Arda’nın Ramazan Mutfağı Sunucusu kimdir? Arda Türkmen Kimdir?

Ramazan Mutfağı Sunucusu  Arda Türkmen Kimdir?

Ülkemizde yemek ile ilgili programlar  oldukça tutulup sevilmektedir. Ramazan ayı boyunca birçok yemek programları siz değerli seyircilerin televizyon ekranlarında olacak. Bu programlardan biri de gayet iddalı görünen Arda’nın Ramazan Mutfağı Arda’nın Ramazan Mutfağı’nı Sunan Ünlü Sunucu Arda Türkmen kimdir? İşte Arda Türkmen hakkındaki bilgiler…

Yemek kültüründe oldukça fazla bilgiye sahip olan yemekleri ile dünyada nam yapmış olan ülkemiz de yemek programlarına duyulan ilgi gerçekten çok fazla. Kanal D ekranlarında ramazan ayı boyunca yemek programları yayınlanacak bunlarında başında gelen program ise Arda Türkmen ile Ramazan Mutfağı olacak….

Ramazan ayı süresince Cumartesi ve Pazar saat 11:45’de yayına girecek Arda’nın Ramazan mutfağı birbirinden eşsiz Ramazan ayına özel tarifleri ile izleyicinin karşısına çıkacak. programın başlaması ile Gelinim Mutfakta adlı programın da saati değişti. Gelinim mutfakta yarışmasının yeni saati 13:00 olacak. yine Arda’nın Ramazan Mutfağı programın başlaması ile Kanal D ‘nin sevilen tartışma programı 2. Sayfanın yayında kalma süresi kısaltıldı. Arda’nın Ramazan Mutfağı eşsiz tarifleri ile Ramazan ayı boyunca devam edecek ve program pazartesi gününden itibaren karşımızda olmaya başlayacaktır.

Peki Ramazan Mutfağı Sunucusu Başarılı Aşçı Arda Türkmen Kimdir?

Başarılı Master Chef ve ekranların sevilen yüzü olarak tanıdığımız Arda Türkmen 1975 yılı İstanbul Doğumludur. Lezzetli ve keyifli yemek sunumlarıyla izleyicinin çok sevdiği Türkmen Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesinde tamamladı. Ardından Bilgi Üniversitesi İşletme ve Sahne gösterisi sanatları bölümlerinden  mezun olan Türkmen. 1995/2000 yılları arasında organizasyon ve tur işlerinde yer aldı. Aynı yıllarda işinin bir parçası olan yiyecek ve içecek işine girmiştir. Gıda sektöründe ilerlemek isteyen Türkmen, 2003 yılında bir catering işletmesi kurmuş ve bu işetmenin adına Roka ve Davet adı vermiştir,  kısa sürede adından bahsettiren Türkmen şimdi tüm Türkiye’nin çok sevdiği bir yüz olmayı başarmıştır.

Yerli ve Yabancı tüm süperstar ünlülerin yemeklerini yaparak adını duyuran Türkmen, Asmalımeclis’de 11 Lebnon isimli bir Restoran açtı. 2010 yılında kendi Tv da duyurmaya başladı. CNN Türk ile Tv kariyerine başlayan Türkmen Arda’nın Mutfağı isimli yemek programını sunmaya başladı. Türkmen büyük başarı yakaladı. Bu işe başlarken yanında olan 5 arkadaşını da alarak bir dernek kurdular. bu Derneğe Velotürk adı verdiler. Dernek üzerinden ilköğretimde okuyan öğrencilere 2600 adet bisiklet dağıtarak sosyal sorumluluk projesine de imza atmış oldu. Sonrasında TV8 den teklif alan Türkmen, tam 6 sezon Arda’nın Mutfağı adlı programı sundu. Başarılı Master Chef 44 yaşındadır. Aşk hayatı ile ilgili herhangi bir bilgi yoktur.

Başarılı Master Chef kısa sürede bu başarıyı yakalamasının sebebinin hayatının her anında oldukça prensip sahibi olduğuna bağlıyor. İnsan ilişkileri çok iyi olan Türkmen’in oldukça neşeli ve sevecen bir yüzü var. Programlarına ünlü isimleri davet ederek sıcak sohbetler ile renk katıyor. Bu onu başarılı yapan büyük etkenlerden. Türkmen’in sosyal medya hesabında 1.4 milyon takipçisi var. Ramazan ayı boyunca en çok hangi yemek programının izleneceği merak söz konusu. Arda’nın Ramazan Mutfağının yayın alacağı saat oldukça iyi bir zaman diliminde. Arda Türkmen’inde sima ve tanıdık bir yüz olması izlenme oranını arttıracaktır. Türkmen’e başarılar diliyor, Ramazan ayının tüm okuyucularımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2019