Canevim Hamza Kaç Yaşında? Kimdir Nerelerde Oynamıştır?

Canevim Hamza Kaç Yaşında? Kimdir Nerelerde Oynamıştır?

Canevim Hamza Gerçek Adı : Rıza Akın

Canevim dizisi, aile dizisi olması nedeni ile birçok aile kendisi ile özdeşim kuracak ve yazın ATV ekranlarına kilitlenecek. Oldukça samimi bir konusu olan dizinin oyuncuları da bir o kadar samimi ve cana yakın. Birbirinden yetenekli ve usta oyuncuların bir araya getirilerek neredeyse gerçek aile oluşturmaları diziye sıcak bir atmosfer katmış durumda görünüyor. Yapılan çekimler ve yayınlanan reklam filmi neticesinde dizinin de hem konusunun hem de oyunculukların ses getireceği muhakkak. Dizinin başrol kadın oyuncusu olan Biran Damla Yılmaz’ın hayat verdiği Ceylan karakterinin babası olan Hamza, tam da bir baba profilinde. Zaten sıcak bir aile babası rolünde de Rıza Akın’dan başkası düşünülemezdi.

Rıza Akın Hayatı ve Kaç Yaşında?

ATV ekranlarında yakın bir zamanda izleyici ile buluşacak olan Canevim dizisinin çekimlerine nisan ayında başlandı. Dizi çekimlerinden görüntülerin tamamına gizlilik nedeni ile erişim engeli vardır. Fakat dizi yapımcıları görüntülerin bir kısmının paylaşılmasına müsaade etti. Bununla birlikte yeni tanıtım reklamının da yayına girmesinin ardından merakla beklenen bir dizi haline geldi. Dizide birbirinden usta ve birbirinden başarılı oyuncular yer almaktadır.

Hamza karakteri ile Ceylan’ın babasına hayat veren Rıza Akın da en usta ve başarılı oyunculardan bir tanesidir.

15 Eylül 1957 yılında doğan başarılı sanatçı, 62 yaşında, başak burcudur. Burcunun tüm özelliklerini taşıyan Rıza Akın, hem özel hayatında hem de iş yaşantısında oldukça titiz ve başarılıdır. Temiz ve titiz olmasında aşırılığa kaçması tam da burcunun özelliğini yansıtmaktadır. Adana doğumlu olan Rıza Akın aslen Erzincanlıdır. Erzincan’dan Adana’ya ailesinin göç etmesi nedeni ile burada doğmuştur.

Rıza Akın Kariyeri

Eğitim hayatına Adana’da devam etmiş sonrasında ise Ankara’ya taşınmıştır. Yıldızı Ankara’da parlayan başarılı oyuncu ardından çalışmalarını İstanbul’da devam ettirmiştir. Tiyatro kökenli olması nedeni ile Adana Tiyatro Derneği Yönetim Kurulu üyeliğini halen devam ettirmektedir. Tiyatro ile ortaokul zamanında tanışmış ve 62 yaşında olmasına rağmen tiyatroyu bırakmamıştır.

Sinema ve televizyon oyunculuğuna devam etse de kalbinin hep tiyatroda olduğunu röportajlarında belirtmektedir. Halen bazı tiyatro çalışmalarında yer almaktadır. Birçok televizyon dizisi, sinema filmi ve reklam filmlerinde ekranlarda gördüğümüz Rıza Akın, oldukça başarılı bir oyunculuk hayatı sürdürmektedir. Adana Altın Koza film festivaline danışmanlık yapıyor olması, memleket sevgisini içinde barındırarak doğduğu topraklardan hala kopamamasının bir ürünüdür.

Kardeş Payı, Yuvamdaki Düşman, Cesur Yürek, Maral dizileri en son rol aldığı dizi çekimleridir. Hesaplaşma, Masumlar, Beyaz Gelincik, Ben Onu Çok Sevdim gibi dizilerde de rol almıştır. Oldukça fazla dizi ve filmde yer alan ünlü oyuncu uzun zamandır ekran karşısında yer almaktadır. 2019 Haziran ayında ekrana gelecek olan Canevim dizisinde Ceylan’ın babası Hamza rolü ile izleyici karşısına çıkacaktır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.