Kanal D Arda ile Omuz Omuza Programı Konukları Sunucusu Arda Türkmen Kimdir?

Kanal D ekranlarında Arda ile Omuz Omuza Programı Konukları Sunucusu Arda Türkmen Kimdir? Arda Türkmen ünlü konuklarıyla mutfağa giriyor. O ne yapıyorsa konuklarından da aynını bekliyor. Yemek yapmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Arda ile Omuz Omuza Pazar günü Kanal D’de başlıyor. Arda Türkmen’in sunuculuğunu yaptığı Omuz Omuza programı daha önceden TV8 de yayınlanıyordu. Artık Kanal D ekranlarında sizlerle olacak.

Arda ile Omuz Omuza programı Kanal d ekranlarında pazar günü saat 13:00 da yayınlanacak. Arda ile Omuz Omuza programı ilk konuğu da İbrahim Büyükak oldu. Ünlü kişiler mutfağa giriyor ve Arda Türkmen ile aynı yemeği yapmaya çalışıyorlar. Peki sizce başarabiliyorlar mı? Arda’nın dediklerini birebir yaparak aynı yemeği çıkarmak tabi ki kolay değil. Ama onlarında hayatlarında çok farklı bir tecrübe oluyor. Ünlü kadın isimler bile bir şefle mutfağa girince afallıyorlar. Birbirinden komik olaylara sahne oluyor.

Arda ile Omuz Omuza Programı Konukları Sunucusu Arda Türkmen

Arda ile Omuz Omuza Programı Konukları Sunucusu Arda Türkmen Kimdir? Arda Türkman’i nerede hatırlıyoruz bilgileri sizlerle;

Arda Türkmen; 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu ve ardından 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversiteye devam ederken 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri sanatları bölümünden mezun olarak çift anadal yaptı. 2003 yılında Askerliğini Denizli 11nci Piyade Tugay Komutanlığında Kısa dönem Karargah S1 yazıcısı olarak tamamladı.

Üniversiteye giderken genel de organizasyonlar ile ilgilendi. 1998 yılından sonra iki yıl boyunca ULudağ’da bar işletmeciliği yaptı. 2001  yılından itibaren de komser produksiyon ve organizasyonlarda yöneticilik yaptı. Arda Türkmen şef olmadan önce genel de organizasyon ile uğraştı. 2003 yılında bir catering şirketi kurdu.

2008 yılında Asmalımescit’te 11 Leblon isimli Restaurantını açtı. Ardından da 2010 yılında CNNTürk televizyonunda Arda’nın mutfağı isimli yemek programını yapmaya başladı. Gazete yazarlığı yaptı ve 2012 yılının başında Sabah gazetesinde Arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı

2012 yılının ortalarına doğru La Cucina Italiana dergisinde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya başladı. 2013 yılında Arda Türkmen Hürriyet pazar ekinde Arda’nın mutfağı sayfasını yazmaya başladı. 2013 yılında Leblon Restaurantı kapatarak , Forneria’yı Karaköyde açtı. 5 arkadaşı ile kurduğu Velotürk ile sosyal sorumluluk projeleri geliştirdi. Arkadaşları ile Türkiye genelinde ilk öğretim düzeyindeki çocuklara bisiklet dağıtımları yapıyorlar. Bugüne kadar 2600 bisiklet dağıttılar.

TV8 de 6 sezondur Arda’nın Mutfağı programını yapıyor. Şimdi de Kanal D ekranlarında Omuz Omuza programını sunacak. Ünlü isimlerle mutfağa girecek hem yemek yapacaklar hem de keyifli anlar yaşayacaklar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2018