Ak Parti (R. Tayyip Erdoğan) Zümrüdü Anka Reklamı

Ak parti 24 haziran seçimleri öncesinde son reklamını yayınladı. Ak Parti Zümrüdü Anka Reklam Şiiri Sözleri. Ak Parti 24 haziran seçimleri için Zümrüdü Anka temalı Reklamı Neyi Anlatıyor İşte Deşifresini sizler için çözmeye çalışacağız. Reklamı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yürüten ve tek bir kişiyi ön plana tutan Vakit Türkiye vakti diye vurgu yapılan reklamı sizler için irdeledik..

Ak Parti (Erdoğan) Zümrüdü Anka Reklamı Neyi Anlatıyor? Erdoğan kendi sesiyle 1071 vurgusu ile başlıyor reklama, senki Anadolunun kapılarını türklere açan derken ecdada vurgu yapıyor ve tarihi köklerimizi ön plana çıkarıyor.. Ecdadını yücelten Melikşahsın derken Anadolunun kapılarını açan Alparslan ve sonrasında Melikşah ile devletin şahlanışını ön plana çıkarıyor.

Sonrasında Zümrüdü anka kuşu havalanıyor ve Osmanlıyı temsil eden 300 çadırdan oluşan beyliğe vurgu yapıyor.. Osman beyin kalbinden çıkan çınarın rüya tabirinde o çınar ağacının büyük bir devlete işaret olduğunu söyleyen Ertuğrul Gazi Osmanlı imparatorluğunun müjdesini vermişti.  Erdoğan burada da okuduğu şiirle Ey Türkiye geçmişini bil ki geleceğe ışık olasın diyerek köklerimize tutunmayı ak partiye sahip çıkmayı öğütlüyor.. İşte tüm sözleri:

Erdoğan sözleri ile yeni reklam şiiri Zümrüdü anka kuşu ile birlikte çekilen reklam filmi:

Recep tayyip erdoğan – Akparti
Ey Türkiye!
Sonsuzlukta yankılanan yolun şimdi başındasın..
Sen ki,
Anadolumun kapılarını açan Alparslan,
Ecdadını yücelten Melikşah’sın!

Gördüğün rüyadır hayra alamet,
Gazi Osman’ın göğsünü delen o dev çınarsın!

Ey Türkiye!
Geçmişini bil ki, geleceğe ışık olasın..
Fatih’in dediği gibi, senin kudretinin ulaştığı yere,
Onların hayalleri dahi ulaşamasın!
Kılıcın yurt tutmak için kavis çizerken havada,
İstanbul izler ordunu, aşkla bezenmiş hitabında..

Toprakları değil,
Gönülleri fethedesin..
Çölü dahi geçerken,
Hakk’a saygından atından inesin!

Süleyman gibi, her koşulda,
Zaferi kendine vaat edesin!
Ey Türkiye!
Karşına ordu da çıkar, zorba da..

Hatırla ki,
Sen çürük ipliğe elma dizenlerin üstesinden gelen
Abdülhamit’in neferisin!

Sen ki Zümrüd-ü Anka,
Bandırma’dan havalanan bir umut,
Kurtuluş Mücadelesi’nin siperisin..
Naçiz bedenin toprak da olsa,
Cumhuriyetinin ilelebet yaşayacağının resmisin!

Ey Türkiye!
Bak ufuktaki yola..
Tarihini, atalarını, kardeşini kolla..

Şimdi,
Elini uzat,
Başlasın en güçlü devir..
Yenilenmek, şahlanmak, dörtnala koşmak için..
İstikrar ve istikbal için..

Kavgayı, kederi, “kaderimiz bu” söylemini geride bırakarak..
Birlik, bereket, bolluk için..
Türkiye’nin dönemi..
Türkiye Vakti!
Gel, birlikte olsun

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ak Parti (R. Tayyip Erdoğan) Zümrüdü Anka Reklamı (3 Yorum)

  1. AK PARTİ(ERDOĞAN)ZÜMRÜDÜ ANKA REKLAMI ÇOK GÖZEL ZÜMRÜD KUŞU SANKİ BİR MELEKDİ TÜRKÜYENİN ÜZERİNDE REÇEP TAYYIP ERDOĞAN TÜRK KOMUTANI SEÇKİLER HAKDA OLAN REKLAMLAR ÇOK GÖZEL ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞUNA BAĞLI OLAN REKLAM İSE HAMISINDAN GÖZEL ZÜMRÜDÜ ANKA HAVADA TARİKİ KECMİŞİN İZLERİN BİZE GÖSTEREREK İNDİKİ DÖVRÜMÜZE ŞEFEK SACIR TARİKİ KECMİŞDE TÜRKLERİN KEHRAMAN SERKERDELERİ FATEH SULTAN MEHMED VE SÜLELMAN KİMİ KOMUTANLAR İNDİKİ DÖVRE IŞIKLI YOL ACDI AZADLIK BEKŞ ETDİ TÜRK MİLLETİN VETENİN KORUDULAR YIKILMAĞA KOYMADILAR REKLAMDA GÖSTERİLDİYİ KİMİ GÖYE CİNAR AŞAÇI YÜKCELDİ BU CİNAR BİR KEHRAMANDI TÜRK HALKIN KECMİŞİN KEHRAMANLIKLARI HER ZAMAN DİLLER DASTANIDI OSMANLILAR İLLER BOYU DÜŞMENLERE KALİP GELİP TORPAĞIN BİRLİKİN AZADLIKIN YARADIP TORPAKIN AZADLIKI BİRLİKİ ŞEHİDLERE BAĞLI ŞEHİDLERİN KANI ÇİÇEK KİMİ AL KIRMIZI BOYAYIR HER TEREFİ TÜRK HALKININ ŞEMASINDA UÇAN ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞU İNSANLARA TÜRK HALKININ KECMİŞİN UNUTMAK OLMAZ İNDİKİ DÖVRÜMÜZÜ İSE TARİKE YAZDIĞIM İŞİKLI GELEÇEK OLAÇAK REÇEP TAYYIP ERDOĞSN TÜRK HALKININ KOMUTANI İNDİKİ DÖVRÜN İSE KURUÇUSUDU ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞU HAVADA UÇARAK TÜRK HALKIN KECMİŞİN KEHRAMANLIKIN İNDİKİ DÖVRÜN İSE YENİ KEHRAMANLIKLARIN VE REÇEP TAYYIP ERDOĞANIN YAPDIĞI KÖRPÜLERİN İNŞA ETDİYİ BÜTÜN GÖZELİKLERİN ÜZERİNDE ŞEFEK SAÇARAK UÇUR 15 TEMMUZ GÜNÜ TÜRKÜYE AZADLIĞI REÇEP TAYYIP ERDOĞANA BAĞLIDI REÇEP TAYYIP ERDOĞAN TÜRK HALKININ SEÇKİLERDE KALİP GELMİŞ KOMUTANI OLAÇAK ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞU İSE BİR MELEK KİMİ TÜRKÜYENİN ÜZERİNDE OLAÇAK SEÇKİLERDEN SONRA TÜRK HALKI DAHADA YÜKSELEÇEK BÜTÜN MÜSELMAN ÖLKELERİNE DESTEK OLAÇAK MÜSELMANLAR BİR OLARSA BASILMAZ VETENİMİZ ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞUNUN KANADLARI DALĞALANSIN MÜSELMANLARIN ÜZERİNDE

  2. Reklam gayet sade, ve gayet açıklayıcı.
    İnsanların tabiki kendi fikirleri,düşünceleri, beklentileri var. Kimse her yöneticiden memnun olacak diye birşeyde yok. Fakat, yapılanlarında, yapılacakların teminatı olduğu unutulmamalıdır..
    Ve herşeyin hakkımızda hayırlısını versin MEVLAM..
    PİŞMAN OLUNMAYACAK HAYIRLI YÖNETİCİ NASİP ETSİN
    ALLAH’TAN KORKAN, KULDAN UTANANLARI NASİP ETSİN YÖNETİCİ OLMAYA..

Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2018