Behzat Ç Serhat Müdür Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri Oynadığı Diziler (Ertuğrul Şakar)

Behzat Ç Serhat Müdür Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri Oynadığı Diziler (Ertuğrul Şakar)

Usta Oyuncu Ertuğrul Şakar Yeni Başlayacak Behzat Ç Dizisinde Rol Alıyor Sanatçılık, doğuştan gelen yeteneğin, zorlu bir eğitimle birleşmesi ile zirve noktasına ulaşır ve en önemsiz ayrıntılarda dahi farkını belli eder. Dizi ve sinema seyrederken bazı oyuncular bizi farklı bir şekilde seyrettiğimiz dünyaya bağlar. Daha sonra incelediğimizde bu oyuncunun genellikle konservatuvar eğitimi almış olduğunu görürüz.

Ertuğrul Şakar Kimdir?
Ertuğrul Şakar da sanat eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında almış değerli ve başarılı bir sanatçımızdır. Ertuğrul Şakar, 25 Ağustos 1977 yılında Sivas’ta doğdu. Köken olarak çeçen bir aileden geliyor. İlkokul ve ortaokul eğitimini Sivas’ta tamamladı. Daha sonra ise Eskişehir demir yolu meslek lisesini bitirdi. Son olarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu.

2008 yılında oyunculuk çalışmalarına başlayan Şakar, ela gözlü, 1.81.cm boyunda ve 79 kilodur. İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncularından Tuğba Ece Şakar’la evlidir. Başak burcu olan, yakışıklı oyuncu Ankara’da yaşıyor.
Ertuğrul Şakar profesyonel olarak oyunculuk kariyerini sürdürürken, aynı zamanda da Hacettepe Üniversitesinde Diksiyon ve Tiyatro dersleri vererek kendisinden sonra gelen nesilleri de sanat alanında yetiştiriyor.
Ertuğrul Şakar Ve Behzat Ç Bu sezon Ertuğrul Şakar’ı, blutv’de yeni başlaması planlanan Behzat Ç dizisinde ‘’Serhat müdür’’ olarak izleyeceğiz. 42 Yaşındaki deneyimli oyuncu yeni dizide de her yaştan seyirciyi, nefeslerini keserek dizi ekranına mıhlayacağa benziyor. Yeni sezona girecek dizinin şimdilik 40’ar dakikadan oluşan 9 bölüm halinde çekilmesi kararlaştırıldı. Çekimlerin Mayıs ayı ortalarına başlayacağı düşünülüyor.

Yeni sezon Behzat Ç dizisinde Ertuğrul Şakar ve başrolde Erdal Beşikçioğlu’nun yanı sıra Ege Aydan, İnanç Konukçu ve Nejat İşler gibi çok sevilen oyuncular, usta yönetmen Serdar Akar ve ortağı Tarkan Karlıdağ’ın koordinasyonunda rol alıyorlar.Ertuğrul Şakar, yeni dizide de daha önceden bilindiği gibi şizofreni hastası olan Behzat Ç’nin arkadaşı Serhat Müdür rolünü üstlenerek, hasta bir insana gösterdiği insanı insan yapan değerleri de yeni karakterin kimliğinde topluma sunuyor.

Halka sunulan dizide, psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle zaten problem yaşayan insanların damgalanmadan, topluma dahil edilmeleri ve değerlendirilebilmeleri açısından verilen güzel ve önemli mesaj Serhat Müdür tarafından başarıyla iletiliyor.

Ertuğrul Şakar Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Aldı

Ertuğrul Şakar’ı daha önce pek çok film ve TV dizisinde izledik. Bu film ve dizileri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
Kurtlar vadisi Vatan ( Yasin)
Sinema filmi
Direniş Karatay ( Vezir Adil)
Sinema filmi
Sungurlar (Kordon Celil)
TV dizisi
Nizama Adanmış Ruhlar
TV Dizisi
Şefkat tepe
TV Dizisi
Kurtlar Vadisi Pusu (Yasin)
TV Dizisi
Eyvah Halam (Seyfi)
TV Dizisi
Dördüncü Osman (Naci)
TV Dizisi
Tombala
TV Filmi
Ertuğrul Şakar bütün bunların yanı sıra pek çok kısa metrajlı filmde ve reklam filmlerinde de başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Ertuğrul Şakar Aksiyon Sahnelerinin Efsane İsmi
Özellikle 2010 yılında Şefkat Tepe dizisinde çok severek izlenen oyuncu Ertuğrul Şakar, ödün vermeyen ve oldukça sert karakteriyle öne çıkan astsubay Kordon Celil rolüyle farklı kesimden ve yaştan seyirciyi yürekten kendisine bağladı.

Şefkat Tepe dizisinde savaş sırasında olabilecek tehlikeli sahnelerde, örneğin hızlı bir akıntı olan suya köprüden atlamak ya da yüksek binalardan iple inmek gibi nefes kesici rollerde gösterdiği son derce başarılı performans nedeniyle haklı olarak kendisine ‘’ efsane ‘’ lakabı verildi.
Yeni sezonda karşımıza çıkacak dizide Behzat Ç ve Serdar Müdürün maceralarını merakla bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2019