Bir Litre Gözyaşı Mahir Kimdir? Cihan’ın Sevgilisi (Mert Yazıcıoğlu)

Bir Litre Gözyaşı Mahir Kimdir? Cihan’ın Sevgilisi (Mert Yazıcıoğlu)… Bir litre gözyaşı dizisi 7 Ekim Pazar akşamı Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. Bir litre gözyaşı dizisinin iki genç ve yetenekli oyuncusu Miray Daner ve Mert Yazıcıoğlu dizi de Cihan ve Mahir karakterini canlandıracak. Bir Litre Gözyaşı Cihan hayat dolu bir genç kızken Mahir asi ruhlu biridir. İkisinin tesadüfi karşılaşmaları sonucu önce güçlü bir arkadaşlık sonra aşk doğacaktır.

Bir Litre Gözyaşı dizisinin iki başrol oyuncusu Cihan ve Mahir ilk başlarda çok yakın dost olacaklar. Cihan üniversite sınavına girecekken düşer ve Mahir’le karşılaşır. Mahir onu sınava yetiştirir. Mahir sınava girmeme kararı almıştı. Ancak Cihan’ı sınava yetiştirdiği için kendisi de girer sınava. Bu tesadüf ikisinin da hayatını etkileyecektir.

Bir litre gözyaşı dizisi Mahir karakteri rolü nasıl biri?

Mahir Yetkin 19 yaşında. Cihan’ın en yakın arkadaşıdır. Karizmatik yakışıklı ancak çevresiyle çok fazla iletişim kurmayan biridir. Doğuştan isyankar ve dobra oluşu insanların ona uzak durmasına sebep olur. Herkese kendince kafa tutar ve bu yüzden akranları tarafından tuhaf biri olarak görülür ancak onun bu asiliği onu hem insanlardan uzaklaştırır hem de onu çekici kılar.

Bir litre gözyaşı dizisinde Mahir Cihan hastalığını öğrendikten itibaren onun her şey olmuştur. Cihan’ın bundan sonraki hayatında en büyük destekçisi yardımcı olacaktır. Bu konuda ikilinin birbirine bağlılığı destek olması seyircileri ve herkesi derinden etkileyecektir.

Bir litre gözyaşı Mahir karakterini canlandıran oyuncu kimdir?

Bir litre gözyaşı dizisinde Mahir karakterini canlandıran oyuncu Mert Yazıcıoğlu’dur. Mert Yazıcıoğlu 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Denizlilidir. Üniversite eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme bölümünde almıştır.

Mert Yazıcıoğlu şans eseri oyunculuk yapmaya başlamıştır. Bir süre oyunculuk eğitimi alan Mert Yazıcıoğlu Dedemin İnsanları adlı filmde ilk oyunculuk tecrübesi yaşamıştır. 2013 yılında da FOX TV’de yayınlanan Karagül dizisinde birçok usta oyuncu ile oynamıştır. Karagül dizisi Mert Yazıcıoğlu’nun ünlenmesini sağlamıştır. Karagül dizisindeki Baran rolü ile geniş kitleler tarafından tanınan bir isim olmuştur.

Yine Fox TV’de yayınlanan Burak Sağyaşar imzalı Umuda kelepçe vurulmaz dizisinde Mert Yazıcıoğlu başrol oynamıştır. Ardından Kanal D ekranlarında yayınlanan Mehmet bir Cihan Fatihi dizisinde genç Yeniçeri Korkut rolüyle seyirci karşısına çıkmıştır.

Şimdi de yine Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir Yetkin rolünü canlandıracaktır. Genç ve başarılı oyuncu Mert Yazıcıoğlu Bir litre gözyaşı dizisinde de kendini gösterecek ve başarılı olacaktır diye bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 7 Ekim 2018