Beyazıt kulesinin geleneklerine göre görevli yangını hangi sözle haber verir?

Beyazıt kulesinin geleneklerine göre görevli yangını hangi sözle haber verir? Beyazıt Kulesi’nin geleneklerine göre, yangını gören nöbetteki köşklü, “Ağa! Bir çocuğun oldu” derdi. Ağa da sorardı: “Kız mı, oğlan mı? Doğru Cevap: A şıkkı:  Ağa! Bir çocuğun oldu

Beyazıt Kulesinin geleneklerine göre yangını gören görevli yangını hangi sözle haber verirdi?
A) Ağa! Bir çocuğun oldu
B) Paşam! Gök kızıla çaldı
C) Efendi! Müjdemi isterim
D) Beyim! Kazan taştı
Doğru Cevap: A) Ağa! Bir çocuğun oldu olacaktı..

1945 Ankara doğumlu olan Nihal Bilgen, Ankara Kız Lisesi mezunu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2. sınıfta evlenebilmek için bırakmış olan Nihal Hanım, 2000 yılında eşini kaybetmiş. Şu anda 100 yaşındaki annesiyle birlikte yaşayan Nihal Hanım, torununun sürpriz başvurusu üzerine yarışmamıza katılıyor.

Nihal Bilgen kim milyoner olmak ister 3 aralık Pazartesi: 60 Bin lira sorusu: Beyazıt kulesinin geleneklerine göre görevli yangını hangi sözle haber verir? Ağa! Bir çocuğun olduNihal Bilgen kim milyoner olmak ister 3 aralık

Kim milyoner olmak ister 3 Aralık tarihli Diğer yarışmacılar kimlerdi: Üç çocuk babası olan 64 yaşındaki yarışmacımız Bilal Masatlı, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Otuz bir sene ticaretle uğraşmış olan Bilal Bey, 2010 yılında tekrar sınava girerek Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış. Şu anda avukat olarak çalışan Bilal Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı kızının eğitim hayatı için kullanmayı düşünüyor.

Aslen Sakaryalı olan 20 yaşındaki yarışmacımız Aleyna Cesur, eğitim hayatı sebebiyle İzmir’de yaşıyor. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi olan Aleyna Hanım, yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefliyor.
Şırnak Beytüşşebap doğumlu olan yarışmacımız Selman Akkoş, eğitim hayatı için İzmir’de yaşıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi olan Selman Bey, yarışmada 15.000 TL kazanmasının kendisi için yeteceğini söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Beyazıt kulesinin geleneklerine göre görevli yangını hangi sözle haber verir? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2018