Cevat Akşit Hoca Koronavirüs mü oldu?

Cevat Akşit Hoca’nın koronavirüse mi yakalandı? Sağlık durumu nasıl? Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Prof. Dr. Cevat Akşit Hoca’nın koronavirüse yakalandığını söyledi. Gaye Vakfından açıklama geldi!

Cevat Akşit Hoca Koronavirüs mü oldu: Nihat Hatipoğlu açıkladı

 

ATV ‘de yaptığı programlar ile ünlenen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Prof. Dr. Cevat Akşit Hocanın koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Nihat Hatipoğlu twitter hesabından yaptığı açıklamada;

“Cevat Akşit ile Ömer Döngeloğlu hocaların koronadan tedavi olduklarını duydum. Allah iki hocamıza da şifa versin. İnşaallah en kısa zamanda ailelerine dönerler.

Bu arada Cevat Hoca’nın iyi olduğu bilgisi paylaşıldı. İnşaallah. Diğer bütün hastalara da Allahtan şifa dilerim. Onlar için tv programlarımda defalarca dua ettik. Rabbim vefat edenlere de rahmet etsin.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamadan ve sosyal medyada yayılan haberlerin ardından Gaye Vakfından da bir açıklama geldi.

GAYE Vakfı, Prof. Dr. Cevat Akşit  Koronavirüs değil, asılsız paylaşımlara itibar etmeyin!

Kamuoyunda çıkan Prof. Dr. Cevat Akşit Hoca’nın koronavirüse yakalandığını haberleri üzerine kurucusu olduğu GAYE Vakfi’ndan açıklama geldi. Vakıftan yapılan açıklamada “Hocamızın sağlığı yerinde” bilgisi verilerek şu ifadelere yer verildi:

“Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit Hocaefendinin sağlığı yerindedir. Hocaefendi hergün 19:00’da Youtube kanalında canlı yayında Hadis Dersi yapmaktadır.

Bu gece 02:45’te Kanal 7’de Mustafa Karataş ile Sahur Vakti programının evinden canlı yayın konuğu olmuştur. Bu tür asılsız paylaşımlar Hocaefendiyi ve ailesini son derece üzmektedir. GAYE Vakfimızın tek gerçek ve resmi sosyal medya hesabı bu sayfadır. Paylaşılan asılsız haberlere itibar etmeyelim. Prof.Dr. Mustafa Cevat Akşit Hocaefendi adına açılmış diğer hesapları şikayet edelim. İznimiz olmadan gerçek dışı haberler paylaşılan bu hesaplar ile ilgili de hukuki süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.