Bir Litre Gözyaşı Cihan’ın Hastalığı Ne, Ölecek Mi Miray Daner diziden Çıkacak mı?

Bir litre gözyaşı dizisinden Cihan’ın hastalığı ne? Kanal D’nin yeni sezonda yayınlanacak mükemmel bir dram dizisi geliyor. Miray Daner’in başrolünü canlandıracağı Bir Litre Gözyaşı dizisi fragmanı yayınlandı. Fragmanında en dikkat çekici olan şey ise Miray Daner’in canlandırdığı Cihan karakterinin hastalığı oldu. Cihan’ın hastalığı ve belirtileri nelerdir? Bu konumuzda sizlerle bu bilgileri paylaşacağız.

Bir Litre Gözyaşı dizisinin konusu; Cihan ailesinin biricik kızıdır. Ailesinin pastanesinde çalışıp aynı yerdeki evlerinde mutlu bir hayat sürerken Cihan’ın başıma hiç istenmeyecek bir olay gelir. Cihan amansız bir hastalığa tutulur. Bu hastalığın adı omurilik soğanı zedelenmesi. Cihan bu hastalığı sebebiyle günlük hayatta yaptığı faaliyetleri hareketleri yavaş yavaş yapamayacak duruma gelir.

Bir Litre Gözyaşı dizisi 3. bölümde Cihan arkadaşları ile gittiği gezide Alinin elini tutmak isterken dengesini kaybeder ve uçurumdan düşer. Peki bu uçurumdan düşme sahnesi sonrasında neler olacak Cihan uçurumdan düşünce ölecek mi yaralanacak mı? Bu merak edilen sorunun cevabı için aşağıdaki fragmanı izleyin lütfen..

Cihan’ın doktoru Cihan’dan bir günlük tutmasını ve hastalığın seyrini not etmesini ister. Cihan hastalığa yakalandığından itibaren günlük tutmaya başlar ve her gün not alır. Cihan yazı yazmayı unutacak hale gelene kadar günlüğe yazar. Bu dizi gerçek hayat hikayesidir.

Omurilik soğanı zedelenmesi hastalığı belirtileri nasıl ilerler?

Omurilik beyin kol bacak iç organlar arasında iletimi sağlayan bir yapıdır. Sinirlerden geçen iletiler omurilik vasıtasıyla beyne taşınır. Beyinden gelen her iletide omurilik ile vücuda iletilir. Bu hastalığın tedavisi yoktur. Hayati fonksiyonlarını yavaş yavaş etkileyen bu hastalık Cihan’ın hayatını nasıl etkileyecek?

Bu hastalık ilk başlarda sinsi sinsi ilerlerken ilerleyen zamanlarda Cihan’ın denge koordinasyonuda kaybolacaktır. Cihan sürekli düşecek yürüyemez hale gelecektir. Üniversiteyi kazanıp üniversitede okuma hayalleri kuran Cihan bu hastalık yüzünden eve bağımlı olacaktır.

Bir Litre Gözyaşı dizisi gerçek bir hayat hikâyesinden oluşur. Yaşanan hikaye şu şekildedir; Aya omurilik soğanı dejenerasyonu hastalığına yakalanır. Doktor ona bir günlük yazmasını ve hastalığın ilerleyişini görmesini ister. Aya-Nee yazmayı unutana kadar günlük tutmaya devam eder. 23 Mayıs 1988 yılında hayata gözlerini kapatır.

Bir dergi aracılığı ile bu hastalıkta tuttuğu günlükler yayınlanır. Bu günlükler sonra kitaba basılır ve daha sonrada dizisi yapılır. Dizinin gerçek hayattan alınmış olması da onun inanılırlığını artıracaktır. İzlerken gözyaşlarınızı tutamayacağınız Bir Litre Gözyaşı dizisi yakında Kanal D ekranlarında başlayacak.


Bir Litre Gözyaşı Cihan’ın Hastalığı Ne, Ölecek Mi Miray Daner diziden Çıkacak mı? sorusuna detaylı olarak yanıt vermeye çalıştık. Sizlerde aşağı yorum ve görüşlerinizi yazabilirsiniz..

YORUMLAR

  1. cihan ölmesin sakin

  2. Sanki bu hastalığın ms belirtisiyle ayni ben ms hastasiyim șikayetlrimiz ayni yürüyememe düşmek görme bozukluğu güzel bir film gibi gorunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.