Amerika’da Paran Yoksa Hastane’de Bakmıyor!

Amerika’da yaşamını sürdüren Ahu Tuğba, Amerika’nın koronavirüsle mücadelesinde sağlık sistemini anlattı, Türkiye’yi övdü.

Ahu Tuğba: Amerika'da Paran Yoksa Hastane'de Bakmıyor!

 

AHU TUĞBA: AMERİKA’DA “AÇIM” DE, KOMŞUN SU VERMEZ!

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Ahu Tuğba, uzun süredir hayatını Amerika’ın Miami şehrinde sürdürüyor. Coronavirüs salgının yaşandığı şu günlerde, yaşadıklarını Olcay Ünal Sert’e anlatan Tuğba ilginç açıklamalar yaptı.

Magazinsortie.com’a konuşan Ahu Tuğba, “Amerika’da paran yoksa sokakta ölüyor insanlar, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla. Kilise hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar, sonra da göndermişler. Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DEKİ ŞARTLARI SÖYLÜYORUM, ŞAŞIRIYORLAR”

Türkiye’deki şartları öven 64 yaşındaki oyuncu, “Amerikalı arkadaşlarıma ‘Türkiye’de polis ve jandarma eve gidiyor, yardım ediyor. 65 yaş üstündeki emeklinin parasını evine götürüyor. Devlet hastanesine acilden gidince bakıyorlar hemen’ dedim. İnanamadılar. Burada ‘açım’ de, komşun su vermez” dedi.

YAĞMALAMA KORKUSU!

Ahu Tuğba, Florida ve New York’ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, “Burada herkes yağmalamaya karşı tahtayla camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor” şeklinde konuştu.

Ünlü oyuncu, “New York da bitti, bugün vali, ‘Artık böyle bir New York olmayacak’ açıklaması yaptı. Mahvolduk” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Amerika’da Paran Yoksa Hastane’de Bakmıyor! (2 Yorum)

  1. Erdoğanın Deyerin Bilemyororsunuz İsminizide Türk koymusunuz Çebhe erdoğana kurban sağlığ bakanına kurban türk halkı Mutlu

Etiketler: , Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2020