Adını Sen Koy 3. Yeni Sezon Senaryoları (‎Adile Yıldırım Alkan)

-DNA testi mi? Nasıl kardeş olabileceğimizi sormayacak mısın?
-Neden sorayım ki! Babamın gayri meşru çocuğu falan olmalısın Türk filmlerinde hep böyle olur
-Yuh… Bi gayri meşru olmadığım kalmıştı
-Ne yani meşru musun?
-Meşruyum tabi
-Peki babam neden sakladı seni bizden
-Sakladığı falan yok

-Hı hı saklamadı bunca yıldır cebinde taşımış da biz görmemişiz meğer. Boyun sırık gibi olunca cebine sığmayıp düşerek ortaya çıkmış olmalısın
-Saçmalama adamcağızın da haberi yok benden
-Oh ne ala bi de yediği halttan haberi yok öyle mi
-Ne haltı yav! Halt falan yediği yok
-Halt yemedi de sen nerden çıktın
-Hasbinalllahhh….

Ömer Zehraya laf yetiştiremeceğini anlayınca arkasını dönüp tekerlemesini mırıldanmaya başladı.
-Sabır kuşu sabır kuşu
Dağlara taşlara,akarsulara
Sırma saçlara, kel başlara
Çek giiit, çek git
Sabır kuşu sabır kuşu
Yaklaşma çok tehlikeli
İstibdadı Beynel Vuku

Zehra Ömere garip garip bakıp yavaşca onun döndüğü yöne geçerek gözleri kapalı bir şekilde mırıldanan Ömerin yüzüne baktı. Ne mırıldandığını anlamak için iyice yaklaştı ama nafile. Tekerlemesi bitip gözlerini açan Ömer, Zehranın şaşkın yüz ifadesi ile karşılaşınca, bu güzel yüzün tekerlemesinden daha etkili bir sakinleştirici özelliğine sahip olduğunu düşündü. Zehra ise Ömerin gözlerini açtıktan sonra yine “Ölü Balık Sırık” moduna bürünen halini umursamayıp merakla sordu:

-İnzibatlar beynine mi vurdu?
-Yoooo
-Niye İnzibat-ı beyne vurdu diye mırıldanıyordun peki?
-Hayır “İstibdadı Beynel Vuku” diyordum. Yani zorbalığımın beyne yükselmesi gibi bir şey. Annemin öğrettiği bir tekerlemedir sinirlenince söylerim.

-Vah vahhhh Allah şifa versin… diyen Zehra, elini beline koyup arkasını dönerek yavaşca uzaklaşırken kendi kendine söylendi.
-Ah baba ah madem bir çocuk peydahlayacaktın bari aklı başında bir kadından peydahlasaydın.
Duyduğu sözlerle hızla Zehranın peşinden gidip karşısına dikilen Ömer kaşlarını çatıp işaret parmağını sallayarak çıkıştı.

– Kes artık şunu. Peydahlama falan yok diyorum sana… Annem hakkında da doğru konuş
-Tamam abicim tamam… Peydahlanmış olman sana olan sevgimizi eksiltmez üzülme sen… derken Ömerin kolunu sıvazlayan Zehra, yüzüne o büyüleyici gülümsemesini takınmayı da ihmal etmedi. Her zaman ki gibi içinin yağları eriyen Ömer, içine düştüğü çıkmazdan kurtulamayacağını anlayınca durumu çaresiz kabullendi

-Tamam kardeşim tamam peydahlandım. Ben daha fazla aklımı yitirmeden gidip şu testi yaptıralım artık… der demez “ne dedim ben ya! kardeşim mi dedim?” diye içinden geçiren Ömer, onun karşısında kendini ne kadar savunmasız hissettiğini düşündü.

……………….

Bir hafta sonra…

-Ömer Kervancıoğlu

-Benim

-Buyurun test sonucunuz

Ömer titreyen ellerini görevlinin uzattığı zarfa uzatırken Zehra koşarak yanına geldi.

-Senin adın Ömer mi?

-Evet

-Neden daha önce söylemedin?

-Sormadın ki! Unuttun mu? Sırık…Adımı Sen koydun. Gerçek adımı hiç merak etmedin.

– Evet hiç sormak aklıma gelmemiş. Biliyor musun benim de Ömer adında bir abim varmış. Hastanede doğar doğmaz ölmüş.

-Yapma ya… O zaman biz kesin kardeşiz… diyen Ömerin üzüntüsü her halinden belli oluyordu.

-Neden? Babam ölen çocuğunun adını başka bir kadından peydahladığı çocuğa verecek kadar adi değildir herhalde

-Haydaa… Yine başladık… Yav bi kere de hikaye yazmadan önce beni dinle…

Zehra kollarını bağlayıp, tek ayağının ucunu ritmik bir şekilde yere basıp kaldırarak trip atar gibi cevap verdi.

-Evet dinliyorum. Bakalım ne saçmalayacaksın.

-Beni doğar doğmaz gerçek ailemden çalıp büyüten aileme satmışlar.

-Eeeee

-Eeee si gerçek aileme öldüğümü söylemişler. Yani senin öldü sandığın abin büyük ihtimal benim

Zehra kafasında bir ampul yanmış gibi gözlerini açtı.

-Bunu neden daha önce anlatmadın? Boşuna babamın günahını aldım.

-Fırsat vermedin ki. Her zamanki gibi olayları kafana göre yorumladın sonra da yorumuna kendin de inandın

Bu açıklama pek işine gelmeyen Zehra yanlış anlama konusunu kapatıp gözleri gülerek sadede geldi.

-Neyse ne! Hemen gidip müjdeyi anneme vermeliyiz. Yıllardır yasını tuttuğu oğlunun yaşadığını öğrenince çok mutlu olacak… der demez koşarak ordan uzaklaşırken, Ömerin “dur önce bi zarfı açalım” diye bağırdığını duymadı bile.

…………..

Zehra acele acele zili çalarken, kapıyı açan kişiye göre zihninde farklı süpriz kurgular planlıyordu. Annesi açarsa kollarını kocaman açıp “artık gözyaşlarına son” diye bağıracak, Canan açarsa “yürek yangınının karesini almaya hazır mısın?” diye soracaktı. İpek açarsa “gece dışarı çıkmak için izin alman artık pek kolay olmayacak” diyecekti. Dedesi açarsa ise önce kafasını kollarıyla siper alarak korumaya alacak ve gözlerini kapatacak ardından da “Artık Ölü Balıkları çok seveceksin dedecim ” diyecekti. Tüm bu planları düşünürken sırıtarak elinin zilde basılı kaldığının farkında değildi. “Gülümse… Gülümse…” melodisi yankılanmaya devam ederken kapı açıldığı halde dalıp zile basmaya devam edince babasının sesi ile kendine geldi.

-Kızım çeksene elini zilden artık. Gülümsedik işte tamam diyerek yüzüne sahte bir gülücük attı Selim Bey.

Kapıyı babasının açması üzerine hazırlıksız yakalanan Zehra, bir an afallayıp sırıttıktan sonra hızla atılıp babasının elini öptü.

-Babacım hakkını helal et günahını almışım… der demez onun şaşkın bakışları arasında koşarak içeri girdi. Salona girdiğinde dedesi hariç herkes yemek için masayı hazırlıyorlardı. Biraz önce zihninde kurduğu bütün planları unuttu ve kollarını yana açıp zıplayarak sevinçle bağırdı

-Hey millet! Masaya bir tabak daha koyun size bir sürprizim var.

-Yemeğe misafirimiz mi var?

-Pek misafir sayılmaz. Aileden biri… derken arkasını dönüp orda kimsenin olmadığını görünce panikle ağzını kapattı.

-Eyvah sürprizimi hastanede unuttum. Peşimden geliyor sanmıştım… diyerek çıkış kapısına koşarken annesinin “Ne hastanesi kızım korkutma beni” dediğini duymadı. Kapıyı açtığında karşısında Ömeri görünce çok sevindi ve hemen boynuna atıldı.

-Seni orda unuttum sandım ödüm koptu gel içeri gel…diyerek Ömerin konuşmasına fırsat vermeden elinden tuttuğu gibi salonun ortasına sürükledi.

Zehranın bir hafta önce evlerine gelen adamla elele içeri girdiğini gören aile üyeleri şaşkınlıklarını gizleyemediler. Herkes dut yemiş bülbüle dönerken Selim Bey kaşlarını çatıp sordu

-Kızım aileden biri demiştin?

-Evet babacım. O ailemizin… derken Ömerin kalkıp inen kaşlarıyla karşılaşan Zehranın konuşması ağzında yarım kaldı. O da kaş hareketleriyle ne demeye çalıştığını anlamaya çalışsa da, mimiklerle anlaşamayacaklarını anlayınca kolundan tutup bir kenara çekerek sordu

-Neden kaş göz işareti yapıyorsun? Gerçeği açıklamak için neyi bekliyoruz?

-Hangi gerçeği? Daha zarftan çıkan sonucu görmedin ki?

-Görmeye ne gerek var. Tüm işaretler abim olduğunu gösteriyor.

-Evet işaretler gösteriyor ama neyse ki DNA testi göstermiyor … derken gözlerinin içi gülen Ömer elindeki test sonucunu Zehraya uzattı. Atik bir tavırla kağıdı alan Zehra hızlıca açıp sonucu okudu. Fal taşı gibi açtığı gözlerini Ömere çevirip mırıldandı.

-Uyumlu değildir yazıyor

-Evet

-Yani biz kardeş değiliz

-Evet değiliz

-Kızım ayıp olmuyor mu? Pat diye elin herifini elinden tutup eve getiriyorsun. Sonra da hiç bir açıklama yapmadan kenara çekip fısıldaşıyorsunuz

Babasının sesi ile kendine gelen Zehra, içinde bulunduğu durumu hatırlayınca adeta başından aşağı kaynar sular döküldü. Durumu nasıl kurtaracağını bilmiyordu ve içinden biran evvel ordan kaçıp kurtulmak geliyordu. Nasıl bir açıklama yapacağını bilmez bir halde ağır adımlarla tekrar babasının yanına geldi. Bu sırada hala sıkı sıkı Ömerin elini tuttuğunuz farkında değildi. Selim, sımsıkı birbirine kenetlenmiş ellerine bakıp, cevap bekleyen bakışlarını kaşlarını daha da çatarak Zehraya çevirdi.

-Evet kızım aileden diyordun?

Zehra babasının karşısında evelenip geveleyerek açıklama yapmak için kıvranırken Canan Ayselin kulağına fısıldadı

-Zehra da ne yere bakan yürek yakan çıktı. Bir haftada hangi ara tavladı bu çocuğu

-Canaan… diyerek kızgın bir bakış atan Aysel Zehranın yanına gelip hesap sordu.

-Kızım bu ne hal? Daha bir hafta önce tanıştığın birini nasıl aileden sayılır diyerek karşımıza getiriyorsun?

-Şeyyy annecim aslında aileden derken onu demek istemedim. Hani hepimiz Adem babamızla Havva anamızın çocuklarıyız ya o bakımdan şeyettiydim… diyerek gülümsedi ama bu sefer o gülümseme bile onu kurtaracak gibi görünmüyordu.

-Şeyetme kızım sen hiç bir şey şeyetme…. diye çıkıştıktan sonra konuşmasına Zehranın kulağına doğru yaklaşıp fısıltıyla devam etti.

– Şu elini de bırak çocuğun merak etme bir yere kaçmaz babanın önünde ayıp oluyor artık

Zehra annesinin sözleri ile farkettiği elini hızla çekip Ömerin elinden kurtardı. Eline bir şey bulaşmış gibi üstüne silerek bir adım geri gitti.

-Annecim yanlış anladın. Biz aslında….

-Tamam kızım tamam. Anladık gençsiniz kanınız kaynıyor ama her şeyin bir yolu yordamı var değil mi? Neyse artık bunları sonra konuşuruz haydi yemekler soğumasın masaya geçelim.

Zehra yanlış anlaşılmış olmanın verdiği eziklikle uslu uslu masaya geçerken göz ucuyla Ömere baktı. O pek bu durumdan şikayetçi gibi görünmüyordu. Tanıdığı kadarıyla duygularını pek belli eden bir insan değildi ama şu halinde bir tuhaflık vardı.

Salonda esen soğuk rüzgarlar eşliğinde yemek yenilirken, sessizliği bozan sadece çatal kaşık sesleriydi. Zehranın bu kadar uzun süre sessiz kalmasına şahit olunmamıştı ama utanma ve suçluluk psikolojisi şark bülbülünü, dut yemiş bülbüle çevirmeye yetmişti. Yemekler bitip tatlıya geçildiğinde o vakte kadar kendini zor tutan Akif Dede ağzından çıkan kelimelerle bombayı patlattı.

– Böyle elele dizdize geçip karşımıza oturdunuz ama ben öyle şeylerden hazetmem. Bir an önce düğününüzü yapalım sonra geziyonuz mu tozuyonuz mu ne halt ediyorsanız edin.

Duyduğu sözlerle lokması boğazında kalan Zehra, öksürük krizinden Ömerin uzattığı su ile kurtulabildi ancak.

-Ama dedecim bizi yanlış anladı…

-Ben onu bunu anlamam bastonumu aldırtma elime

Zehranın açıklama yapmasına fırsat vermeyen Akif Dede, oldukca kararlı bir şekilde masadan kalkıp Ömere döndü.

-Söyle anana babana yarın gelsinler istesinler yüzük takalım bir haftaya da düğünü yaparız

-Bir haftaya mı?

Tüm aile üyelerinin ağzından aynı anda çıkan bu soruyu sadece Ömer umursamadı. Düz bir adamdı ve ne istediğini biliyordu. Zehrayı gördüğü ilk andan itibaren içinde kendini ona çeken mıknatıs gibi bir duygu vardı. Kardeşlik ihtimalinde bile içinden bir ses o çekim gücüne teslim oluyordu. Tüm işaretler bunu gösterse de, kardeş olabileceklerine hiç inanmamıştı ve her zaman ki gibi hisleri onu yanıltmamıştı. Zehranın kardeşi çıkmamasına sevinse de gerçek ailesine ulaşamamanın burukluğunu yaşıyordu. Peki ama bu nasıl olurdu? Mektupta onunla aynı gün doğum yapıp bebeği çalınan başka bir aile yoktu ki! Acaba doğum tarihi ile ilgili bir yanlışlık mı vardı? Bunu en iyi annesi bilirdi ve bir an önce yanına gidip sormalıydı. Bu düşüncelere dalmışken Zehranın fısıldayan sesi ile kendine geldi.

-Bir şey söylemeyecek misin? Baksana iş nerelere geldi.

-Ha evet dalmışım kusura bakma diye fısıldadıktan sonra Selim Beye dönüp konuştu.

-Tamam efendim ben yarın anne babamı da alıp gelirim

İtiraz cümleleri beklediği Ömerin ağzından onay cümlelerini duyunca ağzı açık kalan Zehra, boncuk gözleriyle yanında oturan Ömere bakakaldığında bu sefer gülümseyen taraf Ömerdi. Bir de kendinden beklenmeyecek şekilde yavaşca işaret parmağını uzatıp Zehranın çenesinin altından yukarı doğru iterek ağzını kapatınca, Zehranın şaşkınlığı iki katına çıktı. Önce hafif bir öksürükle kendine gelmeye çalıştı ardından Ömere doğru eğilip fısıldadı

-Daldığın yerden çıkamadın galiba ne dediğinin farkında mısın?

Ömer cevap vermek yerine masadakileri başıyla selamlayıp ayağa kalktı

-Artık bana müsade efendim. Malum yarın için hazırlık yapmamız gerek ancak yetişir… deyip kapıya yönelmişken, bu umursamaz tavrına gıcık olan Zehra, sinirle ayağa kalkıp itiraz etti.

-Hiç bir yere gidemezsin

Aysel, Zehranın bu çıkışı karşısında yanına yaklaşıp kolunu çimdikledi.

-Kızım ne oluyor sana dedenin babanın yanında ayıp bişey sabredemedin mi bir gün daha

-Uf annecim ya yanlış anladınız diyorum niye dinlemiyorsunuz beni…. dediğinde Akif Dede araya girdi.

-Neyini yanlış anladık eşek sıpası… Yemeğe aileden biri gelecek demeni mi,bu sırığın elinden tutup koşa koşa yanımıza getirmeni mi? Aldırtma bastonu elime

Ortam daha fazla geçilmeyen olaya müdahale etme gereği duyan Selim Ömerin yanına geldi.

-Tamam oğlum tamam sen git geç kalma. Bizim kızın tutar bazen böyle tuhaflıkları zamanla sen de öğrenirsin diyerwk Ömerin sırtını sıvazlayıp kapıya kadar geçirdi.

Tekrar salona döndüğünde Zehranın tedirgin bakışlarıyla karşılaştı. Ne yapacağını bilmez bir halde oturup oturup kalkmasına anlam veremedi. İstediği bu değil miydi? Neden bu kadar tepki veriyordu ki?

Zehra ailesinin bu ani kararı ile, ellerini saçlarının arasından geçirip telaşlı bir şekilde odada hızlı adımlarla birkaç volta attıktan sonra titreyen sesi ile sordu:

-Ne yaptınız siz?

-Ne yapmışız yavrucum

-Beni hiç tanımadığınız biriyle nasıl evlendirmeye karar verirsiniz?

– Ama kızım sen getirdin onu bizim karşımıza

-İlk getirdiğim kişinin sırtına sarmaya ne meraklıymışsınız beni. Fazla yük olmuşum size anladım ama merak ediyorum benim Gecendere meselesini hiç düşündünüz mü bu izdivaca karar verirken?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Adını Sen Koy 3. Yeni Sezon Senaryoları (‎Adile Yıldırım Alkan) (85 Yorum)

 1. ferize ablam hos geldin sana koyunde keyfli tatiller ablacim seni cokkkk seviyorum cok optum seni allaha emanet ol

 2. Herkeze hayırlı akşamlar Şule cim hoş geldin ben iyiyim sen nasılsın?
  Bizim tatil köyde geçiyor..
  Tatil beldeleri yorucu oluyor
  Zaten Metropol lerde yorucu
  Köy daha sakin
  Artįk deniz, Daģ ,toprak Çiçek Böcek hepsi mevcut..
  Herkeze iyi tatiller..
  Kalın saģlıcakla

 3. aytacim ayselim bu gun ozel gununuz ben sizin adiniza cok mutluyum hep mutlu neseli olun sevdiyinizle yurekten kutluyorum ve mutluluklar dilerim sizi cokkkk seviyorum canim arkadaslarim benim allaha emanet olun

 4. sule ablam gelmis canim hos geldin cok ozlemisim seni birtanem biz iyiz sen nasilsin burda hava oyle sicak ki disari cikasim gelmiyor seni cokkkkk seviyorum cuma gunun kutlu olsun ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 5. Şu an biraz boşluk buldum.yorumları kim onaylayacak .acaba tabiki kim olur site yöneticimiz.kayıpmı ne .tabiki gülâycığımdan başka kim yapar.çünkü benim patetes ve meyve bahçem yok .keşke olsaydıda o ağaçların üstünden meyve yeseydim.ne büyük keyiftir o.çok güzeldir.

 6. Çalıkuşum geçmiş olsun ağzın yaramı oldu iyimisin tatil nasıl gidiyor vallahi bende günümü bekliyorum .tatil için çok sıkıldım artık.

 7. Duydumki bu sitenin bir yöneticisi varmış .fakat o öğle bir yaz tatili moduna girmiş ki sitede pek cevap verme alışkanlığını kaybetmiş.öyle ki zehrayla ömer ne yapar ne eder ve neler olacak diye şule ablası beklerrrr dururmuş .neyse hadi yine fazla sitem etmeyeyim.iyimisin site yöneticim.keyiffler yerindedir umarım::::):::)

 8. ferize ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi neseli mutlu ol gonlu guzel ablacim guzel duana amin diyorum bitanem benim cok optum allaha emanet ol

 9. Hoşbuldum Xanim bende iyiyim canim şükür..
  Seninde ibadetlerin kabul olsun
  Bende seni seviyorum canim
  hayirli Cumalar. .
  Allah a emanet ol

 10. gulay ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol gonlu guzel ablacim benim seni cok seviyorum iyiki varsin rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun cokda optum allaha emanet ol

 11. elosum hos geldin bitanem biz iyiz sen nasilsin guzel gozlum cuma gunun kutlu olsun seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

  • AZERİM ❤️ GÜZEL GÖZLÜM BİRİCİGİM HOŞ BULDUK İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA SEVİNDİM HEP İYİ OL
   BENDE SENİ ÇOK SEVİYORUM
   AİLENLE BİRLİKTE MUTLU HUZURLU GÜNLERİN OLMASI DİLEGİYLE HAYIRLI CUMALAR

  • Yazmı geldi bu yağmurlarla sonbaharımı yaşıyoruz belli değil bir güneş bir bulut .kiminle başlasam tabiki gülâycığımla nasılsın canım iyimisin ve ferize çalıkuşum ve tüm sitede kim varsa nasılsınız .

 12. ferize ablam hos geldin canim benim biz iyiz sen nasilsin ben seni cok ozledim tatil nasil gidiyor guzel duana amin diyorum seni cokkkk seviyorum cuma gunun kutlu olsun ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 13. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor gunaydin yorumu yazdim yine cikmadi simdi insallah cikar gulay ablacim yarin ailenen tatile gidiyorsun hayirli yolculuklar keyfli tatiller canim ablacim benim oguz abim hos geldin ne zamandir gorunmuyorsun ozletdin kendini tatil nasil gidiyor bitanecik abim benim calikusum hos geldin canim kardesim benim biz iyiz sen nasilsin guzel dileklerine amin diyorum hepinizin cuma gunu kutlu olsun dualariniz ibadetleriniz kabul olsun hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle gununuz hep mutlu mesut gecsin

 14. GÜNAYDIN ARKADAŞLAR NASILSINIZ İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

 15. Selamün aleyküm Herkeze hayırlı sabahlar. .
  HAYÍRLI CUMA’Lar..
  Nasılsınız?? Arkadaşlar..
  Gülay cım sanada iyi tatiller yolun açık olsun..biz eski dostlar..unutmayız..sevdiklerimizi..Bu mübarek günlerde..
  Kardeşliyimizi..arkadaşlığımızı..güncelemek için bir vesile bence..
  Bizlere islamiyeti Özel kılan
  RABBiM’e hamd olsun..
  Allah yar ve yardımcımız olsun amin

 16. Herkese selamlar hayırlı sabahlar hayırlı cumalar cumanız mübarek dualarınız kabul olsun inşallah. Günaydınlar sitenin güzel insanları nasılsınız bakalım. İyi mutlu huzurlu güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle. Görüşmek üzere. 🙂

 17. Of ama ya zaten hastayım ağzımda yaralar var yine. Çok zor konuşuyorum hatta bazen hiç konuşamıyorum. Şimdi sizlerle de konuşamamıyorum. Yaz bana. 🙁 ağlasam mı ne

 18. Ben çok sıkıldım ya. Niye kimse yok. Oğuz hocam sen bizleri unuttun ya. Ne zamandır ses seda yok. Bari iyimisin onu yaz. 🙁

 19. Ve çalıkuşu teli aldı. Ben geldiiim. Gülay ablacım seni bekliyorum. 🙂 herkese hayırlı geceler

 20. Hayyrly akşamlar.Hanymcim teşekkurler bitanem.Gulaycim iy yolculuklar iy tatiller ayileje sevdiklerinle keyfli gezmeler.
  Iy geceler tatly ruyalar arkadaşlar

 21. Herkese hayırlı akşamlar sitenin gülleri ve Sayın yöneticisi. Nasılsınız bakalım. Ya Gülay ablacım eğer gelebilirsen və bende teli alabilirsem bu gece yada yarın gece konuşalım. Bayadır konuşamıyoruz. Tabi zorlamıyorum gelebilirsen eğer. 🙂

 22. fikreye teyzem hos geldin ve aleykum selam iyiz canim benim sen nasilsin seni cokkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 23. Cok sükür kavusturana nasilsiniz arkadaslar Gülay hanim size iyiyi yolculuklar iyiyi tatiller ne kadar kalcaksiniz herkeze Selamlar

  • Aleyküm selam Fikriye hanım, iyiyim çok şükür,siz nasılsınız.
   En az 15 gün kalacağım bir aksilik olmazsa..fazlasını bilemiyorum şimdilik, eğer çocuklar sıkılmazsa biraz daha uzayabilir..

 24. aygun hos geldin biz iyiz sen nasilsin canim benim evet gulay ablamiz kiymetlimizdir ve bitanecik ablamizdir arkadaslarina kavusmana cokk sevindim ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 25. umut abim hos geldin sefalar getirdin senide burda gormek guzel abicim ve aleykum selam cok iyim sen nasilsin tatil nasil gidiyor evdekiler nasil ailenen gunun hep mutlu neseli gecsin

 26. gunelim hos geldin nasilsin hayatim dun yorumuna cevap yazmistim sitede sorun vardi o yuzden ben seni asla unutmam bana kizdinmi ve guzel duana dileklerine amin diyorum seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 27. gulay ablam canim benim sag olasin sanada ailenen gunun hep mutlu neseli gecsin dertden tasadan uzak ol tatiliniz guzel gecer insallah canim kiymetli ablam benim anladim ve canin sag olsun yuzun hep gulsun seni cokkkk seviyorum cokda optum allaha emanet ol

 28. GÜNAYDIN Mutlu Bir Gün Dileğiyle Hayırlı Sabahlar Dizi Ailesinin Gözel Hanımları Nasılsınız YÜZÜNÜZDE HER ZAMAN TEBESSÜM OLSUN KELBİNİZDEN SEVGİ EKSİK OLMASIN DİLEDİĞİNİZ HER ŞEY GÖLNÜZÇE OLSUN GÖZEL TETİL KECİRESİNİZ AİLENİZLE BİRLİKDE MUTLU OLASINIZ ALLAH SİZLERE ÇAN SEĞLIĞI VE HOŞBEKTLİK BEKŞ ETSİN DİZİ AİLESİN ÇOK SEVİREM

 29. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor gulay ablam nasilsin cok ozlemisim seni canim ablacim benim seni cokkkk sevindim ben dun yorum yazmistim bi tek calikusuma yorum cikmis 3 Tane yorumum cikmadi neden anlamadim cok optum seni her kesin ailesiyle gunu hep hayirli ugurlu mutlu neseli gecsin allaha emanet olun

  • Günaydın hayırlı sabahlar ve hayırlı günler xanım Azeri, dün sanırım yine ufak bir sorun oluştu sitede..baya birkaç saat, kontrol etmeme rağmen yorumlar görünmedi..
   En son baktığımdada senin yorum onaylanmıştı..

 30. GÜNAYDIN TUM ARKADASLARA GÜLAY HANIM ÇOK TEŞEKKÜRLER.XANİM MERHABA BURADASIN NASILSIN SENİ GÖRMEK GÜZEL TÜM ARKADASLARA SELAM.

 31. TÜM ARKADAŞLARA GÜN AYDIN NASILSINIZ GÜLAY ALBASAN HANIM SİZE NE KADAR TEŞEKÜR ETSEMDE AZDIR ÇOK SAOLUN İYİKİ VARSINIZ BİRTANESİNİZ SAYENİZDE ARKADAŞLAR BİZE ULAŞTI ÇOK MERAK ETMİŞLER BİR DAHA TEŞEKÜRLER SİZİ KOCAMAN ÖPÜYORUM BY BY

 32. İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR NASILSINIZ

  ELAM NASILSIN YARDIMINA İHTİYACIM VAR LÜTFEN RİCA EDİYORUM BEN VE GÜNAY DC GİREMEDİYİMİZİ SEN DC ERGENÇ KUŞ AYHAN KİM SAYFASINA GİDİB HABER VERE BİLİRMİSİN LÜTFEN BİZ DS SEV YETER 15 BÖLÜMDEYİZ

  ARKADAŞLAR SİZLERDEN BİRİ HABER VERE BİLİRMİ RİCA EDİCEM ZAHMET OLMAZSA

 33. calikusum hos geldin biz iyiz sen nasilsin cok ozlemisim seni konusamiyoruz canim kardesim seni cokkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 34. Hayirli günler Site arkadaslarim nasilsiniz sizler tatile basladinizmi nasil geciyor hepiniz Allaha emanet olun

 35. Sanada hayirli günler Günelcim bizde Allaha hamd olsun iyiyiz izin gününün gelmesini bekliyoruz gerci bize izin olmuyor ama denisiklik oluyor beyimin ailesi Adapazarinda özlüyor tabi benim ailem de almanyada ama annem genelde Türkiyede emekli olduk tan sonra Gölcük de cogunlukla sen ailen nasil herkeze Selamlar Allaha emanet emanet olun öptüm

 36. Hayırlı Sabahlar Yeni Günümüz Hayırlı Olsun Dizi Ailesinin Gözel Hanımları GÜLAY Abla XANIM Abla MERSİNLİ ELA Abla ÖZGÜR Abla ÖZGE Abla DEMET Abla KONYALI EMİNE Abla AYSEL Abla AYTAÇ Abla SEMA Abla ŞULE Abla ÇALIKUŞU Abla GÖZEL Abla ÇİÇEK Abla ÜLKER Abla HUR NURBANI Abla HANDAN Abla LEYLA Abla ESRA Abla DURU AYAN Abla FİKRİYE Abla FERİZE Abla OĞUZ BEY Nasılsınız Her Zaman İyi Olun Yeni Günler Mutluluk Getirsin Heyatınıza Gözel Haberler Heyatınıza Ulaşsın Tetiliniz Gözel Kecsin Hanımlar Yorulmayasınız Yay İşderi Çok Olur Köyde Olan Hanımlar Dahada Mutlu Olur Köyün Havası Gözel AYTAÇ Abla AYSEL Abla Düyünüz Hayırlı Olsun Düyün Gününüz Yetişdi Allah Sizleri Mutlu Etsin Hoşbekt Günler Her Zaman Heyatınızda Olsun Dizi Ailesinin Seyfesinde Olan Bütün ❤️MELEKLERİN ❤️Heyatında Her Zaman Mutlu Günler Olsun ❤️XANIM❤️Abla Nasılsınız Her Zaman Mutlu Olasınız Tetiliniz Gözel Kecsin Dizi Ailesinin Seyfesinde Sözleriniz Meni Mutlu Edir Seyfeni Her Zaman Işıklandırırsınız Hanımların İşderi Olduğu Ücün Seyfede Görsenmir Siz İse Her Zaman Yuvada Olursunuz Yuvanın Birlikin Koruyursunuz❤️MELEKLER❤️Her Zaman Sizi Korusun XANIM Abla Allah Babanıza Şefa Versin

 37. Hayırlı Sabahlar Mutlu Günler İyi Tetil Bekş Olsun Dizi Ailesinin Gözel Hanımlarına Hanımlar Nasılsınız İyi Olun Her Zaman FİKRİYE Abla Nasılsınız Ailenizle Birlikde Mutlu Tetil Keciresiniz Çoçuklarınızı Allah Korusun Kızınızın Allah Yar Yardımcısı Olsun Gözel Günler Çoçuklarının Karşısında Olsun Dizi Ailesinin Seyfesine Her Zaman Mutluluk Sözleri Bekş Olsun

 38. fikriye teyzem canim benim zamanim iyi geciyor bi ara ailemnen parka gitmistik cok guzel olmusdu yakinda yine gidecegiz insallah bende seni cok opuyorum sana tatli uykular

 39. gunelcim hos geldin tatlim ben iyim sen nasilsin tatlim guzel dileyin icin sag ol seni cokkkk seviyorum sana tatli uykular

 40. Aleyküm Selam Günelcim sen nasilsin biz iyiyim elhamdülüllah umarim ailen de iyiyidir seni seviyorum Allaha emanet ol canim

 41. Hayırlı Akşamlar Dizi Ailesinin Gözel Hanımları GÜLAY Abla ÖZGÜR Abla ÖZGE Abla ÇALIKUŞU Abla SEMA Abla ŞULE Abla FİKRİYE Abla FERİZE Abla XANIM Abla AYSEL Abla AYTAÇ Abla MERSİNLİ ELA Abla KONYALI EMİNE Abla AYAN Abla HUR NURBANI Abla HANDAN Abla ESRA Abla GÖZEL Abla ÇİÇEK Abla DEMET Abla ÜLKER Abla DURU SU DAMLASI OĞUZ BEY Ve Dizi Ailesine Dostluk Sevinçi Bekş Eden ❤️MELEKLER❤️Nasılsınız Her Zaman İyi Olun Ailenizle Mutlu Olun Tetiliniz Gözel Kecsin Seyfede Gözel Sözlerinizi Okuyak Hanımlar Seyfede Az Görünürsünüz Yay Vaktı İşder Çok Olur Yorulmayasınız ❤️ADINI SEN KOY❤️DİZİSİNDE YENİ SEZONDA ÖMER ZEHRA AŞKI GÖZEL OLSUN KÖTÜLÜKLER AZ OLSUN SENARYO GÖZEL OLSUN RETİNK YÜKSEK OLSUN

 42. fikriye teyzem canim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu olun ve ne kusuru ve anliyorum soylemistin neden yazmadigini allahin izniyle turkiyeye gelirsin insallah amin ailemde iyi cok sukur iyiki varsin seni cokkkk seviyorum sende allaha emanet ol

 43. Hayirli günler herkeze insallah günleriniz iyiyi ve huzur icinde geciyordur Güler hanim sizde umarim iyiyisinizdir Oguz bey sizede hayirli günler hepinizi Allaha emanet ediyorum

 44. Hayirli günler Xanim canim bizi kiz geceleri uyutmadigi icin gündüzlride pek rahat vermedigi icin hemen giremiyorum site o yüzden hep gec yaziyorum kuzuruma bakma yoksa Allaha hamd olsun hepimiz iyiyiz izini bekliyoruz Türkiyeye gelebilmek icin sen ve ailen nasilsiniz seni cok seviyorum Hepiniz Allah emanet olun hepinizi cok seviyorum

 45. elosum guzel gozlum hos geldin bitanem biz iyiz sen nasilsin cok ozlemisim seni ee tatilin nasil gidiyor seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 46. GÜNAYDIN ARKADAŞLAR NASILSINIZ İYİ MİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNİZDİR
  GÜZEL BİR GÜN GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN

 47. fikriye teyzem hos geldin canim benim biz iyiz sen nasilsin oyunuda verdin secimin hayirli olsun adiniza cok sevindim yeni sezonda bosanma falan olmasin dizide hep kotuluk nereye kadar mutlu olsunlar ikizleri duru ve burcu olsun nazmis duy sesimizi ve teyzecim seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 48. Sevgili ask ailesi nasilsiniz secim türkiyeye hayirli olsun evet anonim Seher arkadasin dedigi gibi Ömer le Zehra bosanirsa kimse izlemez bence ikizleri olmali aralarinda hic proplem olmamali baskalarina yardim etmeliler

 49. Anonim arkadaşım Ömerler Zehra boşanıp tekrar kavuşmaya ugrasirlarsa bu izleyici adını sen koyu tamamen unutur zaten sinir hastası oldu millet iki sezondur üçüncü baskıyı kendi adıma hiç cekmeyiz.sil baştan bu ne öyle alevle defnenin aynı taktiklerini üçüncü baskısı aman Allahım şimdiden tiksindim

 50. HAYIRLI AKŞAMLAR TÜRKÜYE HALKININ GÖZEL İNSANLARI NASILSINIZ HER ZAMAN İYİ OLASINIZ BU GÜN TÜRKÜYE HALKININ GÖZEL GÜNÜ SECKİLER GÜNÜDÜR SECKİLER GÜNÜNÜZ HAYIRLI OLSUN VETENİNİZ MİLLETİNİZ SECKİLERDEN KALİP ÇIKSIN TÜRKÜYE HALKI SECKİLERDEN SONRA DAHADA GÖZELEŞSİN ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞU TÜRKÜYE HALKININ ÜZERİNDE HER ZAMAN UÇARAK TÜRK HALKIN BİRLİKE SESLESİN ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞU BİR MELEKDİ TÜRKÜYE HALKIN ÜZERİNDE SEÇKİLERİN SONUÇU TÜRKÜYE HALKINDA YENİLİKLER GETİREÇEK

 51. ya dizi final yapacak yada ömer zehra boşanıcak tekrar kavuşmak için ugraşılacak kısaca trt1 deki gibi deyildi bu sezon baştan senaryo yazın trt1 deki gibi bir aşk daha iyi

Etiketler: Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2018