Burak Özçivit Diriliş Ertuğrul’da Osman Gazi Oldu, Osman Gazi Tarihte Kimdir?

Burak Özçivit Diriliş Ertuğrul’da Osman Gazi Oldu, Osman Gazi Tarihte Kimdir? Diriliş Ertuğrul dizisi sezon finalinde Osman Bey doğmuştu. Sezonun böyle bitmesinin ardından yeni sezonda Osman Bey’in çocukluk ve gençlik dönemi anlatılacak. Osman Bey’in çocukluğunu ve gençliğini iki ayrı oyuncu canlandıracak.

Yeni sezonda Diriliş Ertuğrul dizisinde Osman Bey’i hangi oyuncular canlandıracak sorusu merak ediliyordu. Bizlerde sizlerle bu sorunun cevabını paylaşalım. Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonunda yerini Osman Gazi’ye bırakıyor. Osman Gazi Osmanlı Devletinin kurucusu ve Ertuğrul Gazi’nin oğlu. Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazi yeni sezonda çocukluk döneminden itibaren devam edecek.

Diriliş Ertuğrul dizisi Osman Gazi olarak devam edecek. Osman Gazi çocuk rolünü canlandıracak olan oyuncu belli oldu. Yeni sezonda önce Osman Gazi’nin çocukluğu gösterilecek. Osman Gazi’nin çocukluğunu Yiğit Mergen canlandıracak.

Osman Gazi Çocuk Oyuncu Kimdir Bilgileri?

Diriliş Ertuğrul (Osman Gazi) dizisinde Osman Bey rolünü canlandıracak olan oyuncu Yiğit Mergen oldu. Yiğit Mergen 2004 doğumlu. Yiğit Mergen henüz 14 yaşında ancak bu zamana kadar bir çok reklam filminde ve dizi filmde rol aldı. Yiğit Mergen 2013 yılında Cinayet dizisinde rol aldı. Bir Kahramanın Rüyası filminde oynadıktan sonra da 2018 yılında Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde rol aldı. Kenan İmirzalıoğlu’nun çocukluğunu canlandırmıştı.

YİĞİT MERGEN DETAYLI BİLGİ VE RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN…

Yiğit Mergen Kenan İmirzalıoğlu’nun çocukluğunu canlandırdıktan sonra şimdi de Diriliş Ertuğrul Osman Gazi’nin çocukluğunu canlandıracak. Osman Gazi’nin çocukluğunu Yiğit Mergen canlandırdı.Osman Gazi’nin gençliğini ise Burak Özçivit canlandıracak.

Diriliş Ertuğrul Osman Gazi’yi canlandıracak oyuncu Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit bu sezon hangi dizide rol alacak diye merak ederken  Diriliş Ertuğrul’da Osman Gazi rolünü oynayacağı kesinleşti. Osman Gazi’nin gençliğini canlandıracak Burak Özçivit Osmanlı Devleti’nin temellerini atacak. Burak Özçivit Kimdir? Burak Özçivit 1984 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümü mezunudur.

2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında gelecek vaadeden yarışmacı seçilmiştir. Yarışmanın ardındanda Uğurkan Erez Ajans’a bağlı olarak mankenlik yapar. Mankenlik yaparken de oyunculuğa başlamıştır. Artık mankenliği bıraktı.

2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasına tekrar katıldı ve yarışmanın kazanan ismi oldu. Ardından yarışmada birinci olduğu için Best Model Of World yarışmasına katıldı. Burada da dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi.  Faruk Saraç, Abbate, Tween ve NetWork gibi markaların defilelerinde yurtiçi ve yurtdışı defilelerinde görev aldı.

Burak Özçivit oyunculuğa ilk adımını Eksi 18 dizisi ile yaptı. Ardından ilk sinema filminde rol aldı. Musallat adlı korku filminde oynadı. Kartal Tibet’in Zoraki Koca isimli dizisinde rol aldı.  2008 de Baba Ocağı dizisi ile de çok sevildi. Köy de çekimleri yapılan diziye gelen şehirli delikanlı Güven rolündeydi. Küçük Sırlar dizisinde Çetin’i oynadı. Her dizisi ile daha çok tanındı ve sevildi.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterine hayat verdi. Ardından Malkoçoğlu filminde oynadı. Reşat Nuri Güntekin’in eseri olan Çalıkuşu diziye uyarlandı ve Kamran rolünü Burak Özçivit canlandırdı.  Çalıkuşu dizisinde Fahriye Evcenle birlikte başrol oynadı. Sonrasında Fahriye Evcen’le Aşk Sana Benzer filminde oynadı. Sonrasında ise Kara Sevda dizisinde rol aldı. Kara Sevda geçen sezon final yaparak ekranlara veda etti.

Burak Özçivit 2017 yılında da eşi Fahriye Evcen’le dünya evine girdi. Çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Burak Özçivit yeni sezonda yeni dizisinde başarılar diliyoruz.

Burak Özçivit önceki sezon bir dizi de rol almadı. Bu sezonda reyting rekortmeni olan Diriliş Ertuğrul Osman Gazi rolünde oynayacak. Başarılı oyuncu bu rolünde hakkını verecektir eminiz. Diriliş Ertuğrul Osman Gazi’yi ailecek beğenerek izleyebiliriz bu sezonda.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Burak Özçivit Diriliş Ertuğrul’da Osman Gazi Oldu, Osman Gazi Tarihte Kimdir? (2 Yorum)

  1. ☀️OSMAN GAZİ☀️ERTUĞRUL GAZİNİN EN KÜÇÜK OĞLU OSMAN GAZİ 1258 Çİ İLDE DÜNYAYA GELİP 24 YAŞINDA BABASIN YERİNE KECMİŞ OSMAN GAZİ ATA MİNMEKDE KILINÇ KULANMAKDA SAVAŞMAKDA BİRİNÇİ OLUP 1281 Çİ İLDE BABASIN YERİNE AŞURAT BEY OLMUŞ OSMAN GAZİ 1326 ÇI İLDE BURSADA HASTALANARAK ÖLMÜŞ OSMAN GAZI YAŞADIĞI DÖVÜRDE OSMANLI DÖVLETİN TEMELİN KURMUŞ ☀️☀️DİRİLİŞ ERTUĞRUL☀️DİZİSİN OYUNCULARI İYİ SEÇİLMELİ ÇÜNKÜ BU DİZİ BÜTÜN DİZİLERDEN SECİLİR DİZİ TARİKİ KEHRAMANLARIN KEHRAMANLIKIN BİZE GÖSTERİR DİZİNİN KEHRAMANLARINA VE KOLEKTİVİNE UĞURLAR ARZU EDİRİZ

  2. Burak özçivit bir daha hiç bir dizini seyretmeyeceğim sen git o TRT de kal olurmu .?

Eklenme Tarihi: 3 Eylül 2018