Bir Deli Rüzgar Kaç Bölüm Devam Edecek Ne Zaman Final Olacak?

İzleyicinin en çok merak ettiği dizilerden birisi olan Bir Deli Rüzgar Kaç Bölüm Devam EdecekBir Deli Rüzgar Ne Zaman Final Olacak? sorularına yanıt arayacağız burada. Fox TV ekranlarında Cumartesi günleri yayınlanan bir deli rüzgar dizisi izleyiciye güzel zamanlar geçirmeye ve onları eğlendirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Bir deli rüzgar dizisi kaç bölüm devam edecek ne zaman bitecek kaç bölümden sonra final yapacak izleyenler bu soruların cevaplarını oldukça merak etmeye başladılar. Biz de sizler için Bir deli rüzgar dizisinin geleceği hakkında kısa bilgiler ve reytinglerde göre analizler yapmaya çalışacağız.

Bir Deli Rüzgar dizisi 20 ekim cumartesi akşamı final yaparak ekranlara veda ediyor.

Öncelikle Fox TV ekraında cumartesi günü yayınlanan bir deli rüzgar dizisinin nasıl devam ettiği hakkında kısa bilgiler verelim. Bir Deli Rüzgar dizisi aslında çok iyi başlamıştı, başladığı ilk hafta farklı diziler yayınlanmadığı için reytinglerde 1. sırada olan bizi daha sonra yeni Gelin dizisi ile Erkenci kuş dizilerden cumartesi günü yeni sezona başlamaları ile günün izlenme oranları da tamamen değişmeye başladı.

İlk sıralarda yer alan Bir Deli Rüzgar dizisi reytinglerde biraz gerilemeye başladı ve bu durumdan dolayı olumsuz etkilendi yiyebiliriz. Yayınlandığı ilk hafta birinci olan bir deli rüzgar bir sonraki hafta 5. sıraya kadar gerilemişti. 29 Eylül Cumartesi günü 3. bölümü ile ekrana gelen bir deli rüzgar dizisi izlenme oranları aynı olmasına rağmen yeni başlayan dizilerin ağırlığı ile 8. sıraya kadar geriledi. Peki dizinin 8. sırada olması neyi gösteriyor? deli rüzgar dizisi erken final mi yapacak kısa sürede bitecek mi? İşte son reytingler ve dizinin sıralama değişimi:

8. Bir Deli Rüzgar 29 Eylül 2018 Cumartesi Reytingleri 3.52 9.28
5. Bir Deli Rüzgar 22 Eylül 2018 Cumartesi Reytingleri 3.37 9.38
1. Bir Deli Rüzgar 15 Eylül 2018 Cumartesi Reytingleri 3.94 12.05

Bir Deli Rüzgar kaç bölüm sürecek ne zaman bitecek

Elbette dizileri belirleyen en büyük etkenlerden bir tanesi almış olduğu reytinglerde. ancak bir deli rüzgar dizisinin reytingleri 3 haftadır hemen hemen aynı oranda devam ediyor. 3.50 ile 4 oranı arasında Total reyting alan dizi diğer dizilerin durumuna göre sıralamada yer değiştiriyor. Ancak daha başka dizilerinde yeni sezona başlamasıyla cumartesi günleri reyting mücadelesine sahne olacak. bu da gösteriyor ki bir deli rüzgar dizisi kısa süre sonra reytinglerde iyi 10. sıraya bile giremeyecek ve daha da yerlere düşecek sıralamada.

Maalesef reyting kaybeden dizilerin ekranda tutma şansı çok az. Bu yüzden Fox TV bir deli rüzgar dizisine ne kadar sabredebilirim bilmiyoruz ama daha ilk 5 bölüme gelmemiş olan bir dizinin 10. sıralara kadar gerilemiş olması geleceğinin pek parlak olmadığının bir göstergesidir. kesin konuşmayalım ama bir deli rüzgar dizisi böyle devam ederse ilk 10 bölümü bile görmeden erken final kararı alabilir ve ekrana veda edebilir.

Fox TV diğer kanallar gibi çok fazla dizlerin arkasında durmuyor. reytingleri düşmeye başlayan ve izleyicinin çok fazla tutmadığı dizileri kısa sürede erken final yaptırarak ekrandan kaldırıyor. Demek istediğimiz o ki bir deli rüzgar dizisi 6 Ekim 2018 cumartesi günü alacağı reytingler ve sonrasında 13 Ekim Cumartesi günü alacağı reytingler Fox TV için oldukça önemli. Eğer bir deli rüzgar dizisi yeni bölümlerinde de toparlayamaz ve reytinglerinde ki düşüş devam ederse büyük ihtimalle 10. bölüme bulaşmadan dizi erken final yapacak ve Fox TV’deki ekran macerası çabuk bitecek.

Bir Deli Rüzgar dizisi erken final mi yapacak

Elbette yeni dizilere daha fazla şans verilmeli yiyebilirsiniz veya çok sevdiğiniz senaryoyu daha fazla izlemek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. ancak dizilerin ömrü kanalların izlenme oranı da yani reyting oranları ile doğrudan alakalı. iyi reyting alıp reklam kazançlarını artıran diziler uzun süre devam ederken reyting kötü olan diziler kanallara reklam Kazancı veremediği gibi dizinin maliyetlerini bile karşılamakta Zorluk çekiyor. Bu yüzden de yapımcılar reytingi düşen dizileri çok fazla ekrana gitmek istemiyorlar.

Peki Bir Deli Rüzgar dizisinin reytingleri Neden iyi değil neden çok fazla tutulmadı bu dizi diye merak edenler olabilir. birkaç nedeni ben sayayım gerisini siz anlayın. 1- dizinin senaryosu daha kaliteli ve insanların daha çok içine çeken bir senaryo olabilirdi. yani senaryoyu ben daha güzel ve beklentileri karşılayacak şekilde bulsam dizi kaçırmadan izleyebilirim ama benim için sen arıyor açıkçası eksik yeterli değil. 2- dizinin çok sevilen ve çok önemsenen bir baş rolü bulunmuyor. yani insanların çok sevdiği aman bu kişinin dizisini mutlaka takip etmeliyim çok iyi oyuncudur yiyebileceğimiz bir oyunculuk maalesef bizi de göremedik. başka dizide iyi oyunculuklar çıkarmış dizi oyuncuları olabilir ancak tek başına bir bizi sürükleyecek ve arkasında büyük kitleler götürecek oyuncuları Ben şahsen göremedim bir deli rüzgar dizisinde.

3- Cumartesi günü erkenci kuş ve yeni gelin gibi önemli dizilerin yer alması bir deli rüzgar dizisini maalesef olumlu yönde etkilemedi aksine reytinglerin hızla düşmesine ve dizinin sıralama kaybetmesine neden oldu. Bunun gibi birçok etkenler dolayı Bir Deli Rüzgar dizisi istediği renklere ulaşamadı büyük ihtimalle kısa bir süre sonra da erken final yapıp izleyiciye veda edecek.

Bir Deli Rüzgar dizisi kaç bölüm final tarihi ne zaman

Sizler de yorum ve görüşleriniz de bir deli rüzgar dizisinin geleceği hakkında fikirlerinizi aşağıya yazabilirsiniz. Bir Deli Rüzgar dizisi bitmeli mi yoksa devam mı etmeli, kanal değiştirip başka bir kanala transfer olmasını ister misiniz, Bir Deli Rüzgar dizisi sizce erken final yapmayı hak ediyor mu bu konulardaki sorulara cevaplarınızı samimi bir şekilde bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bir Deli Rüzgar Kaç Bölüm Devam Edecek Ne Zaman Final Olacak? (15 Yorum)

  1. Okadar kotu dizilervarken buduzinin bitmesi hicte dogru deil, umarim haftaya tekrar yayinlanir bizleri cok uzdunuz bence baska kanala başka günde transfer olabilir

  2. Okadar kotu dizilervarken buduzinin bitmesi hicte dogru deil, umarim haftaya tekrar yayinlanir bizleri cok uzdunuz

  3. Okadar kõtüdiziler varken budizinin bitmesi hic iyi olmadi, izleyicileri olarak budizinin bitmesini uygun gœrmüyoruz.Aldiniz bukarar bizler cok üzmuşolmakla beraber cok yipratti. haftaya tekrar budiziyi kanalda gõrmek umuduyla….

  4. Böyle bir dizi bitiriliyorsa eğer diğer kanallarda yayınlanan saçma sapan diziler nasıl devam ediyor anlamak mümkün değil.

  5. Erkenci kus yeni gelin kalk gidelim gibi salak dizileri ysparak insanlarin zevksizlestirdiler
    Ayrıca bu reytingler nasil hesaplanıyor bir turlu anlayamadim

Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2018