Bir Litre Gözyaşı Cihan Kimdir? Bilgileri Gerçek Adı İnstagramı (Miray Daner)

Bir Litre Gözyaşı Cihan Kimdir? Bilgileri Gerçek Adı İnstagramı (Miray Daner)…Bir litre gözyaşı dizisi yakında yayınlanmaya başlayacak. dizinin başrol oyuncusu olan Cihan kimdir karakteri nasıldır sizlerle paylaşmak istedik.
Bir litre gözyaşı dizisinde Cihan karakterine hayat veren oyuncunun adı Miray Daner. genç ve güzel bir oyuncu olan Miray Daner bu rolünde hakkını verecektir eminim.

Bir litre gözyaşı dizisi Cihan karakteri Muzo yani Muzaffer ve Figen’in kızıdır. Cihan evinen büyük çocuğu olduğu için anne ve babasının gözünde çok kıymetlidir. Cihan’ın hayatında her şey yolunda giderken bir gün olanlar olur ve hayatı tamamen değişir. Cihan üniversite sınavına gireceğim zaman hayatını karartan o hastalığa tutulur. Cihan’ın hastalığının adı omurilik soğanı dejenerasyonu. (Özgür hareket etmemizi sağlayan omurilik soğanının günden güne yok olması)

Bu hastalık yüzünden Cihan Tüm sosyal hayatını bırakmak zorunda kalır. Cihan’ın bundan sonraki hayatı eve kapalı geçecektir. Cihan yaşadığı her şeyi bir günlüğe yazmaya başlar. Cihan’ın annesi olan Figen ve babası muzo onun bu hastalık boyunca en büyük destekçileri olurlar.

Bir litre gözyaşı dizisi bir Japon uyarlamasıdır. Bu yüzden Bir Litre Gözyaşı dizisi orijinal senaryo ile paylaşmak istedim. Dizinin orijinaline sadık kalınırsa eğer aşağıdaki gibi ilerleyecektir dizimiz.

Gerçek hayattan uyarlanan bu dizinin başrolü olan Aya Omurilik soğanı dejenerasyonu ( bu hastalık bizim özgürce haraket etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir) hastalığına yakalanır ve doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Aya o günden sonra günlük tutmaya başlar. Günlüğüne yazma yetisini kaybedene kadar yazar. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergide günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâyenin ardından hem kitap olarak basılır hem de dizisi yapılır.

Aya, 15 yaşında akıllı ve sportif bir genç kızdır. Ailesinin en büyük çocuğudur. Babasının tofu dükkanı vardır ve dükkanla aynı yerde olan evlerinde yaşamaktadırlar. Aya giriş sınavına girmeden önce düşer ve Asou adlı gençle tanışır. Asou ona yardım eder ve birlikte sınava girerler. Halbuki Asou sınava girmekten vazgeçmişti ama Aya’yı okula yetiştirmeye çalıştığı için o da sınava girer. Aya, Higashi Lisesi’nin giriş sınavını kazanır ve evde bunu kutlarlar. Asou da aynı okulu kazanır ve aynı sınıfa düşerler.

Aya basketbolu oldukça seviyordur ve bu oyunda çok iyidir. Bir gün okula giderken feci şekilde düşer ve çenesi kanar. Bunun üzerine hastaneye giderler ve annesi eskiden hemşire olduğu için hastalıkları bilmektedir ve kızının bir zamandır farklı belirtiler gösterdiğini doktora söyler ve doktor onu muayene ettikten sonra omuriliğinin bozulduğunu tespit eder ve bu hastalığın hiç bir tedavisi olmadığını söyler. Aya bu hastalık sürecinde ailesinin ve arkadaşlarının desteği ile hayatına devam eder.

Bir litre gözyaşı dizisi başrol oyuncusu olan karakterini oynayacak oyuncumuz Miray Daner. Miray Daner kimdir daha önce hangi dizilerde rol aldı Kaç yaşında sevgilisi var mı? sorularının cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Bir Litre Gözyaşı Cihan Miray Daner Kimdir?

15 Ocak 1999’da İstanbul’da doğdu. Miray Daner daha küçük yaşlarda oyunculuğa başladı. Miray Daner ilk olarak Bez Bebek dizisinde rol aldı. daha sonra Papatyam dizisinde uzun süre oyunculuk deneyimi yaşadı. Sesi güzel olan Miray Daner ses konusunda da eğitim aldı. Daha sonra bir çizgi film kanalında Zil çalınca adlı çocuk dizisinde başrol oynadı. Miray Daner Arkadaşım Max isimli çocuk filminde de oynadı. Önemli dizi projelerinde yer alan oyuncu 2011 yılında Çınar Ağacı filmi ile ilk kez sinema filminde oynamış oldu.

Miray Daner Papatyam dizisinden sonra Medcezir dizisinde rol aldı ve bu dizi ile daha çok ünlendi. En son Vatanım Sensin dizisinde oynayan Miray Daner bu dizide hem oyunculuğu hem sesi hem de güzelliği ile seyirciyi etkiledi. Dizide söylediği şarkılar hala kulaklarda.

Miray Daner’in rol aldığı Vatanım Sensin dizisi geçen sezon final yaparak ekranlara veda etti. Bu yüzden Miray Daner yeni sezonda yeni bir diziyle karşımıza çıkıyor. Başarılı ve güzel oyuncu Miray Daner’in yeni dizisi olan Bir Litre Gözyaşı ile herkese ağlatmaya geliyor. Güzel oyuncuya yeni dizisinde başarılar dileriz. Umarız uzun soluklu bir dizi olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2018