Burak Yörük Kimdir? Sevgilisi kim?

burak yoruk kimdir

26 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul’da doğan Burak Yörük 1.92 boyundadır. Ayrıca ikizler burcudur. Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim gören Yörük, oyunculuk kariyerine 2002 yılında başladı. İlk oyunculuk deneyimini 7 yaşında iken Sırlar Dünyası isimli dizi ile gerçekleştirmiştir Gerçekleştirilmiş olan röportajlar neticesinde hangi takımlı olduğu ve aslen nereli olduğu bilgisine ulaşamadığımız Burak Yörük’ün sevgilisi güzel oyuncu Alina Boz idi. İdi diyoruz çünkü artık bu birliktelik son bulmuştur.4N1K dizisinde oynadığı Barış Ozansoy kişiliği ile oldukça önemli takipçiye ulaşmayı başarmıştır. Daha sonra ise peş peşe girdiği dizilerde kendini ön planda tutan yakışıklı oyuncu bizlerin karşısına farklı dizilerde çıkmış ve her defasında hayranlarını heyecanlandırmıştır.

Oyunculuk ile birlikte DJ’likte yapan Burak Yörük Ozan Çolakoğlu’nu idol olarak görmektedir. Ancak oyunculuktan da vazgeçmek istememektedir. Bazı kesimler tarafından Justin Bieber’e benzetilmektedir. Ama o daha çok kendisi olmak istemektedir. Günümüzde İstanbul’da yaşayan Burak Yörük, dizi ve film çalışmalarını sürdürmektedir.

Yakışıklı oyuncu Fox TV ekranlarında yayınlanacak olan romantik komedi dizisi Aşk Mantık İntikam dizisinde rol alacak, dizi kore yapımı bir başka dizinin türkçeye uyarlanmış hali.

Eğitim yaşamı, mezuniyeti ise;

Akademi 35 Buçuk ’ta oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumuştur. Gelecek projelerde sert rolleri üstlenmek isteyen yakışıklı oyuncu, sarışın olmanın da bundan dolayı dezavantaj olduğunu açıklamıştır. Lakin son seneleri bu dezavantajlı durumun Kıvanç Tatlıtuğ aracılığıyla kırıldığını da belirtmiştir. İlerleyen zamanda birden çok çalışmada sert karakterleri de canlandırması beklenmektedir.

Peki Oyuncunun bir günü nasıl geçiyor?

“Setimin olduğu gün zaten başka hiçbir şey yapmaya zamanım olmuyor. Ev-set-ev-set gibi bir rutin düşünün. Çalışmadığım zamanlarda da sakin bir hayatım var aslında. Spor yapıyorum, arkadaşlarımla buluşuyorum, basketbol oynuyorum, YouTube için video çekiyorum genel olarak” Diyor.

Peki oyuncu sporunu nasıl yapıyor?

Spor salonuna gidiyorum ama açıkçası çok sevmiyorum. Boks yapıyorum, basketbol oynuyorum ve kayıyorum. Bu aralar en fazla bu üçü ile ilgileniyorum. Hatta basketbola biraz ara verdim, diğer ikisi daha baskın diye. Sporu İki saatlik set aram olduğu zaman bile stüdyoya gidip çalışıp geri dönecek kadar severek yapıyorum.

Adrenalin denince oyuncunun aklına ne geliyor?

Kesin söylenmiştir ama benim aklıma ilk önce “aşk” geliyor. Bu arada çok rahatsız edici bir şey bence, yani hiç tavsiye etmiyorum. Ayrıca ben adrenalini hiç sevmiyorum. Evet sörf yapıyorum, kaykay yapıyorum, motora biniyorum ama bunları adrenalin için yapmıyorum, benim böyle bir arayışım yok. Hatta özellikle de şuan daha entelektüel şeylere kaymış durumdayım. Biraz büyüyorum galiba. Şu sıra Resim, sinema, tiyatro gibi şeylerle ilgiliyim.

Oyuncuya hayatında yaptığın en heyecan verici şey neydi? Diye sorulduğunda oyuncu: 

Âşık olmak diyor. Burak Yörük oyuncu olmasaymış Basketbolcu olurmuş.

Ünlü olmak nasıl bir şey sorusuna oyuncu şöyle cevap veriyor?

Ünlü olunca hayatında ne değişti diye sorduklarında annem lafa atlayıp “O zaten evde hep ünlüydü” diyor. Ailenin tek erkek çocuğu olduğum için bu konuda biraz haklı. Özür dileyerek söylüyorum ama annemin sevgisi 1 milyon hayrana bedel bir sevgi. Benim ünlü olmam arkadaşlarımla aramızda bir şaka. Bu duruma adapte olamadım, olmayacağım da. Adapte olduğun zaman hastalanmaya mahkumsun. O kısmı benim işim, eve geldiğimde yine aynı Burak’ım. İşini iyi yapan herkes kendi işinde ünlü zaten. Bu durumdan rahatsız değilim, aksine çok da seviyorum. Ünlü olmayı bir şeyleri iyi yaptığımın işareti olarak değerlendiriyorum.
Burak Yörük çok duygusal bir yapıya sahipmiş.

Burak Yörük’ün Oynadığı diziler :

gibi dizlerde yer alan Burak Yörük ayrıca

“4N1K” ve “4N1K-2” filminde Barış Ozansoy karakterini canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version