Benim Adım Melek, Doktor Başak ‘Zeynep Özder’ kim? Kaç yaşında?

Benim Adım Melek dizisinde Doktor Başak’ı oynayan oyuncu kim ve kaç yaşında? Vicdanlı yapısı, sempatik, sıcak, hanımefendi ve hoşgörülü tavırları, dikkat çeken güzelliğiyle Melek’in yakın arkadaşı Doktor Başak’ın gerçek adı, hayatı, boyu, kilosu, resimleri ve instagram hesabı bilgileri.

Benim Adım Melek, Doktor Başak Zeynep ÖZDER kim

 

Doktor BAŞAK Kim?

Doktor Başak, Antepli ama Gaziantep dışına hiç çıkmamış. Meleğin en yakın arkadaşı. Melek’le küçüklüklerinde hep beraber oldular, hayallerini beraber kurdular, beraber büyüdüler, birbirlerinin bahçesinde oynadılar ama birgün Melek bir anda gider. En yakın arkadaşını kaybetmek Başak’ı çok üzer. Kendisini yalnız hisseder. Melek’in yıllar sonra geri dönmesiyle hiçbirşeyi sorgulamadan kalbini yeniden ona açar. Herşey kaldığı yerden devam ediyormuşcasına ne olursa olsun Melek’in yanında olmaya karar verir. Melek’in hastalığını öğrendikten sonra daha da fazla destek vermeye başlar.

Benim Adım Melek, Zeynep Özder

 

Benim Adım Melek’in Doktor Başak’ı ‘ZEYNEP ÖZDER’ Kim, Hayatı, Kariyeri?

Zeynep Özder kendisini şu cümlelerle anlatıyor:

1985 yılında Ankara’da doğdum. Annem İstanbullu ama Babam Ankaralı. Rahat, mutlu ve müzik dolu bir ailede büyüdüm ve hep müziğe yönlendirildim. Küçük yaşta piyanoya başladım. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde okurken (Viyolonsel) Çello enstrümanını seçtim. Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesinde okudum, ardından Gazi Üniversitesinde Müzik üzerine yüksek lisans yaptım. Hayatımda hep müzik vardı. İstanbulda yaşayanlar Ankara’yı pek sevmez ama ben seviyorum. Bizim oturduğumuz sokakta bir kız vardı, hep çello çalardı. Bizim kapının önenden geçerken sırtında görürdüm ve ne güzel bir enstrüman derdim. İleride o sesi duydum ve çello olduğunu öğrendim. Üniversiteye girince 2 müzik aleti seçmek zorundaydık. Piyano zaten çalıyordum. İkinci müzik aleti olarak ta hiç düşünmeden çello dedim.

Benim Adım Melek, Zeynep Özder

Önemli orkestralarla konser veren oyuncu, sürdürmek istediği müzik ve akademik kariyerine yeni bir başlangıç sebebiyle ara veriyor.

Zeynep Özder: Doktoroya başladım. Ders dönemini bitirmiştim. Yeterliliğe girecekken kızıma hamile kaldım. Dondurdum ama bir daha diziler, oyunculuk derken kariyere geri dönemedim. Her ne kadar başka bir sektöre kaysamda müzik hayatımdan çıkarabileceğim birşey değil. Bilkent’te okurkan Tiyatrocularla aynı binadaydık. Ara sıra oyunlarına da giderdik. Aslında oyunculuğa lise dahil hep bir merakım da vardı. Hatta Ankara’da bir Tiyatro kursuna da gitmiştim ama müzik olunca o dönem oyunculuk işi kaldı. Sonrasında Ankara’da yüksek lisans yaparken şu anki menejerim Meltem seni oyunculuk ile ilgili birileri ile görüştürmek istiyorum dedi. Biraz gazın üzerine tamam dedim ve gittim denedim. İlk görüşmemde de oldu. Ardından oyunculuk dersleri almaya başladım.

Oyunculuk başlarda çok zorladı

Başlarda adapte olmakta epey zorlandım çünkü İstanbul’a taşındım, tempo çok yoğundu, sabahlıyorduk. Ardından uykusuz tekrar sete gidiyorduk. Ben bu tempoyu kaldıramayacağım galiba dediğim anlar oldu. Sonra baktım, müzikle uğraşırken orkestrada da sevdiğim gibi sanırım ekip işini sevdiğim için alışmaya ve sevmeye başladım. Hoşuma gittikçe ben kendimi bu konuda da eğitmeliyim dedim ve New York’a giderek Stella Adler ‘de 2,5 ay ardından da Türkiye’de Craft ‘ta eğitim aldım. Oyuncu koçu özel hocalarla bire bir çalıştım. Sürekli kitap okuyorum, böyle kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

“Benim Adım Melek” çok beğendiğim bir iş, Antep’i seviyorum

Hikayesini okuduğumda çok içime sindi. Okumaya başladım ve akıp gitti. Hikayesi sürekledi beni. Oynadığım karakteri de çok seviyorum. Geri dönüşlerde zaten oldukça güzel. Ekibi ve Antep’i çok seviyorum. İstanbul’a gittğimde burayı çok özlüyorum. Umarım dizi uzun sürer çünkü Antep’ten ayrıldığımda burayı çok özlüyorum.

 

Zeynep Özder’in Bilgileri, Fiziksel Özellikleri

Gerçek Adı: Zeynep Özder Birde

Yaşı: 35 yaşında

Burcu: Oğlak

Boyu: 170 cm

Kilosu: 52 kg

Göz Rengi: Ela

İlişki Durumu: Evli (Mehmet Bilal ile)

Çocuk: 1 kızı var

Zeynep Özder’in Menajerliği, Türkiye’nin en önde gelen menajerlik, sanatçı temini ve basın ilişkileri ajanslarından olan ID tarafından yapılmaktadır.

ID Menajerlik İletisim: meltem@idiletisim.com.tr

 

Zeynep Özder’in Sevdiği şeyler

*Kitap okumak

*Yemek yapmak

*Kayak yapmak

 

Zeynep Özder’in instagram adresi @zeynep_ozder ‘dır.

 

Zeynep Özder’in Rol Aldığı Diziler

*Adanalı (Dizi – 2010 – “Özder”)

*Bir Avuç Deniz (film)

*Samanyolu (“Eda”)

*Sen Kimsin (Film – 2011)

*Dila Hanım (Dizi – 2012 – “Hülya”)

*Koyu Kırmızı (Dizi – 2012 – “Mercan”)

*Eve Dönüş (Dizi – “Pınar”)

*Sonsuz Aşk (Film – 2016)

*Payitaht Abdülhamit (Dizi – “Fatma Pesent Sultan”)

*4N1K (Dizi – “Ela öğretmen”)

*Benim Adım Melek (Dizi – 2020 – “Doktor Bahar”)

 

Zeynep Özder Resimleri

Zeynep Özder

Zeynep Özder

Zeynep Özder

 

Zeynep Özder

Zeynep Özder

Zeynep Özder

 

Zeynep Özder

Zeynep Özder

Zeynep Özder

 

Zeynep Özder

Zeynep Özder

Zeynep Özder

 

Zeynep Özder

Zeynep Özder

Zeynep Özder

 

Zeynep Özder

Zeynep Özder

YORUMLAR

  1. Omer define kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve

  2. Omer define sehirobaya gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk senibekliyor dogumgunu gelircekmisiniburaya

  3. Ömer defineseyranmahmutalpay siziözeledim Türkiye gelircekmisini şehirobaya gelircekmisini kahve keyfi içlim

  4. Ömer defineseyranmahmutalpay siziözeledim Türkiye gelircekmisini şehirobaya gelircekmisini keyfi kahveiiçlim

  5. Dizi İyi Davam Etsin

  6. Melek Obrazı İyi Deyil

  7. Güzel Oyunçu Uğurlar Başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.