Bir Litre Gözyaşı Oyuncuları Karakterleri Dizide Kim Kimdir?

Bir Litre Gözyaşı Oyuncuları Karakterleri Dizide Kim Kimdir? Kanal D’nin yeni dizisi Bir Litre Gözyaşı MF yapım yapımcılığında yayınlanacak. MF yapım daha önce Japon uyarlaması olan Anne ve Tehlikeli Karım dizilerini Türk seyircisiyle buluşturdu. Şimdi de Bir Litre Gözyaşı dizisini Türk seyircisine sunacak. Orijinal adı İchi Rittoru No Namida olan dizinin adı da direk Türkçe’ye çevrildi ve Bir Litre Gözyaşı oldu.

Bir Litre Gözyaşı dizisi oyuncuları karakterleri kimlerdir bu bilgiler için konumuzu açtık. Bir Litre Gözyaşı dizisi başrol oyuncusu için Vatanım Sensin Hilal’i Miray Daner ile anlaşıldı. Bir Litre Gözyaşı dizisi tüm oyuncuları aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Bir Litre Gözyaşı dizisi konusu; Cihan henüz gencecik bir kızdır ve üniversite sınavına hazırlanmaktadır. Okul heyecanı yaşarken diğer taraftan da aşk duygusunu yaşamaya başlar. O düşüncelerini ilk annesi ile paylaşır. O aşık olduğunu zannederken aslında amansız bir hastalığa tutulmuştur. Bunu ilk öğrenen kişi annesi Figen olur.  Kızının bundan sonraki hayatını en güzel şekilde geçirmesi için çabalar.

Bir Litre Gözyaşı dizisi Cihan karakterini Miray Daner canlandırırken annesi Figen karakterini de Sanem Çelik oynayacak. Cihan’ın aşık olduğu erkek Mahir rolünde ise Mert Yazıcıoğlu’nu göreceğiz. Cihan’ın babasını da Tolga Tekin canlandıracak. Aşağıda oyuncularımızla ilgili detaylı olarak karakter bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bir Litre Gözyaşı Miray Daner (Cihan) Karakteri Bilgileri

Miray Daner 1999 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde bitirdi. Küçük yaşlardan beri oyuncu olan Miray Daner ilk defa 10 yaşında Bez Bebek dizisinde rol aldı. Bez Bebek dizisinden sonra Papatyam dizisinde oyuncu olan Miray Daner ses eğitimi de aldı ve dizilerde bolca güzel sesini kullanıp şarkılar söyledi.

Miray Daner bir çizgi film kanalında Zil çalınca adlı çocuk dizisinde Duygu karakterini canlandırmıştı. 2013 yılında da Arkadaşım Max isimli komedi türündeki çocuk filminde başrol oyuncusu çocuğun ablası rolündeydi. Miray Daner, 2011 yılında sinema dünyasına Çınar Ağacı filmiyle adım attı.

Medcezir dizisinde Beren rolünü oynayan Miray Daner bu dizi ile kendini tanıtmış daha da ünlenmiştir. En son rolü de Vatanım Sensin oldu. Vatanım Sensin dizisinde hem sesiyle hem güzelliğiyle hem de oyunculuğu ile seyircinin dikkatini çekmeyi başaran güzel oyuncu yeni dizisi olan Bir Litre Gözyaşında da başrol oyuncusu olmuştur.

Bir Litre Gözyaşı Dizisi Mahir Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir karakterine hayat verecek olan Mert Yazıcıoğlu dizide Cihan’ın aşık olacağı adamdır. Cihan üniversite sınavına gireceği sırada Mahir ile karşılaşır. Mahir sınava girmekten vazgeçmişken sırf Cihan’ı sınava yetiştirmek için kendisi de sınava girer.

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir rolü karakteri; Cihanın önce en yakın arkadaşı sonraları ise her şeyi olmuştur. Çevresiyle az iletişim kuruyor ve karizmatik bir çocuk. İsyankar bir çocuk ve kabalık derecesinde dobra bir isim. Serikanlılığı kendine göre herkese kafa tutması asiliği ile arkadaşları tarafından tuhaf diye nitelendirilse de bu onu daha gizemli ve çekici hale getirir.

Mahir karakterine hayat veren Mert Yazıcıoğlu 1993 Denizli doğumludur. Üniversite eğitimi için İstanbul’da bulunan Mert Yazıcıoğlu Aydın Üniversitesi İşletme bölümünde eğitim görmektedir. Mert Yazıcıoğlu daha önce Kayıp Şehir ve Karagül dizilerinde rol almıştır. Karagül dizisindeki rolü ile ünlenmiş tanınmıştır.

Bir Litre Gözyaşı dizisi Figen Kimdir? Sanem Çelik Bilgileri

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Cihan’ın annesi karakterini canlandıracak olan oyuncu Sanem Çelik oldu. Sanem Çelik dizide hemşiredir. Kızındaki değişimi ilk fark eden kişi de odur. Figen kızının hastalığını öğrendikten sonra onun bundan sonraki hayatını en rahat şekilde geçirmesi için çabalayacaktır.

Sanem Çelik 1975 İstanbul doğumludur aynı zamanda ressam ve dansçıdır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bale bölümünde eğitim almıştır. Sanem Çelik ilk dizisi Kara Melek ile tanınmıştır. Canım kocacığım, Aliye, İnadına Yaşamak ve Güldünya dizilerinde rol almıştır. Sanem Çelik geçen sezon Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı. Yeni sezona Bir Litre Gözyaşı dizisi ile anlaştığı için Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı.

Bir litre gözyaşı Cihan’ın babası Muzo karakteri kimdir Tolga Tekin bilgileri;

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Cihan’ın babası rolünü canlandıracak olan Muzaffer yani Muzo’nun Pasta ve unlu mamüller dükkanı bulunmaktadır. Çocukları ile bu dükkanda hem çalışıp hem eğlenmeyi bilen Muzo kızının hastalık haberi ile yıkılır. Hem Figen hem de Muzo bundan sonraki hayatlarını kızları Cihan’a adamıştır.

Muzo karakterine hayat verecek olan oyuncu Tolga Tekin 1973 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro mezunu olan oyuncu daha önce Bizim Evin Halleri, Deniz Yıldızı, Kelebekler, Reis, Behzat Ç , Muhteşem Yüzyıl ve en son Paramparça dizilerinde rol almıştır.

Bir Litre Gözyaşı dizisinde Cihan’ın 3 tane daha kardeşi var. Cihan’ın Elif, Deniz ve Eda isimli 3 kardeşi vardır. Muzaffer fırınında çocukları ile birlikte hem çalışıp hem mutlu olmayı bilirken Elif biraz özgür kalmayı takılmayı seven biridir. Deniz ve Eda Cihan’ın küçük kardeşleridir. Bu kardeşler birbirine sevgiyle bağlıdır ve onları Cihan’ın hastalığı kenetleyecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bir Litre Gözyaşı Oyuncuları Karakterleri Dizide Kim Kimdir? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2018