Bir Doğu Masalı Dizisinde Çalan Şarkıları Kim Söylüyor ?

TRT1 kanalının 2019-2020 sezonu dizileri arasında Bir Doğu Masalı dizisinde çalan şarkılar çok beğeniliyor. Dizi müziklerinin sanatçıları geçtiği son zamanlarda Bir Doğu Masalı dizisindeki çalan şarkıları kim söylüyor sözler ve klipleri nedir şarkının orjinalleri ile birlikte araştırma yaptık.

Bir Doğu Masalı’nda Çalan Aydilge Şarkıları

Bir Doğu Masalı Dizisinde Çalan Şarkılar

Daha öncesinde şarkıları ile gündemden düşmeye dillere plesenk olan dizilerin ses sanatçısı TRT1 için kolları sıvadı. Kendisini Kiraz Mevsimi ve Kiralık Aşk dizilerinde çalan şarkılardan hatırlıyoruz. Yeni besteleri ve eski şarkılardan muhteşem seçimleri ile izleyenlere keyif vermeyi başarmış bir sanatçıyı konuşuyoruz. Şimdi ise twitter hesabından yaptığı paylaşım ile TRT1’de yayınlanması kesinleşen Bir Doğu Masalı dizisinde çalacak müzikleri yapıyorum mesajı ile hepimizi heyecanlandırmayı başardı.

Bir Doğu Masalı Dizisinde Çalan Şarkılar

Bir Doğu Masalı Dizisinde Çalan Müzikleri Kim Yapıyor ?

Ülkemizin önemli müzik isimlerinden biri olan Aydilge TRT1 için çalışmalara başladı. Bu güne kadar yapabildiğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum diyen Aydilge Bir Doğu Masalı dizisinde çalan müzikleri yapmak için kolları sıvadı. Kendisini dizilere müzik yaparken tanıdığımız güzel ses sanatçısını biraz da yakından tanıyalım. Sanatçımızı sosyal medya hesabından takip edebilirsiniz. @Aydilgeonline Tagı ile instagram üzerinden kendisine mesaj gönderebilirsiniz.

Bir Doğu Masalı Dizisinde Çalan Müzikleri Kim Yapıyor ?

Bir Doğu Masalı’nda Çalan Aydilge Şarkıları

Aydilge 25 Haziran 1979 yılında Kütahya’da doğmuştur. Hem müzisyen hem yazarlık yapmaktadır. Kendisine ait bir çok bestesi bulunmaktadır. Varlıklı bir ailenin küçük kızı Aydilge’nin babası doktordur. Henüz iki yaşında iken devlet kurumunda çalışan babasının tayini çıkmıştır. Ankara’ya taşınan ailenin küçük kızı sürekli şarkı söylemektedir. Küçük yaşına rağmen ailesinin desteği ile yeteneğinin geliştirilmesine karar verildi. 87 yılında TRT’nin düzenlediği çocuk korosu elemelerine katıldı. Sınavdan başarı ile geçen Aydilge TRT stüdyolarında koro eğitimi almaya başladı. 7 yıl boyunca TRT Radyosu Çocuk Korosu içerisinde ses sanatçılığı yaptı. O dönemlerde hayal bile edemediği bir şey vardı. TRT1 kanalının reyting rekortmeni olacak Bir Doğu Masalı dizisinde çalan şarkıları o yapacaktı.

Bir Doğu Masalı Dizisinde Çalan Şarkılar ve Sözleri Kim Söylüyor ?

Aydilge 12 yaşından beri her zaman gitarını yanında tanışan bir çocuktu. Sürekli kendi sözlerini yazdığı şarkılarına beste yapardı. Yetenek onun içinde vardı. Aynı zamanda girdiği sınavlarda burs kazanarak Başkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünden 2006 yılında diploma sahibi oldu. Ancak Üniversite birincisi olması onun her alandaki başarısını gösteriyordu. Yüksek Lisan için İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo-TV-Sinema Bölümünü kazandı. İletişim Uzmanı olan Aydilge 2019-2020 TRT1 dizisi olan Üs Yapım’a ait Bir Doğu Masalı’nda çalan şarkılara imza atacak isim olarak belirlendi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.