Ateş Hekimoğlu Ne Doktoru? Profesör Mü?

Hekimoğlu dizisine de isim veren Ateş Hekimoğlu karakteri dizide ne doktoru? Uzmanlık alanı nedir? Sadece doktor mu, yoksa Doçent yada Profesör mü, meslek unvanı nedir?

Doç. Dr. Ateş Hekimoğlu

Salı akşamlarının sevilen dizisi Hekimoğlu’nun başrol karakteri Ateş Hekimoğlu hastalıklarla ilgili müthiş tespitleri ve neredeyse herkesi iyileştirmesi ile Türk seyircisinin oldukça dikkatini çekmiş durumda. Hekimoğlu’nun ne doktoru olduğu oldukça merak edilen bir durum. Ayrıca toplumda bu kadar zeki bir doktor kesin Profesördür algısı var. Peki, bu müthiş doktor aslında ne uzmanı?

Ateş Hekimoğlu Ne Doktoru?

Dizinin özellikle 9. ve 10. bölümlerinde bu konu daha da netleşti. Valide Atik Eğitim ve Araştıma Hastanesinde çalışan Ateş Hekimoğlu‘nun uzmanlık alanı “Hastalık Tıbbi Tanı“. Hekimoğlu, hastanenin yeni yöneticisi Vahap beyin 10. bölümde zarar ettiği düşüncesiyle kapatmayı düşündüğü Tıbbi Tanı Departmanının başındaki doktoru oynuyor.

Ateş Hekimoğlu Profesör Mü?

Diğer çok merak edilen ve yanlış bilinen bir konu ise Hekimoğlu’nun meslek unvanı. Dizinin meraklılarınca Profesör olduğu düşünülen bu müthiş doktorun dizinin 10. bölümünde kimliğini çıkarıp polise göstermesiyle aslında Doçent Doktor olduğu ortaya çıktı. Kimlik kartında ayrıca sicil numarasının 45125-54152 olduğu da görülüyor.

Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Tanı Departmanı Doç Dr. Ateş Hekimoğlu

Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Tanı Departmanı Doç Dr. Ateş Hekimoğlu

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.