Afili Aşk Melahat Kimdir ? Benian Dönmez İnstagram Hesabı Oynadığı Diziler

12 Haziran Cuma akşamı ilk bölümü yayınlanan Afili Aşk Melahat Kimdir ? Yabancı kökenli Benian Dönmez daha önce hangi dizide oynuyordu ? İnstagram hesabı ve geçmişi hakkında bilinmeyenler…

Afili Aşk Melahat Kimdir Benian Dönmez İnstagram Hesabı Oynadığı Diziler

Afili Aşk Melahat Kimdir ?

Afili Aşk dizisinin sevilen oyuncusu Melahat teyzeyi yakından tanıyalım. 1965 yılının mart ayında Ankara’da dünyaya geldi. Çok iyi bir ailenin kızı oldu. Ailesinin istediği gibi en büyük hayalleri olan üniversite eğitimini almayı başararak onları onurlandırdı. 165 cm boyunda 64 kg ağırlığında sevimli bir oyuncudur. 1992 yılında şuanki Afili Aşk Melahat kimdir sorusuna yanıt olabilmek için Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalından mezun oldu. Melahat Abla’nın Ömrü tiyatrolarda geçmiştir. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, İzmit Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrolarında çalışmıştır. Ankara Devlet Tiyatrosundan emekli olmuştur. Benian Dönmez halen oyunculuğa devam etmektedir.

Afili Aşk Melahat Kimdir Benian Dönmez

Benian Dönmez’in Doğu adında bir oğlu vardır. İnternette ailesi hakkında tüm bilgilerini gizlemektedir. Eşi hakkında da bilgile ulaşamadık. Benian İstanbul’da yaşamaktadır. Bağlı bulunduğu Nalan Yıldırım Casting & Managemen ajansı ile çalışmaktadır.

Afili Aşk Melahat hangi dizilerde oynamıştır ?

Oynadığı en güncel ve önemli dizi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Müceccel karakterini canlandırmıştı. Dizi içerisinde aslında iyi ancak düşünmeden konuşan Müceccel rolündedir. Dizi içerisinde sevimli karakter de olsa Hızır ailesine bağlı silah ustasının eşi rolündeydi. Benian Dönmez’in En son oynadığı dizi Aslan Ailem içerisindeki Hatice rolünü oynamıştı.

Afili Aşk Melehat Kimdir ? Benian Dönmez’in geçmişi

Afili Aşk Melahat hangi dizilerde oynamıştır

1998 yılında Uzaktan Gelen Sandık, 1999 yılında Lysistrata Kadınlar Savaşı (Kadınlar Korosu Başı), aynı sene Roberto Zucco (Abla / Zucco’nun annesi), 2007’de ve 2017’de Tek Kişilik Şehir isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Afili Aşk Hülya kimdir dizi oyuncusunu merak mı ediyorsunuz ?

Benian Dönmez’e sosyal medya üzerinden ulaşmak isterseniz instagram hesabı @beniandonmez

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.