AK Parti 6. Olağan Kongresi 18 Ağustos 2018 Cumartesi

AK Parti’nin 18 Ağustos cumartesi günü yapılacak olan 6. Olağan Kongresi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis grubu, sonra hükümet sistemi ve son olarak Cumhurbaşkanlığı kadrosunda yaptığı değişikliklerin ardından Ak Parti genel merkez ve yönetiminde yapacağı değişiklikler ile son nokta olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Ağustosta yapılacak olağan genel kongrede Ak partinin hem Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) hem de Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) değişikliğe gidecek. Bir çok ismin yenileneceği kurullarda yeni isimler merak edilirken, partinin yeni yüzlerle yoluna devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ak parti kongresinde Yeni isimlere ve yüzlere yer verileceği belirtilirken Ak parti yeni yönetiminin listesinde, ‘tecrübe ve genç dengesi’nin korunacağı belirtiliyor. Yeni isimlerin yanı sıra partiye uzun yıllar emek vermiş tecrübeli isimlerinde yönetimde önemli oranda yer alacağı belirtildi.AK Parti 6. Olağan Kongresi

Ak Partinin MKYK’sında hem yaş hemde tecrübe bakımından dengeli bir yapı oluşturulurken, MYK’da yeni ve farklı isimlerin görev almasına kesin gözüyle bakılıyor. Eski bakanlardan olan ve Ak partiye büyük emek vermiş olan Nurettin Canikli, Ömer Çelik, Mehmet Özhaseki, Efkan Ala, Fatma Betül Sayan Kaya gibi isimlerle birlikte en az 4 bakanın da, MKYK’da olacağı tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma ise herkes tarafından merak ediliyor.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

AK Parti 6. Olağan Kongresi 18 Ağustos 2018 Cumartesi (1 Yorum)

  1. AK PARTYA Kongresinde Deyişiklerin Olması TÜRKÜYE HALKINA UĞUR GETİREÇEK BÜTÜN BUNLARI RECEP TAYYIP ERDOĞAN TÜRK HALKIN KOMANDANI YAPAÇAK TÜRK HALKININ BİRLİKİ EMİNAMANLIĞI HER ZAMAN OLAÇAK EKONİMİ SIKINTILARI YOK OLAÇAK BAŞ KOMANTAN OLDUKÇA TÜRK HALKI EYİLMEZ YÜKSELEÇEK RECEP TAYYIP ERDOĞAN TÜRK HALKININ BAŞ KOMUTANI KORUYUÇUSUDU DÜŞMENLERİN EHATESİNDE TEK KALMIŞ DÖVLET TÜRK HALKIDI TÜRK HALKINA ALLAH YARDIM ETSİN ABŞ NATO SAYDIĞI ÖLKEYE SALDIRI YAPIR ŞEHİD VERDİRİR EKONİMİ SIKINTISI BEKŞ EDİR ANLAMIRAM ❤️TÜRK HALKINDAN❤️ABŞ ŞU KEDERMİ KORKUR TÜRK HALKIN BÖYÜMESİ ONUN GÖZÜNDE ABŞ EKONÜMİSİN ZEYİFLEMESİ DEMEK ABŞ SANKİ NEFES ALAMIR TÜRKÜYE BÖYÜMESİNDEN ABŞ DOLARIN BİR KILINÇ KİMİ ELİNDE SAKLAYIR BAŞKA TÜRLÜ TÜRKÜYE HALKIN YIKAMADIM DOLLARLA YIKIM DEYİR AMA PULA PARAYLA ZEYİFLİK TÜRKÜYE HALKINA CATAMAZ BAŞ KOMANTAN RECEP TAYYIP ERDOĞAN BÜTÜN BUNLARIN ÖHDESİNDEN GELEÇEK ABŞ DOLAR KİRİZİN EKONİMİ SIKINTISIN KARŞISIN ALAÇAK TRANP ABŞ DOLARIN BİR HASTALIK KİMİ BÜTÜN ÖLKELERE YAYIP KIRAKDAN BAKIP BİR GÜN GELEÇEK TRANPIN MÜSELMAN ÖLKELERİNE YAPDIĞI EDALETSİZLİK ONUN ÖLKESİN BÜRÜYEÇEK ONDA NE TRANPIN DOLARI NEDE NEHENG ADI İLE DİLERDE OLAN ABŞ KÖMEK EDEÇEK ABŞ BOŞ SEHRAYA CEVRİLEÇEK TÜRKÜYE HALKI MÜSELMAN ÖLKELERİNE KOLDU KANADI❤️MELEKLER❤️HER ZAMAN TÜRK HALKININ ARKASINDA OLSUN TÜRKÜYE HALKINDA OLAN DEYİŞİKLER❤️VETENİNE❤️MİLETİNE❤️UĞUR GETİRSİN❤️TÜRK HALKIN❤️İLLER BOYU OSMANLI TÜRKLER KORUYP GENEDE KORUYAÇAK ABŞ DÖVLETİN TEROLİSTLER KORUYUP TEROLİSTLER BİR GÜN TRANPA VE MİLLETİNE GÜLLE ATAÇAK AK RARTİ KONQRESİNDE OLAN BÜTÜN ARZULAR ÇİÇEK AÇSIN

Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2018