Çarpışma Dizisi Neden İzlenmedi, Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek Final Olacak?

Çarpışma dizisi Show TV ekranlarında 22 Kasım 2018 Perşembe günü ilk bölümüyle ekrana geldi ve uzun süredir beklenen dizi ilk bölümü ile seyirci ile buluştu. Herkes çarpışma dizisinin oldukça iyi bir reyting alacağını ve Perşembe günleri ilk sıradaki Bir zamanlar Çukurova dizisini geçemese bile ona en yakın dizi olacağını ve reyting başarısıyla bunu kanıtlayacağını düşünüyordu.

Çarpışma dizisinin birinci bölümü yayınlandıktan hemen sonra dizinin reyting sonuçları açıklandı ve dizi ilk şokunu yaşadı. Çünkü çarpışma dizisi beklentilerin çok altında kalmış neredeyse reytinglerde ilk 10 dizi arasına girememişti bile. Biz de hemen çarpışma dizisinin neden çok düşük reyting aldığını devam edip etmeyeceğini ve dizinin erken finale gidip gitmeyeceğini sorarak kaç bölüm yayınlanacak ne zaman bitecek sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Çarpışma Dizisi reytingleri düşük Neden İzlenmediÇarpışma dizisi Kıvanç Tatlıtuğ’un ve uzun süredir dizisi merak edilen Elçin Sangu’nun birlikte oynadıkları ilk dizi olması hasebiyle oldukça önemliydi. Ancak 22 Kasım Perşembe akşamı dizinin 3.99 Total reyting oranı ile 10. sırada yer alması dizi yapımcısını ve Show TV’yi adeta krize soktu. Çünkü bu kadar düşük reytingi hiç kimse beklemiyordu. Dizi çok yüksek rakamlarla maliyetlerle çekilmiş özellikle arabaların çarpışma sahnesinde tam 8 adet araç harcanmış ve büyük bir maddi külfet getirmişti diziye.

Çarpışma Dizisi Neden İzlenmedi, İşte Sebepleri

Tüm bunların yanı sıra çok yüksek maliyeti olan oyuncularla başlayan çarpışma dizisinin izlenmeyişinin nedenlerini kısa kısa özetlemek istiyoruz sizlere.
1- Öncelikle çarpışma dizisi çok zorlu bir günde başladı reyting mücadelesine. Perşembe günleri reyting almanın en zor olduğu günlerin başında yer alıyor. Bir zamanlar Çukurova, Avlu ve Bizim hikaye gibi diziler kıyasıya rekabet ederek reyting alabilmek için mücadele ederken ve bu diziler çok ciddi anlamda reyting kazanırken tüm bu dizileri alt edip de üst sıralarda reyting alabilmek elbette ki çok zordu. Bu yüzden Perşembe yerine Cumartesi veya Pazar gibi hafta sonu günlerinde çarpışma dizisi yayınlansa belki çok daha yüksek reyting alabilirdi.Çarpışma Dizisi Neden İzlenmedi tutulmadı

2- Çarpışma dizisi ilk bölümüyle hem heyecanlı hem de izleyiciden tepki çekecek sahnelerle doluydu. Stadyumdaki sahne ile bombanın patlama sahneleri ve en sondaki çarpışma sahnesi elbette dizinin en güzel yerleri idi. Ancak seyirciyi diziden uzaklaştıran sahnelerde oldukça fazlaydı. Mesela sevişme sahnesinin daha ilk bölümde seyircinin gözüne gözüne sokulması elbette muhafazakar Türk halkını diziden uzaklaştıran en önemli etkenlerden biriydi bana göre. Ne gereği vardı ki daha ilk bölümde böyle sahnelerin, yanlış anlaşılmasın ilk bölüm değil hiçbir bölümde böyle sahnelere gerek yok kanaatindeyim. Millet çoluk çocukla izliyor ne yapsın sizin bu sahnelerinize mi baksın ailecek?

3- Ayrıca dizi izleyenleri kıyafetlere de oldukça büyük bir önem veriyor. Dizide kullanılan kıyafetlerin özellikle bayanların giydiği dekolte kıyafetler aileler tarafından hoş bulunmayan tarzda olduğu için birçok aile çoluğuna çocuğuna kötü örnek olmaması için diziyi izlememiş ve kanal değiştirmiş olabilir. Artık açık seçik oyuncularla çıplaklıkla veya sevişme sahneleri ile reyting toplamayı diziler unutmalı, artık bu devrin kapandığını bilmeleri gerekir. Örnek olması için aynı gün yayınlanan Bir zamanlar Çukurova dizisinden kısaca bahsetmek gerekirse o dizide hiç açık seçik sahneler görmedik ve dizi neredeyse 15 oranında yakın Total reyting ile haftanın birincisi olmaya devam ediyor. Çarpışma dizisi bu yüzden daha ilk bölümde izleyicinin gönlünde taht kuramadı ve izleyici adeta diziyi cezalandırdı.Çarpışma Dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final olacak

4- Perşembe günleri Show TV ekranlarına pek uğurlu gelmiyor. Geçen sezon da yüz yüze isimli dizi daha 2. bölümde erken final yapmak zorunda kalmıştı ve adeta hiç izlenmemişti. Yuvamdaki düşman yine perşembe akşamları ekrana gelmiş ve 6. bölümde yayından kaldırılmıştı. Daha adını sayamadığımız birçok dizi perşembe günleri Show TV ekranlarında yayınlanmış ancak 3-5 bölümde diziler yayından kaldırılarak adeta Show TV perşembe günlerinde bir dikiş tutturamamıştı. Çarpışma dizisi de bunun bir örneği olduğu gibi ve almış olduğu 3.99 reyting oranı ile FOX TV’de yayınlanan bizim hikaye dizisinin özetinden bile az izlenerek maalesef dizi için harcanan emeklerin boşa gitmesine sebep olmuştur.

Çarpışma Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek Final Olacak?

Peki Çarpışma dizisi kaç bölüm devam edecek ne zaman final yapacak erken final yapar mı sorusuna da cevap verelim. Elbette bu kadar emek verilmiş para harcanmış bir dizinin birkaç bölümde bitmesini beklemiyoruz. Ancak dizi almış olduğu çok düşük reytingler arasında eğer başarılı olamazsa dizi için yüksek maliyetler çok daha ileriki bölümleri imkansız hale getirecektir. Çünkü hem dizinin oyuncuları hem de dizinin maliyeti oldukça yüksek. Kısacası dizinin yüksek reytingler olmadan devam etmesi mümkün gözükmüyor.

Çarpışma Dizisi ne zmaan bitecek final yapacakGeçtiğimiz sezon Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Türk dizilerinin en pahalılarından birisi olan Mehmet bir Cihan padişahı dizisi Kenan İmirzalıoğlu tarafından başrolünün üstlenilmesine rağmen dizi 8. bölümde erken final yaparak ekrana veda etmişti. Yani dizilerin yüksek maliyeti daha fazla devam etmesini engelliyor. Tabii reyting alamazsa.

Çarpışma dizisi reytinglerde yüzü güler mi ileriki haftalarda canlanır mı bilemiyoruz ancak eğer dizinin günü cumartesi veya pazar gününe alınırsa sanki daha çok izlenir, seyirci bulur gibime geliyor. Elbette karar Show TV tarafından verilecek ama eğer Perşembe gününde direnmeye devam edilirse çarpışma dizisinin kısa sürede erken final yaptığına ve seyirciye veda ettiğine şahit olabiliriz. Sizler de çarpışma dizisinin geleceği hakkında yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız, şimdiden yorum ve görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çarpışma Dizisi Neden İzlenmedi, Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek Final Olacak? (76 Yorum)

 1. Böyle bi dizi biterse çok yazık olur.harika oyuncu ve oyunculukla bize görsel bi şölen yaşatan diziye bence bi şans daha vermeliler.

 2. Böyle Kaliteli bir dizinin bu kadar az seyretmesinin sebebi Ülkecek sacma sapan şeylere prim verdigimizden kaynaklanıyor.

 3. Rezalet bir dizi,
  Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuğu göz tırmalayacak kadar abartılı.
  Hikaye saçma

 4. Bu dizi final yapmasin Allah rızası için ya günü değişsin ama final yapmasin aşığım bu diziye Allah şahidim olsun tek izlediğim dizi lütfen tek sezonluk olmasın şans verin bu diziye gününü değişin bu dizi harika kaliteli bu reyting de bı hata var bence kime sorsam çarpışma izliyo ama nasıl reyting alamıyor Ay yapım show TV ye sesleniyorum bu dizi bitmesin şans verin tek sezonluk olmasın lütfen Allah aşkına

 5. Carpisma dizinin reytingi düşük olmanın sebebi bence hafta ici çok geç yayınladığı için. Ben mesala ertesi gün youtube’dan izliyorum. Çok kaliteli ve heyecanli dizi.

 6. BENCE DİZİ SON DERECE İYİ KURGULANMIŞ, OYUNCULARIN HEPSİ GAYET İYİLER. MİLLETİMİZ YASAK ELMA GİBİ SADECE ENTRİKANIN OLDUĞU DİZİLERİ SEVİYOR DEMEK Kİ!!KONULU, KALİTELİ, İNSAN
  İLİŞKİLERİNİ ELE ALAN KONULARDAN HOŞLANMIYORUZ. BİRİSİ SEVİŞME SAHNESİNDEN BAHSETMİŞ, ÇOCUKLARIMIZ İNTERNETTE BUNLARIN ALASINI SEYREDİYOR, BİZ GÖZÜMÜZÜ KAPATIP YOKMUŞ GİBİ DAVRANIYORUZ. NE YAMAN ÇELİŞKİ BU !! DİZİ DEVAM ETMELİ, BEN SON DERECE BEĞENEREK SEYREDİYORUM.

 7. Çok kaliteli bir dizi,konu da güzel oyuncular süper.Maalesef kalitesiz diziler pirim yapıyor.Bu da bizim nasıl bir toplum haline getirildigimizin sonucu.Acik saçık dedikleri gayet modern kıyafetler ne yani Iran olduk da haberimiz mı yo.

 8. bitmesin ln bitmesin onca saçma dizi yayınlanıyorken bu dizi bitmesin izlediğim tek dizi

 9. Cok merakla ve heyecanla ve cok severek izledigim dizi erken finali yapilacak aileye uygun olmyan asil dizi fox ta yayinlanan yasak elma onu kapatsinlar ben final yapilsin istemiyorum.

 10. Cok merakla ve heyecanla ve cok severek izledigim dizi erken finali yapilacak aileye uygun olmyan asil dizi fox ta yayinlanan yasak elma onu kapatsinlar ben final yapilsin istemiyorum.

 11. Cumartesi yada pazar günü oynarsa Reyting daha yüksek olur. Dizi konusu ve oyuncular harika bitmesini istemiyoruz.

 12. İnşallah erkenin erkeni final yapar kıvanç böyle kalitesiz bir senaryoda oynatılırmı kuzey güney ne güzeldi

 13. Izlenilecek derecede güzel bir dizi ve sürükleyici yani izlenmeye değer derecede ve bitirilmemesi taraftarıyim

 14. He diğer diziler çok iyi yani bir zamanlar çukurova ve bizim hikaue dediğin saçma sapan ve açık giyenler yok dimi orda

 15. Çok guzel bir dizi çok sürükleyici insanı ekrana kitliyor resmen Allahaskina su maliyet olayına bir cozum9bulun ve insanlara bunu yapmayın artık deneme gagası gibi sürekli dizi finalleri ya maliyeti normal tutun dizi sonuna kadar devam etsin çünkü çok fazla begenen izleyen insanda var yada önlem alınması gereken yerlere dikkat edin lutfen halk cok sıkıldı bu finallerden

 16. Süper bir dizi tv lerin bu aptal reytıng uğruna bu kadar güzel diziyi umarım erken final yapmaz..

 17. Biz ailecek çarpışmayı çok severek izliyoruz dediğiniz gibi olursa dizinin günü değişirse bence çok iyi olur

 18. Bence Çok başarılıydı elinize emeğinize sağlık şahsım adına deva. Etmesini gönülden isterdim.sevidigunizi sakın unutmayın.. saygilar

 19. Film gibi dizi yapmışlar ne finali. Çoğu yabancı dizilere taş çıkarır. Millet olarak hep meyve veren ağacı taşlıyoruz inşallah final yapmaz.

 20. Ben çarpışma dizisiniz beğendim. Eşim ile birlikte izliyorum. Üç haftadır yayınlanmadığı için de üzgünüm ve kızgınım. İnşallah erken final yapmaz.

 21. Bence çok güzel bir diziydi iki haftadır merakla bekliyorum yayınlanmasını temenni ediyorum

 22. Günü yanlış bana göre Perşembe bizim hikayeyi izliyorum, cumartesi olsa izlerdim , internetten izlemek zorunda kalıyorum, çok güzel dizi

 23. Kesinlikle günü yanlış, Perşembe olmamalı izlemek istiyorum ama ogün bizim hikayeyi izliyorum, cumartesi olsa kesin izlerim

  • Gerçekten filmin konusu çok güzel iptal devam etmesi gerekiyor…güzel bir proje ben her perşembe severek izlediğim dizi.

 24. Biz ailece perşembeyi iple çekiyorduk. Şok olduk Çarpışma dizisinin kaldırıldığı için. Dekolte kıyafet, öpüşme sahneleri vs bunların bir önemi yok. Muhafazakar olanlar yabancı filmleri çok rahat izleyebildiğine göre sorun yok. Biz yine diziyi bekliyor olacağız.

 25. Ben ilk bölümünden beri izliyorum çarpışmayı. Ve severek de izlemeye devam edeceğim. Sevişme sahnesi olmasaydı gerçekten daHa iyi olurdu diye düşünüyorum. Uzun lafın kısası…tüm gaz devam diyorum yapımcılara.

 26. Ya rakadas ayni gun en guzel dizileri ayni sate oynarsa boyle olur tabi sali ve cuma carsaba hic busey yok sacmpa sapn diziler var guzel filim kim ne derse desin

 27. Bugün çarpışma yokmu? Bir heyecanla dizim başlıyor diye çayımı alıp tv nin karşısına geçtim Turist diye bir film var.. Bitti demeyin lütfen.. Günümü değişti?

 28. Perşembe günlerini iple çekiyorum. Çok güzel bir dizi, konusu değişik. Zaten başka bir dizi izlemiyorum, bu da finsl yaparsaHangi diziyi beğenip izlesem hemen final yapıyor .. şansımdanmıdır bilemedim…Ama bitmesin…

 29. Diğer bahsedilen dizileri önceden takip ettiğimiz için açıkcası ben çarpışmayı çok beğendiğim halde gününde izleyemiyorum kayıt ediyorum hafta sonu izliyorum çarşamba günleri Çocuklar duymasından başka dizi yok final yapmayın çarşamba günlerine atın bence

 30. Lutfen ama lutfen kalsın ne demek uygunsuz ya neler yayınlanıyor bu dizimi smdi kotu oldu izlensin lütfen begeniyorum

 31. Çarpışmayı severek izliyorum ama Perşembe günü avlu ile çakışıyorlar malsef tercihi avludan yapıyoruz günü kesinlikle değişmeli . Böyle bir dizi final yapmamalı oldukça başarılı.

 32. Bencede show TV yanlış günü seçti . Perşembe günü derbi günü gibi … Eee Sonic böyle olunca da reytinglerde istediğini alamıyor…. Günü degissin bence

 33. çok güzel dizi devam etsin her gecen bölüm çok guzel cevremdekilere söyluyorum izlemeye başlıyorlar devammm

 34. Bence sevisme sahneleri disinda hatika bir dizi.turk halkinin ekranlari gereksiz yere dolduran onca basit dizi aliskanligindan vazgecip boyle kaliteli dizi izlemeye ihtiyaci var…

 35. Bu kadar düzgün bir diziyi nasıl da saçma eleştirdiniz.Oyunculuklar harika.sadece yanlış güne koyulmuş.kesınlıkle bıtmesın.Tek eleştrim,Elçin Sangu’nun rolü çok basıt kalmış.kızım aşagı kızım yukarı

 36. Ne. Saçma bir yazı !!!! Yok cinsellikmiş yok dekolteymiş şuymuş buymuş..Sizin gibi geri kafalı bacaktan bile tahrik olan sapıklar olduğu sürece size batar CİNSELLİK…..dizi sıkı dizi ama sen anlamazsn sen git beni affet seyret ayarın o

 37. Aman çabucak final yapsa iyi olur. çok sıkıcı bir dizi! Ayrıca dizi hakkında çıkan şaibeli haberlerde hiç hoş değil!!!

 38. Abi en güzeli yap diziyi 40 dakka max 1 saat koy internet dizisi olarak ozaman gör izlenmeyi milleti alıştırdılar saçma sapan duygu sömürülerine salak saçma aşk dizilerine millet bu tarz aksiyonlu şeyleri izleyemiyor haliyle

 39. Harika bir dizi oyuncular süper.
  dizi gününü heyecanla beklediğim bir dizi.
  yayından kaldırılmamalı günü değişirse reytingi artacaktır kesinlikle.

 40. o KADAR SAÇMA BİR YAZI YAZMIŞSINIZ Kİ ANLATAMAM ÇARPIŞMA İLE ÇUKUROVA DİZİSİNİN KIYASI BİLE OLAMAZ.ÇARPIŞMADİZİSİ ÖZEL BİR DİZİ AMA SİZİN GİBİ ,YAZIYI YAZAN KİŞİ GİBİ BAŞINI BACAK ARASINDAN ÇIPLAKLIK VE CİNSELLİKLTEN KALDIRAMAYANLAR İÇİN FAZLA GELİR.DİLERİM BU TOPLUM GİDEREK AYDINLANIR BİLİNÇLENİR VE SİZİN GİBİLERİN ZARARI DOKUNAMAZ.

 41. Ben çok beğendim güzel bir dizi yayından kalkmamalı. Saçma sapan diziler yayındayken bu dizi kalkarsa yazık olur. Ben sıkı takipçisiyim

 42. Ben cok begendim keske bitmese. Bombalar falan cocuksa izlenir, gercek hayatta de olan seyler bunlar, cocuklar da kitap okusun cnm yatsin o saate ne dizi izliyor.

 43. bence süper ötesiydi diyebilirim.ilk bölümde kalkacak olması üzücü çünki ilk bölümden ne anlarsınızki olaylar bundan sonra başlar diyebilirim.

 44. Muhafazakar din açık sahne Kadın dekolte filan zırvalamışsın sanane milletin giydiğinden saçma sapan yorum yapmışssın izleyici haftalardır seyrettiği diziyi veya dizileri bırakıp ilk bölümü yayınlanan bir başka diziyi brad pitt başrolde bile olsa izlemez. Olayı muhafazakar halk iktidar olayına bağlayarak tam sıçmıssın

Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2018