Behzat Ç. Savcı Kimdir ? Atılay Uluışık Biyografisi

Blu Tv 6 yıl öncesinin fenomen dizisini 2019 yılında tekrar gündeme taşıdı Behzat Ç. Savcı kimdir ? Dizinin eski oyuncularının yanında yeni oyuncular da dahil oldu. En önemli rol olan savcılığı ise Atılay Uluışık canlandıracak.

Atılay Uluışık kimdir biyografisi ve hobileri hakkındaki bilgiler nedir araştırdık. Kendisini Bizimkiler dizisinden Ali rolü ile tanıdık. 1977 Ankara doğumludur. Balıkesirli olan Atılay Uluışık Balıkesir kökenlidir. Ailesinin emekliliğinden sonra Balıkesir’e yerleştiler. 1995 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lise yıllarındaki başarısını Yıldız Teknik Üniversitesini kazanarak tescilledi. 2000 Yılında ise üniversitenin Fen Edebiyat Bölümü Matematik diplomasını kazandı. Peki Behzat Ç. Savcı rolündeki Atılay Uluışık kimdir biraz daha tanıyalım.

Atılay Uluışık Kimdir Behzat Ç Savcısı

Babası TRT’de çalışan Atılay henüz 6 yaşında iken TRT’nin düzenlediği Ali Poyrazoğlu skeçlerinde yer almaya başladı. Oyunculuk eğitimini küçük yaşta profesyonel ellerden öğrenen Atılay henüz 12 yaşında iken “Bizimkiler” dizisindeki Ali rolünü aldı. 13 yıl süren dizi ile tüm Türkiye’ye kendisini tanıtmayı başardı. 2002 yılında ise Ukrayna Odessa şehrine dayısının yanına yerleşti. Burada birikimi ile yatırım yaparak pimapen fabrikası kurdu. Kısa sürede oyunculuktaki başarısını ticarette de göstermiş oldu. Şimdilerde ise Blu Tv de başlayacak Behzat Ç. dizisindeki rolüne hazırlanıyor.

Atılay 2008 yılında İpek Aydın ile dünya evine girdi. Bu birlikteliğinden Alya Uluışık adında bir kız babası oldu. Şuan 9 yaşında olan kızları ne yazik ki 2012 yılında boşanmış bir ailenin zorluğunu yaşamıştır. Atılay ise 2013 yılında Birol Güven’in teklifi ile Doksanlar dizisindeki öğretmen Kemal rolünü kabul etmiştir. Aynı zamanda 2013 yılı içerisinde Ezgi Mola ile birlikte Uğur Yücel’in yazdığı ” Soğuk ” filminde etkin rol almıştır.

Atılay Uluışık’ın rol aldığı yapımlar:
2019- Blu Tv de yayınlanan Behzat Ç. Dizisinde Savcı Rolü
2016- Yalnız Hayallerde Kaldı ( Orhan ) – Sinema Filmi
2016- Rüya ( Polis Müdürü Rolünde ) – Sinema Filmi
2016- Orhan Pamuk’a Söylemeyin Karsta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var ( Sinema Filmi )
2014 – Kara Para Aşk (Ege) (TV Dizisi)
2013 – Soğuk (Azer) (Sinema Filmi)
2013 – Doksanlar (Öğretmen Kemal) (TV Dizisi)
2003 – Hürrem Sultan (Şehzade Selim) (TV Dizisi)
2000 – Balalayka (Mustafa) (Sinema Filmi)
1993 – Yazlıkçılar (Mert) (TV Dizisi)
1989 – 2002 – Bizimkiler (Ali) (TV Dizisi)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2019