Canevim Günnur Kimdir? Gerçek Adı (Zuhal Gencer Erkaya) Kaç Yaşında

Canevim Günnur Kimdir? Gerçek Adı (Zuhal Gencer Erkaya) Kaç Yaşında

ATV ekranlarında merakla beklenen dizi Canevim, yakın bir zamanda izleyici ile buluşacak. Dizinin çekimlerinden kareler sosyal medyada paylaşılırken, yazın bir zamanda da uzun zamandır beklenen dizi tanıtım reklamı yayına girdi. Aile yaşamına dair en çarpıcı karelerin yer aldığı ve merak duygusu uyandıran tanıtım reklamı ile beraber gözler de tekrar Canevim dizisinin usta oyuncularına ve konusuna çevrildi.

Günnur karakteri ile Ceylan’ın annesi rolünü üstlenen Zuhal Gencer Erkaya da başarılı oyunculardan bir tanesidir. Bir yaz dizisi olarak ekranlara gelmesine rağmen reyting rekorları kırması beklenen ve sezon dizisi olarak da ATV ile devam edeceği öngörülen dizide Günnur, kızlarına sıkı sıkıya bağlı olan bir anneyi oynayacaktır.

Can Evim Günnur Kimdir? Zuhal Gencer Erkaya Hayatı

Zuhal Gencer Erkaya 13 Temmuz 1961 tarihinde doğmuştur. Yengeç burcu olan başarılı oyuncu, başarılarının yanı sıra da oldukça duygusal ve evcil bir karaktere sahiptir. Evli ve bir oğlu olan Erkaya şuanda İstanbul’da yaşamaktadır. Genç yaşta tiyatro eğitimi ve çalışma hayatına başladığı için özel hayatında da her zaman çalışmalarıyla gündeme gelmiştir.

CanEvim Dizisi Günnur “Zuhal Gencer Erkaya” Kariyeri

1984 yılında Taner Barlas Tiyatro okulunu kuran oyuncu, tiyatro aşığı ve tiyatroya gönül vermesi nedeni ile başarılı bir tiyatro oyuncusu olarak görülmektedir. Taner Barlas Tiyatrosu’nun ardından Gülriz Sururi Tiyatrosunda da çalışmalarını sürdürmüştür. Tiyatrodan hiç vazgeçmeyerek 1997 yılında Kocaeli Devlet Tiyatrosu kadrosuna geçiş yapmıştır. Şuanda Kocaeli Devlet Tiyatrosu kadrosunda yer alarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tiyatronun yanı sıra sinema ve dizi hayatı da bulunmaktadır. Kariyerinde birçok dizi ve sinema rolü gerçekleştirmiştir. Bunlara bir de tiyatro oyunları eklenince, oldukça geniş bir kariyer yelpazesi oluşmaktadır. Bu nedenle birçok genç ve orta yaşlı nesil tarafından tanınmaktadır. Sürekli olarak ekranlarda gördüğümüz başarılı oyuncunun ilk oyunculuk deneyimi tiyatro ile olsa da TRT ekranlarında 1996 yılına oynayan dizi Şaşıfelek Çıkmazı ile ün yapmıştır. Şimdiye kadar kırka yakın dizi ve filmde rol almıştır. Bu sayının kat ve kat fazlası tiyatro oyunlarında da yer almıştır. Bu nedenle kariyer hayatında da birçok başarılı ve önemli ödüllere layık görülmüştür. Sanat filmlerinin yanı sıra sinema filmlerinin de başrol kadın oyunculuğunu çoğu kez üstlenmiştir.

1987 yılında Gecenin Öteki Yüzü isimli dizide ilk rolünü almıştır. Cahide, Şaşıfelek Çıkmazı, Beş maymun Çetesi, Esir Şehrin İnsanları, Arapsaçı, Kabuslar Evi, Sinekli Bakkal, Yersiz Yurtsuz, Hanımın Çiftliği, Sevdaluk, Uçurum, Güldünya, Gülizar, Yol Arkadaşım, Limon Ağacı dizileri oynadığı dizilerden sadece bir kısmıdır. Bir bu kadar da dizi ve sinema filminde rol almıştır. Son olarak da bir yaz dizisi olarak ATV ekranlarına gelecek olan Canevim dizisinde Ceylan’ın annesi rolü ile ekranlara çıkacaktır. Girmiş olduğu her projede başarılara imza atan Erkaya, bu projesinin de hakkını verecektir. Çoğu televizyon dizisinde anne rolünü oynayarak, bu dizide de en uygun anne adayına layık görülmüştür.

Canevim Zuhal Gencer Erkaya Fotoğrafları

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2019