Büyük Oyun Abbas Güçlü Final Yaptı! Büyük oyun bittimi?

Büyük Oyun Abbas Güçlü Final Yaptı! Büyük oyun bittimi?

Abbas Güçlü'nun işletmecisi olan Abbas Güçlü ile, "Büyük Oyun", dün akşam dev final ile 
ekranlara geldi. Yedi hafta, Türkiye'nin en iyi oyun mücadelesinin yaşandığı  programda Büyük 
ödül 250 bin TL idi. Jüri üyeliği, Netmarble EMEA Başkanı Barış Özistek, MEF Üniversitesi 
Rektör Yardımcısı. Profesör Doktor. Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü 
Doğan Dinçer ve Erhan Erkurt ile Reconcact kurucusu Simay Dinç.

Şampiyonluk için yarışıyorlar…

Yedi yarı finalistin dev ödül için bir daha jüri karşısına çıktığı büyük finalde,  Uğur Tosun, Harun Uysal, Hakan Uygun “Swordwars”, Ahmet Keleş “Drunk Bird” , Metehan Şahin  “Black”, Mustafa Şenel “Never Drop”,Doğan Tosun  “Watch and Walk”, Gökhan Kınay, Yusuf Işık, Lütfi Demir “Battle Medal”Umur Can Gürelli, Hakan Özer, Kerem Akyüz, “Kağıt Makineler  ve izleyici oyları ile finale kalan Umur Burak Tutar’ın  “Ertuğrul Gazi” oyunu yarıştı.

”Kağıt Makineler” yarışını kazandı

Hakan Özer,  Kerem Akyüz ve Umur Can Gürelli ‘Paper Machines’ adlı  telefonla yazdıkları oyun kazandı. Fizik ile eğlenceyi birleştiren ekip, eğitsel oyunları eğlenceli hale getirmeyi ve kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Netmarble ve Startershub’ın 250.000 $ yatırım ortaklığı olan The Paper Machines, aynı zamanda Unity Europe Copenhagen’ta dünyanın en iyi oyun geliştiricileriyle tanışacak ve dili Just English’in Amerikan şubesinde eğitim alabilecek.

Gökhan Kınay, Yusuf Işık ve Lütfi Demir, “Battle Medal” kaznandı ve üçüncüsü ise ”Swordwars” ile , Uğur Tosun, Harun Uysal ve Hakan Uygun oldu. İkinci ve üçüncü olan, Just English’in New Jersey şubesinde 3 aylık dil eğitimi kazanan Netmarble’ın yayıncı desteği oldu.

Jüri üyeleri arasında MEF Üniversitesi Rektörü bulunmaktadır. Profesör Doktor. Erhan Erkurt, yarışmacılar için başka bir sürpriz yaptı. Birinci, ikinci ve üçüncü sırada, MEF Bilişim bursuyla tüm finalistlere girişimcilik eğitimi desteği sağlayacağını açıkladı. Ayrıca, tüm yarışmacılara İTÜ ARI Teknokent, Hacettepe ve ODTÜ Teknokent’te ücretsiz ofis olanakları sağlandı.

Büyük Oyun Abbas Güçlü Final Bölümü


 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2019