır ve misafirini en iyi şekilde ağırlamak istediğini söyler.

Bahşende hanımın büyük küçük herkesi kırıp geçmesi evin emektarını azar bozar etmesinde Zehra’yı rahatsız eder ve evin hanımı olarak çalışanının gönlünü alır ve onore eder.Neymiş efendim akıl yaşta değil baştaymış.Zehra’da Ömer’de ne kadar yaşları genç olsa da hayatın yüklerini genceçik yaşlarında omuzlarında taşıdıkları için çevrelerindeki insanlara karşı duyarsız kalmıyor ve herşeyden önce insan olmayı öğretiyorlar.Ömer kızsada şuan için Zehra’sına güvenmesede, kalbini kırıp üzsede karısını asla kimseye ezdirmeyecek ve bırakmayacak.Bunu yaşadıkları her olayla gösteriyor ve Zehra’sına da hissettiriyor.

Adını Sen Koy 250. Bölüm Özeti (29 Aralık Cuma) Leyla İzgü’ye Analizi için Teşekkür ederiz..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Adını Sen Koy 250. Bölüm Özeti (29 Aralık Cuma) Leyla İzgü Analizi ile.. (3 Yorum)

  1. Ömer le ayşeyi en iyi ben anlarım . Geçen yıllar geri gelmez.çocukken insan sebebini bilmediği için kendini suçluyor.büyüdükçe terkedene daha çok kızıyor.hayatının boşluğunu sevdigiyle çocuğuyla dolduruyor.gün geliyor terkeden sizden hiç bir şey olmamış gibi davranmanız bekliyor .Zaten karşınızdaki insan sizin için bir hiç bir yabancı.sizin için kim emek harcamissa sizi kim buyutmuşse sizin için anne baba o oluyor.

  2. Iyi aksamlar site sakinleri,evet Leyla’cim cok guzel anlatmissin,asil sorun iletisim eksikligi,gercek hayatta da oyle degilmi?Olaylar gizlenince iyilik mi ediliyor,asil problemler ortbas edilince buyuyor ,sonunun nereye varilacagi bilinemiyor

  3. Leyla‘cım evet terk edilmek bu kadar güzel anlatılır ben hiç anlamadım.çocuklararından ayrılıp terk edenleri onlar incinir, kırılır diye sesimi yükseltmedim……Her şey gönlünce olsun için ferah aydınlık olsun sevgimle kal…..SEVİLİYORSUN…

Etiketler: Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2017